şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir süredir kullandığım plantronics’in kulak içi kablosuz kulaklık modelidir. ürün hakkındaki izlenimlerimi aşağıda aktarmaya çalışayım.

  14 gramlık ağırlığı ile günlük kullanım için cidden ideal. bu ağırlığın da çoğu mikrofon bölümünde toplanmış durumda çünkü cihazın bataryası da burada yer almakta. bu küçük bataryasına rağmen 6 saatlik dinleme süresi veriyor ve aynı anda birden fazla cihaza bağlanabiliyor. bağlantıyı yapmak ise inanılmaz derecede kolay. ayrıca ter geçirmez (bkz: swearproof) yapısıyla spor kulaklığı görevini üstleniyor.

  satın almadan önde kulaklığın tasarımı kafa karıştırıcı görünüyordu ama cidden kulağa oturuyor ve rahatsız etmiyor, o uçtaki kulağa giren bölümler yumuşak ve rahat. ayrıca ses yalıtımı da gayet başarılı bu uçların.

  ses kalitesi ortalama üstü, kıyaslama olarak daha önce kullandığım audio technica’nın solid bass serisi kulak içi kulaklığından bir tık düşük denebilir. ama yine belirttiğim gibi günlük kullanım için uygun.

  sonuç olarak ses kalitesi tabii ki profesyonel bir kulaklık arayışındakileri mutlu etmez ama ortalama bir kullanıcı için her şeyiyle alınabilir bir kulaklık olduğu söylenebilir.
 • çoğu kulak içi kulaklıkla aramın iyi olmasına rağmen bu kulaklığın başlıklarıyla bir türlü rahat edemedim. ortanca olanı büyük geliyor ağrıtıyor küçük olanı da düşüyor.

  ses yalıtımı iyi ancak şöyle bir şey var telefon görüşmesi esnasında dışarıdaki sesi dinleyip bana geri yansıtıyor bu beni birazcık rahatsız etti ve nasıl kapatabileceğimi bilmiyorum.

  uygulamasında kulaklığımı bul diye bir seçenek var bence güzel bir hede.

  ben 6 saat kullanım süresi alamadım henüz 5 saat civarlarında ama hafifliğini göz önünde bulundurunca bence iyi iş çıkarıyor.

  hafiflik demişken kulaklığı boynunuzda taşırken klipsini kullanın bence çünkü düşürürseniz farketmezsiniz o derece hafif.