şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yakında yayına başlayacak kanal. ne kadar yakında bilemiyorum.
    https://www.facebook.com/planetmutfak
  • ekranların yeni yemek kanalı. yemek varsa bizde varız. ailecek yabancı yemek kanallarında domuz eti ve şarapla yapılan yemekleri izlemekten daraldık. hayır başta ağzımızın suyu aka aka izliyoruz sonra aşçı "şimdi de domuz etimizi.." diyor bütün aile garip sesler çıkararak kanal değiştiriyoruz. evet biz böyle bir aileyiz. hep bir arada olduğumuzda yemek kanalı izleriz. velhasıl bu kanal bizim için vazgeçilmez olabilir, bakalım. en azından bizi kötü sürprizlerin beklemediğini bilerek izleriz. hayırlı olsun efenim ne diyelim. şöyle de bir facebook sayfası var;

https://www.facebook.com/planetmutfak?ref=hl
  • teledünya 254.cü kanalda yayına başlamış. planet sinemanın yerine gelmiş.
  • çok amatörce hazırlanmış programlar sunan yeni yemek kanalı. az önce denk geldiğim 5 dk da yemek tarifi verilen (5 dk da yemek hazırlanıyo) programda koskoca ahçıbaşı zamana karşı yarışacağım , yemeği yetiştireceğim diye ( ki yemek dediğim bildiğin yeşil salata ) 2 aylık stajyer aşçı gibi panik oldu, heyecan yaptı. bu gece farkına vardım ve programlarda yemek yapan aşçıların amatörlükleri gözümden kaçmadı ( mesleki olarak değil, şov bizinıs olaraktan ) çok heyecanlanıyorlar, böle çok konuşmak falan isterken sürekli aynı şeyleri tekrarlıyorlar falan. ne bileyim olmamış gibi. bi batuhan rahatlığı bi refika sempatikliği tok yani. hani hiç konuşmadan yemek yapsalar ve gerekli bilgileri alt yazıyla falan verseler daha iyi. yada ne bileyim ben yönetici olsam bu kanalda ( yemeklerde ilgili yani ) direk gider bi otelin veya güzel bi restaurantın mutfağında servis esnasında çekim yaparım ( tabi sesi kapatırım yoksa rtük kapatır.) yeni menüye geçen mekanların demo çalışmalarını yayınlarım ( izin verirlerse tabii ) paso yemek yapmakla falan olmaz biraz daha mutfak olayının iç yüzünü doğal yönünü ortaya koyan yapımlar denerdim. işleyişle ilgili ilginç programlar koyardım menüye. misal 3000 kişilik banket yemeğinin tüm aşamalarını anlatan bi program olabilir vs. dü bakalım biraz bekleyip görelim. zamana bırakalım diyeceğim ama buda planet sinema gibi hergün aynı şeyleri yayınlarsa iki günde planet spora döner. ondan sonra 95-96 sezonunda amokachili beşiktaş'ı izleriz aylarca.
  • benim gibi yalnız yaşayan ve yemek yapma meraklısı bünyeler için fevkaladenin fevkin de olmuş tv kanalı, ulen millet deli gibi dizi izler, ben bütün gün bu kanalı izliyorum iyi mi...
  • hesap makinesi kalitesinde olan planet kanallar serisinin yeni üyesi.
  • (bkz: dr. sandwich)
  • d-smart 99. kanalda izleyebileceğiniz yemek kanalı.
  • upuzun ojeli tırnaklarla yemek yapmaya kastıran ve gerçekten "bayan" bayanların cirit attığı kanal. ablacım hangi lokantada çalışıyorsanız haber verin de kazayla girmeyelim içeri. o ne biçim eller lan, öğk.
  • en çok idilika'nın mutfağı ve dövmeli sevimli bi kız olan zeynep'in yemeklerini takip ettiğim kanal. bi de paso deniz ürünü pişiren bi amca var, o da oldukça iyi...