şükela:  tümü | bugün
 • roller coaster tycoon world bizi hayal kırıklığına uğratırken ilaç gibi gelecek olan yeni bir theme park oyunu.

  ufaktan bir göz attım da, bu oyun iş yapar arkadaş.
 • frontier tarafindan yapilmaktadir.

  (bkz: david braben)
 • simcity ile cities skylines benzetmesi yapılan ve sonunu cities gibi başarılı olmasını istediğimdir, şu an alpha sürecinde en ufak şey bile inanılmaz detaylı ve bilgisayar dostu bi oyun çıkarmışlar, yaptığınız şeylere tepki veren kafalarını çevirip roller coasterlarınızı izleyen inanılmaz tatlı modellenmiş insanlarıyla gerçekten yaşayan bi park gibi görünüyor. steam workshopa bir şeyler koyabilmek, hatta cities için yaptığım şeyleri nakledebilmek için sabırsızlanıyorum.

  olmuş
 • 100.80 tl den pre order lar alınmaya başlanmıştır.
 • rct world sonrası beklentimizin yükseldiği ve pre satışı başlamış olan oyun.

  piyasada şimdilik oynanabilir olarak (bkz: parkitect) denen oyun var. yaklaşık 3 saat kadar oynadım ve o da beklentimi karşılamadı.

  bie tycoon manyağı olarak heyecanla bu oyunu bekliyorum.

  görseller, videolar oldukça iştah açıcı görünüyor. saatlerimizi almaya yeminli bir oyun gibi..
 • o kadar çok videosunu izledim ki sonunda satın aldım. şu an 112 liraya dlc ve ön oynama özelliği ile satın alabilirsiniz. dlc'yi de resmi çıkışından sonra hediye edeceklermiş. ilk kez fifa ve nba dışında bir oyuna bu kadar para verdim haydi hayırlısı. genelde hep indirimleri beklerim. fifa ve nba'i ise çıktığında kutulu satın alırım çünkü onları sene sonu satabiliyorum ancak kutusuz oyunlarda 100tl üstü vermek bence bir saçmalık.

  neyse... çok gaza geldim. oynadıktan sonra detayları yazmak için editlerim.

  edit: şimdi oynadıktan sonra öyle uzun uzun yazılacak pek birşey yok. yeni nesil oyunlardan kendisi. bu ne demek? grafikler şahane, mekanik şahane, detaylar şahane... ancak şöyle bir sorun var ki bu kadar detay isteyip istemediğimden emin değilim. bu oyunun eğlencesi "sıfırdan" park yapma özgürlüğü vermesi. ama sıfır derken öyle böyle değil. mesela hamburgerci yapacaksınız. dilerseniz hazır yapılmış dükkanlar var, ama dilerseniz sadece kabini koyup çevresini hayal gücünüzün sınırları doğrultusunda süsleyebilirsiniz. bu bazen zorlayıcı olabiliyor. çünkü ciddi ciddi saatlerce sadece süsleme, düzenleme ve yaratma ile ilgilenebilir veya öyle bomboş koyup oynamaya devam edebilirsiniz. hani bu oyunu neden oynuyorsunuz diye sizi sorgulatabilir. eğlenmek için mi tatmin için mi vs... bunun dışında detaylar neredeyse roller coaster tycoon ile aynı. tamiratçı, temizlikçi, eğlendirici adamlar alıyoruz vs. benim gördüğüm tek farklılık sanırım bekleme sıralarına öncelikli sıra diye bir nane ekleyebileceğiz ilerde. abonelik kartı satacakmışız, o karta sahip olanlar öncelikli sıraya girip normal sıradan daha hızlı oyuncaklara binebilecekler. bunun dışında işleyiş, altyapı, maddi yapı olarak rtc'den hiçbir farkını göremedim.

  oyunda pekçok görev bulunuyor. yani öyle kuru kuruya park yapmıyoruz. yayınlanmasına az bir süre kala güncelleme işlerini iyice hızlandırdılar neredeyse hergün güncelleme çıkıyor.

  fiyat ise bence pahalı. benim bu konuda kıstasım cities skylines... adamlar 50 liraya satıyorlar şu an indirimsiz. bu oyun ise 100 liradan pahalı ki sadece park yapılabiliyor. diğerinde koca şehir kuruyoruz. ama ikisinde de korkunç steam workshop desteği olduğu/olacağı bir gerçek. sonuç olarak oldukça parlak bir oyun yapmışlar. 112 liramı aldılar bir şekilde. umarım yakın zamanda büyük bir indirim görmez yoksa çok üzüleceğim.

  edit 2: oyunu laptop'tan oynuyorum ve korkunç bir şekilde ısınma problemi yaratıyor. sanırım optimizasyon şu an halen sorunlu. 1-2 saat civarı oynayabilirsem şanslı sayıyorum kendimi. kitleniyordu en başta. sonra bu sıcaklığı keşfedince kitlenmeden oyundan çıkıyorum. makinenin ısısını gösteren program var. 80-90 civarı görünce kapadım hemen. bu sorunu nasıl çözeceğimi bilmiyorum. resmi forumlarına yazdım, laptop soğutucu önerdiler. sağolsunlar.
 • 112 tl fiyatıyla 'yuhanasınınamı' dedirten bir oyun. adam sikiyolar, yetişin komşular.
 • detaya doyacağınız theme park oyunu. 13 saat oynamışım 3 roller coaster anca yapmışımdır. rct3'ün tahtına oturmayı başardı, zaten aynı yapımcıdan.