• "öpemedikten sonra dirseğimden ne farkın var?" *
  • "sende bana ait bir ciger var onu nasıl yapalım?"

(bkz: leyla ile mecnun)
  • "hiç mi?"
  • hiç mi sevme ihtimalin yok?
  • çok büyük ihtimalle içten geçenlerle alakasız olacaktır:

sınıfta: ff..ffa..fazla kalem var mıydı yanında?
    kantinde/cafede/bahçede vb.: pp.. pa.. pardon, bu sandalye boşsa alabilir miyim?
    kapı önlerinde: aa..afedersin, varsa ateşini alabilir miyim?

tarzında uzatılabilir liste..
  • bana kendini uzun uzun anlat aklımdaki senle alakan olmadığını anlayayım ve bu aşkım artık bitsin, please?
  • okulunun çıkış saatine seni yetiştirecek otobuse yetişebilmek için allahın her günü sadece üç saat ders dinleme şansın vardır. yine son altıyüz gündür oldugu gibi dersi mersi bırakıp o otobüse binersin, bir saat onbeş dakika yolculuk ve nihayet ordasın yine. onun her gün yolun ucunda belirip o köşede kayboluncaya kadarki kırk saniyedesin. bugünde o köşede, tamda kaybolacakken çevirip başını senli tarafa bakacak mı? o da mı seviyo? günü nasıldı acaba? beni hiç rüyasında görmüş müdür?
    bu film belki bir ömür kapalı gişe oynayacaktı o gün o yavşağı yanında görmeseydim eğer. resmen işte yanında, beraber yürüyüş kararı geliyosunuz öyle ağırdan. çok günler başının bana doğru döndüğü o köşede iki başsınız bugün ve sanki daha geçen hafta ordan baktığın ben değilmişim gibi, sanki yokmuşum gibi herşey. herneyse. lavuk yanından ayrıldı -ki ben asla ayrılmazdım- ben sildim gözyaşımı ve dikilip karşısına sordum:

- nasılsın?
    - iyiyim saol?? -şaşırdı tabi-canı sağolsun-
    - kimdi o yanındaki?
    - arkadaşım...
    - zamanın var mı?
    - başkası var.
    - hiç mi yok?
    - başkası var...
    - hiç olmayacak mı?
    - boşver!
    - (içses) peeyki...
  • tahminen ne zaman seversin beni?