şükela:  tümü | bugün
  • bir süredir kullandığım plantronics’in kulak içi kablosuz kulaklık modelidir. ürün hakkındaki izlenimlerimi aşağıda aktarmaya çalışayım.

    14 gramlık ağırlığı ile günlük kullanım için cidden ideal. bu ağırlığın da çoğu mikrofon bölümünde toplanmış durumda çünkü cihazın bataryası da burada yer almakta. bu küçük bataryasına rağmen 6 saatlik dinleme süresi veriyor ve aynı anda birden fazla cihaza bağlanabiliyor. bağlantıyı yapmak ise inanılmaz derecede kolay. ayrıca ter geçirmez (bkz: swearproof) yapısıyla spor kulaklığı görevini üstleniyor.

    satın almadan önde kulaklığın tasarımı kafa karıştırıcı görünüyordu ama cidden kulağa oturuyor ve rahatsız etmiyor, o uçtaki kulağa giren bölümler yumuşak ve rahat. ayrıca ses yalıtımı da gayet başarılı bu uçların.

    ses kalitesi ortalama üstü, kıyaslama olarak daha önce kullandığım audio technica’nın solid bass serisi kulak içi kulaklığından bir tık düşük denebilir. ama yine belirttiğim gibi günlük kullanım için uygun.

    sonuç olarak ses kalitesi tabii ki profesyonel bir kulaklık arayışındakileri mutlu etmez ama ortalama bir kullanıcı için her şeyiyle alınabilir bir kulaklık olduğu söylenebilir.