şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hadsizce davranış sergileyen bir reno yetkili servisi. plakanın 7 yıllık çerçevesini sormadan, izin almadan değiştirme hakkını kendinde görmektedir. eski halinde de kıytırık bir otomotiv firmasının reklamı vardı ancak en azından aracın satın alındığı firma olduğu için makul görülebilirdi. ancak sormadan etmeden, müşterisinin plaka çerçevesini değiştirmek büyük hadsizliktir. zaten dışarıda 200 tl'ye yapılan periyodik bakım için 600 küsür lira almışsın, bir de insanın suratına enayi damgası yapıştırır gibi onu oraya koyuyorsun. araca ekstradan birşey mi yaptın ki reklamını yapma hakkını kendinde görüyorsun? en basitinden 15-20 liralık silecek süpürgesini dahi "hadi bu da bizden olsun" deyip değiştirsen eyvallah diyeceğim. 2 liralık sinyal ampulünü bile faturaya yansıtmışsın. başka servisler yırtık direksiyon simitlerini masraf çıkarmadan hediye olarak yeniliyor ancak siz 2 liralık sinyal ampulünden zengin olmaya çalışıyorsunuz. ondan sonra aracım üzerinden reklam yapmaya çalışmanız elbette koyar insana. bir daha bu servisin önünden bile geçmem.
  • sinir bozucu bir hareket olup tam bir işgüzarlık örneği. ne o reklam yapacak, ulan dana sen önce bi' müşterini memnun et.
  • her yetkili servisin yaptığı işgüzarlık.
  • burayı mı okudular yoksa nurlandılar mı bilmiyorum ama 500 liralık parça değişimine 300 liralık indirim yaparak gönlümü kazanmışlardır. 2 liralık ampul parasından bile onay isteyen servisin böylesine bonkörlüğü gözlerimi yaşartmıştır. tabi her zaman böyle ölücülükler beklemiyorum ama en azından bakım fiyatları sanayi fiyatının 3 katı değil 2 katına bile indirgense oldukça makul bir davranış sergilemiş olurlar.