şükela:  tümü | bugün
  • plaka.io trafikte başımızdan geçenleri paylaşabileceğimiz bir mobil uygulamaymış. bir nevi trafik canavarı ifşa programı da diyebiliriz herhalde. güzel düşünülmüş bir uygulama, umarım bir şeylere çözüm olur. şimdilik basit ve sade arayüzü benim hoşuma gitti. tutup tutmayacağını zamanla göreceğiz.

    haber
  • direk olarak bir aracın plakasına yorum yazabileceğiniz/mesaj atabileceğiniz güzel düşünülmüş uygulama.

    diyelim ki trafikte saçma bir hareket yapıp sinirinizi bozan bir araç oldu, uygulama üzerinden plakasını yazıp sevgilerinizi sunabiliyorsunuz, tabi sizin plakanıza yapılmış yorumları da görebiliyorsunuz.

    http://plaka.io/
  • iyidir hoştur da bu tarz şeyler genellikle kişisel özgürlük vs. kapsamında değerlendiriliyor. ufak bir artniyetli kullanım olursa üzülerek söyleyeyim kapanabilir.
  • berbat düşünülmüş uygulama .türkiye'nin ilk sosyal trafik platformu ahahah. trafikte gözümüze başımıza giren giriyor zaten niye dışarda bırakmak istediğimiz, sinirden adamı kanser eden anların yaşandığı o boşa geçen dakikaları evimize; cebimizde bi uygulama ile taşıyalım? başka işiniz mi yoktu bunu yaptınız? bari tckimlik.io yapın da orda tc kimlik numaralarına yorum yapalım, ya da isimlere. biri benim adımı aratsın, orada başka biri "ahahahha senin amına koyayım ben. sevgilin seni aldatıyor gavat" yazsın mesela (yani böyle şeyler illa ki olur) sonra da anam babam, patronum, komşum bu tarz şeyleri okusun ve buna göre herkes birbirine önyargılar geliştirsin. ne farkı var bunun plakadan? adı üstünde lan plaka. lan niye milleti fişleme birbirine düşürme çabasıyla rant yapmaya çalışır ki insanlar, black mirror bölümlerini niye gerçek yapmaya uğraşıyorsunuz olum? biraz rahat bırakın milleti azıcık özgür kalalım lan.