şükela:  tümü | bugün
209 entry daha
  • 60 saniye ile başlayanlar varmış... ben 25 saniye yapınca seviniyorum. valla çok zor bir duruş hareketi insanın bir yerleri terliyor ama değiyor.sapıkça bir zevk veriyor bu hareket bana. vücudu zorlamak hoşuma gidiyor deli miyim neyim ama öyle.
  • en fazla 1 dakika yapabildiğim hareket, başlangıçta 40 saniye falandı da sonradan sonraya 60 saniye ve civarına gelebildim. şu an sanmıyorum ki 45 saniyeyi geçebileyim, 100 kilonun üzerinde olunca böyle oluyor sanırım.
  • 20 saniye ile başlamıştım bu egzersize, şu an 60 saniyeye kadar dayanıyorum. 60.saniyeden sonra kollarım, omuzlarım, bacaklarım - affedersiniz kıçım- deprem simülasyonundaki maket gibi zangır zangır titremeye başlıyor. mecbur bırakıyorum ben de.
  • tek seferde 213 saniye durarak kişisel rekorumu kırdım ama 5 dakika yerde inim inim inledim. var ol sen plank.
  • reformerda yeşil ve sarı yaylar takılıyken
    60 saniyeden 3 set yaptığımız zorlayıcı hareketlerden biri.
  • tabata yöntemi ile yaptığımda 20 saniye yap 10 sn dur toplam 4 dakika baya efektif oluyor.
  • 180 saniye (3 dakika) üzerinde yapılmaması gereken core antrenmanıdır.

not: 9 küsur dakika yapmış bir kişiyim ama artık 3 dakikayı geçmiyorum. hızımı alamamışsam 3 dakika dinlenip bir 3 dakika daha yapıyorum en çok. ama çoğunlukla ikinci sete hiç girmeden mekik antrenmanına geçiyorum.
  • tamamen kişisel fikrim, sanki bekleme süresi uzadıkça etkisi azalıyor bu egzersizin. maksimum 45 saniye durup, 5-6 set şeklinde yapıyorum ben.
3 entry daha