şükela:  tümü | bugün
  • bitcoin gibi 256 bit blockchain cripto sistemiyle çalışan ve dün itibariyle hizmete girmiş isviçre menşeli yeni bir sanal para birimi.

an itibariyle 1 platincoin (plc) 0.60 eurodan satışa sunulmuş bulunmakta.
    bitcoinin 10 cent ten satışa çıkıp bugün itibariyle 11800 tl (oha) civarlarında seyrettiği düşünüldüğünde platincoin'i de bir incelemekte fayda var:
    https://platincoin.com/en/
    not: şu an için sisteme sadece davet ile üyelik alımı yapılıyor. ilgilenenler için edindiğim davet linki: http://go4platin.com/team/?lang=tr&ref=5700775373

türkiye facebook sayfası:
    https://www.facebook.com/platincointurkiye/

edit: gelen bir çok soru oldu nasıl platincoin alınabileceği ile ilgili. ben şu şekilde almayı başardım. önce platincoine üye oluyoruz. ardından business packages ve fast payment seçeneği ile advcash ödeme yöntemini seçtim. beni advcash isimli bir siteye yönlendirdi. burada advcash e üye oluyoruz. advcash, aktivasyon için adres, kimlik ve telefon bilgilerimi doğrulamamı istedi. (btc turk te aynı şekilde bu belgeleri istemişti) adres ve kimlik teyidi için bir adet su faturası ve kimliğimin önlü arkalı resmini attım bide telefonuma gönderdikleri sms ile verification yaptım. 1-2 saat sonra advcash hesabım onaylandı maili gönderdi. daha sonra 50 euro(temsili) yatırmak için karşılığı gelen bitcoini advcashin verdiği hesaba btc-turk(türkiyedeki bitcoin sponsorlarından biri) kullanarak gönderdim. yaklaşık 30 dk içinde para onaylandı ve advcash te 50(temsili) eurom oldu. platincoin almak için euro gerekli özellikle buna dikkat etmekte fayda var. advcash e bakiyeyi yükledikten sonra gerisi çok basit. platincoin içindeki business paketlerden birini seçerek advcash seçeneği ile yönlendirildikten sonra advcashteki bakiyemi kullanarak rahatlıkla platincoin alabildim. ancak biraz kurcaladığımda advcash in birçok ödeme yöntemini (swift, kredi kartı gibi) daha kabul ederek bakiye yüklediğini farkettim. hepsinin farklı komisyon oranları var. örneğin kredi kartından direk para çekerek yüklemek isterseniz %3.95 komisyon alınıyor. bu oran swift veya bitcoin için %0. bitcoin ile uğraşamam diyenler için kredi kartı veya swift iyi bir alternatif olarak gözükmekte.
  • refli link paylaşmak için tüm kriptopara başlıklarını sikip atan yazarın reklamını yaptığı altcoin. amk bu kadar güveniyorsan gider parayı basar alırsın milletten gelecek on liraya mı tamah ediyorsunuz? bir de ekşiye birşeyler yazarak piyasayı etkileyebileceğini sanan dalyaraklar var onlara hiç girmiyorum.
  • hayal sikicilerin gelip başlık açtığı saadet zinciri argümanı.
    iş bu entry yi okuyup, eğer köşeyi döneceğim diye hayal kurarak bu tilkilere paranızı kaptırırsanız sizde sike sürülecek akıl yok demektir.
  • tam bir saadet zinciridir, zaten bunu araştırmışlar, kurucusu swisscoin diye dolandırıcılık olduğu belli olduktan sonra çöken alex reinhardt diye bir alman. sürekli isviçre menşeili şirketmiş gibi gösterme çabası da insanların en güvenilir bankacılık sisteminin o ülkede bulunduğu yönündeki algısından faydalanmak. buna girmekle mega bilmem neye girmek arasında hiç fark yok.