şükela:  tümü | bugün
1596 entry daha
  • ben yarın yurtdışına çıkacağım, o ise burada kalacak. üç dört aylığına da olsa onu görmemek beni biraz rahatlatır belki.
  • bilimsel olarak en uzun süren "aşk" mış. o da maksimum 5 yıl sürüyormuş.
  • gerçekte bir hafta bile bir arada kalmayacağınız anlaşamayacağınız insana, iç dünyanızda ölümcül bir sevdaya tutulmanızdır.

bazen onu cazip kılan kavuşamamak uzak kalmaktır. yani size pas vermezse daha da bağlanırsın.

platonik aşk iç dünyanızdaki ideal mükemmel aşktır.

ilacı ise zamandır. zaman size bu durumun kendi yarattığınız bir sonuç olduğunu gösterir.

küllenir, yaşlanır, anlamsızlaşır. hatta bir zaman gelir bu kadar aşık olduğum bu muymuş dersiniz.

aslında hormonlarlada ilgisi var.

dert etme. mükemmel zannettiğin mükemmel değil. güzel desen daha ne güzeller var.

seni istemeye yöneliyorsan bilki kendi içinde hayalinde yarattığın bir objeye aşık oluyorsun.

bu senin için çok tehlikeli bir durum. durumunu kavramalı anlamalısın. gerçek olmadığını bilmelisin.
  • yukarıda 5 yıl bilimsel olarak sürdüğü söyleniyor, fazlası var, eksiği yok maşallah.

size bir anımı anlatmak istiyorum izninizle, şuan masada bir kadeh rakı, biraz kavun ve karpuz var, müslüm baba çalıyor, boş boş oturuyorum. o ise uyuyor mu uyumuyor mu merak içerisindeyim. lakin ne düşündüğümü ne düşüneceğimi bilmiyorum, bilemiyorum.

bir yerde okumuştum, `eğer bir kişiyi seviyorken ikincisinde hoşlanırsanız ikincisini seçin` diyordu. ikincisi kimdi unuttum, bi liste çıkartmam lazım.
1 entry daha