şükela:  tümü | bugün
  • küçük çocuklara satılan "doktorculuk seti"nde bulunan maket doktora verilen isimdir.
    (bkz: plastik cerrahi uzmanı)*
  • jigoloların internette kod olarak kullandığı meslek.dikkat edilmesi gereken meslek grubudur bu durumda.
  • tibbi kaportaci.
  • artık aklıma christian troy'dan başka bir şey getirmeyen isim tamlaması. krişçınımız bizim.
  • (bkz: porselen disci)
    (bkz: oeehh)
  • ilk kez hindistan'da ortaya cikmis cerrahtir kendileri. 2000 yil once, burnu bir sekilde kopan, dusen hastalarin alinlarindaki deriyi alip estetik burun yapmistir. gunumuzdeki hekimler halen " nasil becerdi bu yau? " diye hayretler icindeler.
  • "senin burnunu ben mi yapmıştım? çok doğal" diyerek hem estetiksiz burnunuza hem de kendi kendine aynı anda iltifat edebilen modelleri vardır. egoları yüksektir.
  • fantastik işler yapan doktor. yetenekli olanı makbul.
    ve ayrıca benim 6 yıldır her gün olmayı beklediğim. önümüzdeki tus bana kalleşlik yapmazsa bu uzun bekleyiş de bitecek diye umuyorum.
  • ruhsalligi iyi olmayan hastalarin etinden sutunden faydalanarak para kazanirlarmis, voleyi vururlarmis falan filan.
    evet hayati doktorlar dizisinden takip ediyorsaniz gerceklik payi olabilir tabii ne diyim. plastik rekonstruktif ve estetik cerrahi kozmetik cerrahi demek degildir. kozmetik de bir parcasidir. denildigi gibi hasta psikolojisi cok onemlidir. katiliyorum ve arttiriyorum: ama her turlu cerrahi islemde hasta psikolojisi zaten onceliklidir? yirmilik disini cektirmeye gittginde de stresle basa cikamayabilirsin, psikolojin bozuk olabilir vs. burnundaki eti aldirdiginda yasadigin stresin elde ettigin sonucu karsilamadiginidusunebilirsin. evet plastik cerrahide hastanin ruhsal durumu cok daha onceliklidir. mesela beden dismorfik bozuklugu olan hastalara operasyon uygulanmayacagi psikiyatri konsültasyonu gerektigi bilinir. ve buna ragmen o kendine dair gercek disi algi, dismorfik bozukluk da olmayabilir. adam obsesif olabilir, psikotik olabilir... diagnostic and statistical manual of mental disorders yani nam-i diger dsm'de hala tartismali bir kategori bu beden dismorfik bozuklugu. sonucta bir kisinin beden gorunusununden rahatsiz olmasi sikinti; bundan rahatsiz olmasindan rahatsiz olunmasi da ayri sikinti. bakarsak sadece bu ayrinti bile bedava bir meslek olmadigini gosteriyor.
    sonuc olarak kendilerinin calisma kosullarini biliyorum ve saygi duyuyorum. babam plastik cerrah ve kendisi bi christian troy diil. * evet plastik cerrahi son derece populer, medyanin goz bebegi falan. bazen cok gereksiz bazen cok ozendirici. bu yuzden yapilan geyikler de normal. en yakin arkadasim burnunu yaptirmak icin gun sayiyor. dusununce asiri komik. babam kabul ederse cocukluk arkadasimi bir baskasina benzetebilir. garip yani, ne diyim.

yamuk bir burnum olsaydi eger sittin sene babama yaptiramazdim mesela onu da biliyorum.

baban ne is yapiyor?

+plastik cer...

-yaa ne guzel. annen ne sansli yaslaninca baban elden gecirir.**
    -madeleine baban kac tane meme gormustur ya :d ikiyle carpsana
  • (bkz: onur erol)