• disney animasyon filmi.
    disney arabalardan sonra şimdi de uçaklara el atmış görünüyor. sırada gemiler mi var?

http://www.dailymotion.com/…railer-vo-hd_shortfilms
  • yeni fragmanı düşmüş olan animasyon.

http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=ftyxnrdbnxa
  • sinemada izlenemeyecek bir film. cunku filmin hitap ettigi kitle gayet belli, 6-13 yas arasi.
    coluk cocugun icerinde sinemada film izlemek de eziyet haliyle.
    dvd satislarini arttirmak icin *piyasaya cikis tarihini erkene alacaklarina eminim.
  • berrrrrrrbat otesi bir animasyon filmi. goturdugum 5 yasindaki cocuk bile resmen sikildi, o tarafa bu tarafa donmeye basladi oturdugu yerde, goturmeyin, gitmeyin. ben zaten uyuyordum ki bi ara "turkiye" kelimesini gordum filmin bi yerinde, valla asdjkldsa aaa baya baya "turkiye" yaziyo lan ne alaka falan derken uyandim iste...
  • bir jonathan livingston hikayesi gibi sanki. çocuk filmi değil ya da çocuklar biraz zekasız olduğu için anlamıyor. ama ben çok eğlendim ya böyle uçaklar falan..
  • film karakterlerinin oyuncaklarını satmak için yapılmış film. kerhen bir hikaye de yazılmış. çocuklar bile yemez bu kadar şişirme filmi.
  • filmin tamamını bilemiyorum ama fragmanda duyduğum "oh, for flying out loud" nidası çok hoşuma gidiyor, her seferinde gülüyorum/gülümsüyorum. ayrıca film hakkında bir şeyler okuyunca öğrendim ki, aslında sadece dvd olarak çıkacakmış, ama sonucu görünce sinemada gösterime girmesine karar verilmiş, işte böyle.

(bkz: for crying out loud)
  • akp hukumetinin en buyuk basarilarindan birini barindiran animasyon. sonuna kadar izlemeyi basarirsaniz turkiye'nin adinin altin harflerle yazildigini gorursunuz. (bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
  • filmde japon uçağın adı tsubasa'dır.
  • yönetmen klay hall imzalı türkçe'ye uçaklar olarak çevrilmiş 2013 yılı yapımı bir animasyon.

dusty crophopper büyük hayalleri olan bir tarım uçağıdır. bir yandan zirai ilaçlama yaparken diğer yandan da kendini hız yarışlarında hayal etmektedir. etrafındaki herkes ona tarım uçağı olduğunu hatırlatsa da o yarışlara katılmak istemektedir.

bu arada filmde gösterilen televizyon yayınlarının grafikleri trt'nin grafiklerine çok benzemektedir.
hesabın var mı? giriş yap