şükela:  tümü | bugün
 • dünyanın 4 bir yanına yayılmış spor salonları zinciridir.
 • franchise vererek büyümekteler.
 • genelde 24 saat açıktırlar
 • zannediyorsam amerika'da gidip gidilelebilecek en sikik spor salonu zinciridir. eger asiri fitseniz spor salonu yonetimi tarafindan kapali giyinmeniz seklinde uyarilmanizdan tutun, uyelere beles pizza vermek gibi fantastik aktivileri mevcuttur. hal boyle olunca cumle alem tarafindan tasaga alinmaktadirlar.
 • yaklaşık iki yıldır gitmekte olduğum spor salonu zinciri. en büyük artısı 7-24 açık olmasıdır.

  planet fitness' ın temel amacı vücudu geliştirmekten ziyade fit halde tutmaktır. zaten maksimum dumbell ağırlığı 60 lb olan, onlarca koşu bandının yanyana sıralandığı bir salonda eğer iyi bir vücuda sahipseniz sırıtır, yeterli ağırlık basamayacağınız için kendinizi de geliştiremezsiniz.

  öte yandan, obezite ile boğuşan tipik amerikalı için biçilmiş kaftan bir spor merkezidir. temel üyelik ücreti aylık $10 dır. bu üyelikte sadece fitness-ağırlık aletlerini kullanabilirsiniz. 'black membership' adı verilen ve üyeye daha fazla imkanla sunan üyelik ise $20 dır. bu üyelikte spor salonundaki aletleri kullanmanın yanısıra beraberinizde istediğiniz üye olmayan bir arkadaşınızı salona getirebilir, abd içinde eyalet fark etmeksizin istediğiniz planet fitness'a gidebilir, masaj koltuğu ve bronzlaşma amaçlı kurulmuş 'tanning machine' leri istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

  her ne kadar ileri seviye bir salon imkanı sunmasa da performans/ücret oranının muadillerine göre oldukça iyi konumda olduğunu söyleyebiliriz.
 • black membershipi ile new york'taki lokasyonlarini turladigim spor salonlari/gym zinciri.

  brooklyn'de de kalb ave civarinda olanini gorene kadar iptal ettirip blink'e uye olmayi dusunuyordum. zira gordugum hemen hemen butun salonlari pislik icinde. musteriye yaklasim sifir ve salonlari kisin ortasinda asiri soguk. diyecegim o ki bu sehirde yasiyorsaniz ve fitnessa baslamak istiyorsaniz kesinlikle tercih etmeyin. ciddi bir hata yaptim bu konuda, en azindan bir turk'e faydamiz dokunsun.

  basta da belirttigim bir istisna lokasyonu var ki hakikaten boylesi zor bulunur. giriste iyi karsilaniyor ve salonu temiz buluyorsunuz. biraz sapa kaldigi icin fazla kalabalik ta degil. mekan isisi da iyi tutulmus, terleyince usumuyorsunuz. black membershipe saglanan uyduruk tanning ve masaj koltuklari icin bile ayri bir alan hazirlanmis. digerlerindeki gibi ortalikta degiller. dileyen olursa lokasyon bilgisi paylasirim.