şükela:  tümü | bugün
32 entry daha
  • gönül ve cep dostu kalem markasıdır. pgb 3000 yeşile bugün kavuştum. şu an yanımda, salak salak bakıp sırıtıyorum. allah affetsin modern maki-e alsam ne hallere düşecem kim bilir...
  • 2 tane 3776 modeline sahip olduğum kalem markasıdır. biri uef biri b uca sahip. hangisini daha çok seviyorum karar veremiyorum.
  • dolma kalem kullanmaya başlamak isteyen birisine bayaaa kalem öneriliyor. hiçbirine bütçe ayıracak durumda değilseniz ve bir an evvel alıp oynamak istiyorsanız preppy alın. kullan at kalem gibi görünüyor ama değil. uçları oldukça dayanıklı. kalemlere hunharca davransanız dahi hemen bozulmuyor. her gün kullandığım halde 2 senedir taş gibi duranı var. kartuşlarını da atmayın. yıkayıp güzelce kurutup doldurun şırıngayla. güzel güzel kullanın.
    pelikan'ın lamy'nin ve benzeri birçok güzel markanın başlangıç seviyesi kalemleri düşünülünce baya uygun fiyatları. üstelik bence kullanması da çoook daha keyifli.

üst segment fetiş objesi kalemlerine hepimiz salyalarımızı akıtıyoruz. şahsi tesellim, amaaan alsam da kullanamam zaten. ama preppy ilk göz ağrısı.