şükela:  tümü | bugün
  • birinci tuketim toplumunun duygu ishalini yasamiyorsun. ondan ona. onu seviyorum, sonra sunu. kalbinin sahibi var. oznesi degismez.
    ikincisi seni koruyor. kimseyle kolay kolay fiziksel bir birliktelik yasiyamiyorsun. ve bu hayirli bi sey.
    ucuncusu imkansiz oldugu icin platonik askinla da fiziksel bi birliktelik yasamiyorsun. bu da kirlenmemis saf masum askini hep muhafaza ediyor.

bi cicegi dalindan koparirsan solusuna da tanik olursun...
    ama yasanmamis platonik ask cinar gibi. hep orda. kusursuz.
    sapasaglam.
  • kafamın ıcınde olanlar dısında olanlardan guzel.
    sımdı ben bır hayal kurarsam, bu hayale gore temız hıssıyatlar bırıktırırsem bu hayal benım gerceklıgım olmaz mı*
    bazen bu platonık ask olayını abartıyorum ben.
    sadık kalmam lazımmıs gıbı hıssedıyorum.
    aslında bır seylerın lazım olmasından zıyade onun hayalıyle uyanıp onun hayalıyle yatarken kımseyle hukuk kurmak ıcımden gelmıyor.
    mıllet sevgılısını aldatıyor, ben platonık askıma bıle sadıgım. ıhıh.

soyle bır durumum var, bırını sevmek ıcın elını tutmam gerekmıyor benım.
    aynı gokyuzunun altında olalım, bu dunyadakı varlıgını bıleyım, boyle bı guzellıgın varoldugunu bıleyım yetıyor bana. ara sırada gorebılsem gul yuzunu daha guzel olurdu tabı.

evet, bıraz garıp bı ınsanım.
    benımle ahbaplık kuracaksanız buna alıssanız ıyı olur.
  • her zaman olmuyor.
    ama bazen de cok guzel oluyor, cok da ıyı oluyor.
    senı karsı cınsten koruyor.
    cunku kalbın ona soz verdı. ve soz verdıgın bırını aldatmak ıstemezsın.
    buradakı tek sıkıntı karsı tarafın haberının olmaması. ıhıhı.
    ama faydalı. gercekten.

dedıgım gıbı her zaman olmuyor.
    bazen yeter be, yalnızlık yalnızlık nereye kadar durumunda sacmalayabılıyorsun.
    ama cogunlukla oluyor.

hayatımda hayatıma kımseyı sokmadıgım bırkac tane ıkı uc senelık, bazen bes altı aylık donemlerım var. kımsenın elının elıme degmedıgı cok uzun donemlerım var. tek sebebı kalbımın soz vermıs olması. oyle hıssedıyorum, oyle yasıyorum.
    stefan zweıg ın mechul bır kadına gunlugunde yıllardır adamı uzaktan seven kadın bırıyle beraber oluyordu ve platonık sevdıgı adamı aldattı dıye nasıl pısman oluyordu, nasıl.
    pısman olacagımıza, olmayalım bence. kımseyle hukuk kurmazsak pısman da olmayız. ıhıhı.