şükela:  tümü | bugün soru sor
  • saçın yanması gibi bir korku taşınmadığında veya bu ihtimal göz önüne alınmadığında bir anda bol miktarda röfle yaptırılması, aksi takdirde birkaç kere belli zaman aralıklarıyla röfle yaptırılması sonucunda oluşan saç rengi.
    (bkz: röfle)
  • bakır kızılı gibi güzel bir renktir. bazı sarışın düşmaları tarafından salak kız belirteci olarak kullanılsa da durumun köklerinin farklı olduğunu düşünüyorum.
  • hanımların uğruna çok para döktüğü bir saç rengi olmasına rağmen, sonucunda insanları albino hastasına benzetmektedir. hatta kaşını da platin sarısına boyatanlar daha da gerçekçi bir biçimde pigment eksikliği sorunu yaşıyor gibi görünmektedirler. bi de bunun üzerine solaryuma girmek çelişkidir, lahana turşusudur, renklerini tamamen değiştirerek başka bir insan olmaktır. yapanları da olduğundan hayli yaşlı gösterir.
  • sarının saçtaki en güzel hali.
    ama her güzel şey gibi, bunu da elde etmek zordur. yanma riskini göze almanız gerekir.

bu saçın en çok yakıştığı kadınlardan biri için ise;
    (bkz: filiz akın)
  • çok özlediğim eski saç rengim. ama zamanla insanın kafasında saç bırakmamaktadır. saçlarınız insan saçı değil de oyuncak bebek saçı gibi olur. o yüzden senelerce kullanılamaz maalesef. lakin merak etmekteyim gwen stefani kişisi kendisini bildim bileli sarı ötesi saçlara sahiptir, lakin saçları hiç de yıpranmış gözükmemekte, hatta süper gözükmektedir. nasıl bi bakım yapılmaktadır o saça. paranın gözü kör olsundur..
  • son birkaç yıldır(geçen seneye kadar) bronz tenle kombinasyonu pek bi popüler saç rengi. yapaylığıyla punk renkleri hatırlatan, normalliğiyle de "yapay sarışınlığa" gülümseme çakan bir renk olmasının ötesinde , ademkızını olduğundan büyük göstermesi de not düşülmesi gerken bir gerçek.
    misal liseyi bitirir bitirmez, orucunu yeni açmış niyetlininin yemeğe saldırışı gibi, kuaföre koşan çok çocuk gördüm, rastlantılsal ya da modanın yeni ergenlere baskısı nezdinde. bu kızların kendilerine güveni , saçı değiştirdiği andan itibaren, bir haliyle arttı ancak kendi özgünlüklerinden sıyrılmaları da aynı hızla gerçekleşti. yani bebek gibi konuşamlar(ki tiksiniyorum bebek gibi konuşan kız modelinden), zeka göstergesinde aşağı kaymalar, falan filan...
    şimdi bir çok renk var renk kataloglarında ve hepsini deneyen insanlar varken bu renk niye böyle bir etkiye mazhar etti ki bu yavrucakları diye soarabilirsiniz. haklı olarak. ben de sordum ve oyumu bu rengin globalleşme neticesinde tavan yapmasına kullandım. yani platin sarısının popüleritesindeki hız, sadece bu ülkede değil dünyanın her yerinde aynı sıçramayla ilerledi. haliyle bu yapay sarışın kızlar kapitalizmin platin çocukları olarak görüldü ve hep aynı muamaleye maruz kaldı. aynı çevresel etkenler de , tektipleşmeye davetiye oldu.
    hani kızıllar, mavi ,pembe saçlar falan asilikle de pek yakından ilişkili olduğu için, yapamazlar hep aynı telden muamele. ee siyah kahverengi dersen , onlar zaten bu toprakların karakteristik rengi... platinler pek bir britney , pek bir aguileria...
    şimdilerde doğal kahveringelere dönüşler, kişisel manada, ferahlatıcı bir etki yapıyor olsada; herkesin aynı hızda, aynı biçimde değişmesi canımı sıkıyor.
    bir ara cenk eren de yapmıştı saçını platin sarısı, ki bu konuya girmek bile istemiyorum...
  • bilkent sarısı olarak da tanımlanan ve ankara kuaförlerince bu şekilde adlandırılan renk.
  • bu sac rengi sakaya gelmez. en iyi ustalarca, en kaliteli malzemelerle yapilmasi sarttir, olmazsa olmaz dir. bu sekilde, degil bir iki yil, bir hayat boyu ipek gibi platin saclarla arz-i endam edebilirsiniz.