şükela:  tümü | bugün
70 entry daha
  • ibb yapmayın şöyle şeyler. bunca yıllık ülkücüye sola oy verdireceksiniz.
  • plaka sahibi de esnafmış. hassktr ordan. plaka sınırı kalkmalı. başvurup, yeterli görülen kişi taksici olmalı, tescil ettiği araç ile işini yapmalı. karaborsaya, adam çalıştırmaya son verilmeli.

herkes bireysel başvurmalı ve hak kazanmalı. adım adım olacak inşallah.
  • ilk işe başladığım bölüm multidisipliner bir bölümdü. yani makine müh olan hoca da elektronik müh olan hocada var bilgisayar müh hoca da var. bölüm başkanı mak müh. ilk yaptığımız konuşma ,önce beni istemedikleri minvalinde ardından da şu şekildeydi.

hoca:bak terelelli bu bir pasta . bu pasta büyümedikce kimse payına düşen dilim azalsın istemez. dolayısıyla bizim için uygun olan özellikle bizim konularımızı ve alanımızı lisans üstü sürecinde çalışmamandır.
    terelelli: hocam ben zaten elektronikçiyim niye sizin konuları çalışayım.
    hoca:derslerin dağılımını biz olması gereken şekilde ayarladık.eğitimini tamamlayıp burada kadro sahibi olmak istersen ,biz yine burada oluruz bu tabela bugun burada olur yarın yan odada olur hiç fark etmez(bölüm başkanlığından bahsediyor) sen bizim sözümüzü dinleki bizde zamanı geldi mi terelelliye kadro diyelim. konularını ona göre seç çalış. burda asl olan makine mühendsiliği çalışmaman.
    terelellli: hocam elektronik müh üzerine yüksek yapıyorum zaten? makineyide saygı duyuyorum ama bana göre değil(ne makineciden ne de o bölümde eğitim almış adamdan bir sik olur türkiyede hepsi aynı düz davar.tabi açık diyemiyorum.)

akademide hocaların derdi bile dersleri alıp parayı cukkalıp takılmak iken, taksicilere çok göremeyeceğim durumlardır kimse kusura bakmasın,herkes kendi çapında ekmeğinde kimse samimi gelmiyor. ülkeyi siktiniz eylediniz viran beter olun durumudur.aynı zihniyetin icraatleri ve yapısıda hep benzerdir

(bkz: #108594456) (bkz: #108690441) . destekliyormuyum bence bir 15 bin daha gelmeli hatta 30 bin de olabilir köküne kadar....
  • beklenen bir mızmızlamaydı. ezik taksici tayfası neye karşı değil ki? uyuz herifler az daha gevşetsen "dünyanın dönmesi işlerimizi olumsuz etkiliyor, taksilere ip bağlayıp biz döndürelim" diyecek kadar kendilerini nimetten sayıyor. valla bu tayfayı imamoğlu bir şekilde dizginleyip adama döndürürse bir kez daha oyların doğru adrese gittiğini tasdikleyeceğim.
  • plakalari veren bakanlar kurulu,tahdit yasasını koyan bakanlar kurulu. ibb kendi iett otobüsleri sanıyor herhalde taksileri.taksiler toplu taşıma araçları değildir.taksiler durakta çakılı ,millet otobuslerde salkım şacak gidiyor sen ona el at ekrem başkan
  • başkanım, 5 bin az bile bu kan emicilere. her ilçe için, ekstra bin taksi olursa! toplamda 39 bin taksi artmış olur. hem plaka fiyatları ucuzlar hem de en az 78 bin istihdam sağlanır.
  • zamanında kazandıkları para plakayı alırken verdiklerinin 100 mislidir.
    modası geçmiş bir faşistliktir sarı taksiler.
  • hava parası, trilyonlar... sonra en dramatik olayda bile ( havaalanında terör saldırısı) kazanç peşinde mecburen koşan taksiciler. bu döngü son bulmalı.

başkanın destekçisiyiz, yanındayız.
  • kendinden sonra gelecek ilk belediye başkanı bu 5000 taksiyi nakite çevirecektir.
  • bunla da yetinilmemesi gerekir aslında. bu taksiler nasıl geçiyor abi muayeneden, aklım almıyor?! çoğu yirmi yıllık araçlar, yedi yüz binlere dayanmış kilometreler, her biri geçtiği yeri tüp gaza boğan araçlar.. ne zaman yanımdan bir taksi geçse, nefesim daralıyor yuttuğum gazlardan dolayı. nostalji oluyor gerçi biraz, geziye, okul yıllarındaki eylemlere kadar gidiyorum içime dolan o gaz kokularıyla lakin öyle bir nostalji olmasın yani.
    bunun da bir şekilde denetlenmesi, insanları taşıyan bu araçlara, özel olarak sıkı denetimlerin, muayenelerin yapılması gerekir. bu konuda iş tüvtürk denen dandirik oluşumlara bırakılmamalı yalnız.
75 entry daha