şükela:  tümü | bugün
  • aşık olunan şahsın adını iki saatte bir googlelamak.
  • lisede dershane zamanları bir çocuk vardı, görsen bi boka benzetemezsin ama işte ot -bok mevzusu.. samimi de değiliz çocukla, merhaba merhaba ancak.. bende bunu görmek için, kendimi beğendirmek için afedersiniz yırtıyorum biyerlerimi..

çocuk sigara içtiğinden dolayı, her arada, dershanenin arka bahçesinde tüttürmeye gidiyor. bende benim arkadaşları yalvar yakar her tenefüs kar kış demeden arka bahçeye sürüyorum.. bir yüzünü göreyim , bir bakış atayım diye kıvrım kıvrım kıvranıyorum..

birgün nasıl soğuk anlatamam, diz boyu kar var dışarıda.. benim arkadaşlar 'siksen çıkmam dışarı' diyorlar, e bende sigara içmiyorum, mal gibi çıksam komik durucam.. bende aldım telefonu indim aşşağı babamı aradım. gittim sokuldum çocuğun durduğu yere doğru.. millet penguen gibi olmuş, biran önce tüttürüp gitme derdinde, ben mal gibi, oğlana iki bakış atacam, iki hava atıcam diye kıçımı yırtıyorum..

aradım babamı ama konuşmaları bir gör.. asla 'baba' demeden, samimi bir 'erkek sesi' ile sohbet izlenimi veriyorum;

- canım benim ya... gerçekten öyle ama, ah tatlım ben de seni çok seviyorum...:)))))

- hahahaha vallahi çok komiksin.. aaaa ama öyle deme yahu.

- hadi canım öyle mi yapmışım, ay inanmıyorum , hihihihihi

babam zavallısı da karşıda coştukça coşuyor.. anlatıyor, gülüyorum, kikirdiyorum, arada bir 'aaaaaa canım yaa' çekiyorum falan, hayatta çakmıyor adam.. bir yanda da götüm götüm oğlanı kesiyorum, acaba şuan beni dinliyor mu? telefondaki erkek sesini almışmıdır? beni isteyen birilerinin de olduğunu düşünmüş müdür ? diye kendi kendimi yiyiyorum..

çocuk sigarasını bastı, döndü kıçını , girdi derhanenin kapısından;

- olduu baba , hayırlı olsun emmingilin torunu..,

diyip kapadım suratına telefonu.. o konuşmadan da , kendi yaptığım seslendirmeler hariç, hiçbirşey aklımda yok..

o oğlana ne mi oldu? tarih oldu tabi, onun üzerine 16 kişiye daha aşık oldum.. böyleyim ben.

(bkz: affet baba)
  • en iyi senaristten daha iyi senarist yapar adamı platonik aşk..
    senden kaçmak için aya çıksa, kafanda evirir çevirir, geçmişte olanları tutar çekiştirir ona bile bi "mantıklı" açıklama uyduruverirsin..
  • bakışlarını, sözlerini, hareketlerini kafada milyonlarca kez toplamak, çarpmak ve onun da sana aşık olduğu sonucuna ulaşmak.
  • - onu gormek umidiyle sabahin korunde yollara dusmek,
    - yolda, cafede, orda burda gordugun kisileri ona benzetmek ve yureginin hop etmesi,
    - yanindaki kisinin olmadik sebekliklerine bile egreti sekilde gulerken onun sadece bir nebze aklindan gecmesi ile agzin yayilmasi, gozlerin isildamasi ve etraftakilerin bu durumu farketmeleri; hayal kurmayi sever hale gelmek,
    - onu hayal ederek uyumak ve ruyada onu gormeyi umid etmek,
    - sartlar bir turlu uygun hale gelmedigi icin bazen allah'a isyan etmek ve yine icinin acimasi....
    bu boyle surer.... gerisini ne sen sor ne ben soleyim
    (bkz: soyletme beni sozluk)
  • sanal bir muhabbet esnasında senden alakasız bir yere yöneltilen "seviyorum" sözcüğünün sağını solunu parmaklarla kapatıp hayallere dalmaktır en basitinden...
  • hayal kurmak, kıskanmak ama susmak, hayal kurmak, konusurken sacmalamak, gereğinden fazla ilgi göstermek ve sonrasında "acaba sıkıldı mı benden" diye aklından geçirip buna pişman olmak, hayal kurmak ve hayal kurmak ve o kadar çok hayal kurmak ki yorgunluktan bitmiş halde yatakta yatarken bile onu düşünmekten uyuyamamak.
  • uçan tekme atmak

gerekli malzemeler:

1 adet sırılsıklam aşık olunan güzel kız (kendisi müzik dersi almaktadır.)
    1 adet deu türk halk müziği korosu sınıfı (kız orada diye dahil olunmuştur , sonra zevk alınmıştır o ayrı mevzu)
    4 adet dallama arkadaş
    1 adet nası yapsamda kendimi göstersem sevdalısı şapşal (ehem)
    1 çuval incir

yapılışı:

koro provalarını oturur vaziyette ve iki sıra halinde yapmaktadır. ön sırada kızlar arka sırada erkekler konuşlandırılmıştır. aşık olunan kızın arkasında mevzi alınmıştır ve leblebi koydum tasa, üğrünü üğrünü gelir dereden gibi türküler hep beraber coşkuyla söylenmektedir.

şu an hatırlanamayan bir mevzu yüzünden müzik hocasının yanına gidilmesi gerekir. fakat sıralar aralıksız yerleştirildiği için tüm sırayı dolaşmaya üşenilir. aşık olunan kızın nota kağıtlarını çıkarmak için yana eğilmesi fırsat bilinir ve öndeki sıranın üzerinden atlamaya karar verilir. sıranın üzerinden ve kızın sol tarafından gayet artistik bir şekilde atlanır. önce sol ayak sıranın üzerinden geçirilir. o arada dallama arkadaşların 'oaha.. naabıyo lan bu.. hehehe' nidaları tarafından o an için zaten sağlıklı çalışmayan dimağ iyice durdurulur (embesil seviyesi)..

sol ayak kurtarılmıştır ama yapılan gürültü kızımızın dikkatini çekmiştir ve ne olduğunu merak ederek kafasını çevirmeye meyleder (olacaklardan habersiz garibim). sağ ayak kızın geldiğini farkeder ve hızlanır. ama artık çok geçtir.

elemanımız sağ ayağının içiyle kızımıza domi voleyi çakar.. gözlerinden tüten yeşil dumanlarla yere konar ve artistik pozunu verir. (bilerek yaptım olm o hareketi.. ühü..)

sunum:

sonra kızın yanına gidilir, saçma sapan bi iki sözle özür dilenmeye çalışılır. her şey iyice bok edilir.

platonik aşk, imkansız aşk sınıfına yükseltilmiştir. afiyetle yenilir. üzerine de bir bardak soğuk su içilir..
  • biz onlara kisaca maymunluk diyoruz.
  • her gün facebook'ta adını ve soyadını girerek kapalı olan profilindeki fotoğrafını değiştirip değiştirmediğini kontrol etmek.-her yeni fotoğrafta garip bir hüzün kaplayıverir insanın içini-