*

şükela:  tümü | bugün sorunsallar (7)
 • (bkz: arma 3) ve (bkz: h1z1) oyunlarını battleroyale modunu yapan geliştirici tarafından yapımına başlanan yeni fps oyunu. şu anda kapalı alpha sürümü twitch.tv üzerinde izleyici önüne çıkmıştır. mod web sayfası ve standalone oyunun web sayfası.

  oyun bugün ilk kez oyuncular tarafından oynanıyor, yani bu ilk karşılaşma. ancak izlediğim kadarı ile h1z1 battleroyale moduna çok benzeyen bir hal almış. arma 3'ün gerçekçiliğinden oldukça uzaklaşılmış. (bkz: miscreated) ile (bkz: h1z1) karışımı bir aurası var gibi gözüküyor şu anda, oyun geliştikçe tam olarak ne olduğunu daha iyi anlayacağız.

  tabii ki early access oyunu, bu yüzden çıkış tarihine veya içerik bilgilerine dair tam bilgilere ulaşamıyoruz şu anda. ancak h1z1 battleroyale'i çoktan geride bırakacak gibi duruyor.
 • türkiye'de (bkz: point blank)'ın yayıncısı nfinity games tarafından satışı yapılan yeni hayatta kalma oyunu.

  24 şubat 2017 itibariyle kapalı beta olarak yayına başlıyor. oyuna steam üzerinden giriş yapılıyor. kapalı beta kodlarını türkiye facebook sayfasından isteyebilirsiniz.

  oyunun facebook sayfası: playerunknown's battlegrounds türkiye
 • türkiye'de (bkz: point blank)'ın yayıncısı nfinity games tarafından satışı yapılan yeni hayatta kalma oyunu.

  24 şubat 2017 itibariyle kapalı beta olarak yayına başlıyor. oyuna steam üzerinden giriş yapılıyor. kapalı beta kodlarını türkiye facebook sayfasından isteyebilirsiniz.

  oyunun facebook sayfası: iletişim
 • oyunun gelişim süreci resmen heyecan uyandırıyor insanda. her gördüğüm küçük ayrıntıda oha tepkisini veriyorum. silah modellemeleri, karakter animasyonları, karakter kontrolleri, eşya çeşitliliği ve modellemeleri (özellikle askeri eşyalar), inventory sistemi, detayları oldukça düşünülmüş ve emek harcanmış. ama ama ama...
  artık yalvaracak duruma geldik. 3rd person kamera ve crosshair nedir? hadi kamera açısını bir nebze kısıtlayan 3rd person kamera var, crosshair nedir? daha rekabetçi, daha bireysel becerilere dayanan bir sistemi geliştirmek ve desteklemek varken (fps oyunlarında) 3rd person crosshair olması nedir? her silahın iron sight'ı (madeni nişan tertibatı)'nı modelliyorsunuz, bir çok silah için dürbün modelleyip uzun menzilli silahlar için dürbün mesafe ayarını yapıyorsunuz, o zaman bu crosshair nedir be amına koyduklarım? konsollardaki auto aim sisteminden farkın nedir senin? yazık gerçekten yazık bu oyunlara, eminim ki benim gibi düşünen oyuncuları soğutuyor oyunlardan. yabancı sitelerde özellikle redditte tartışırken ve topluluk tarafından özellikle istenmediği belirtilen crosshair oldukça, her şeyi çok hoşuma gitse de oynamaya istekli olamıyorum bu ve bunun gibi oyunları.
 • güzel bir oyuna benziyor. open betaya geçmesini bekliyorum.
 • oyunun betasını oynuyorum birkaç gündür. arkadaşlarla beraber oynamadıkça yani tek tabanca takılınca kolay av olmanız diğer oyunculara göre epey kolay.

  katılacak bir twitch streamer grubu bulabilirsem daha da güzel olacak. gerçi ttnet'te süper fiberimiz 100mbps upload/2mbps download, şaka gibi ama gerçek!
 • kapalı betasını bazen arkadaşlarla bazen tek başıma oynadığım ve çok beğendiğim yeni survival oyun. h1z1 ile karşılaştırmak gerekirse bu oyunun kat kat daha iyi olduğunu düşünüyorum. görüntü, atmosfer, silahların tasarımı, vuruş hissiyatı vb. konularda h1z1'den daha üstün.

  zaten arma 3 ve h1z1'i geliştiren tayfanın bu oyunda emeği olduğunu 5 dakikalık bir oynayış ve gözlemlemeyle çok kolay anlayabiliyorsunuz. arma'nın ve h1z1'i güzel bir şekilde sentezlemişler.

  bunun yanı sıra oyunun beta programını çok başarılı buluyorum. diğer oyunlar gibi hadi 1 hafta size beta allah ne verdiyse geberene kadar oynayın stratejisi yerine size her hafta birkaç günlük beta oynama süresi vereceğiz vakti iyi değerlendirin aksi taktirde haftaya kadar beklemeniz gerecek diyerek hem oyundan erkenden sıkılmanın önüne geçiyorlar hemde her hafta yaptıkları +3 gb'lık güncellemeler ile oyundaki her gelişimi birebir oyunculara yansıtıyorlar.

  çıkış yapacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum. oyunu aldığım gün ilk işim h1z1'i bilgisayardan kaldırmak olacak.

  edit: steam üzerinden 69 tl fiyata satışa sunuldu.
 • lol, csgo, dayz... modların esas oyunların önüne geçip büyük başarılar kazanması artık sürpriz olmuyor.

  modlar bir nevi beta işlemi görüp en kullanışlı halini alana kadar oynanıyor sonra standalone olarak ortaya çıkıyor. bu da onlardan ve sanırım en başarılısı. oynamayı bırak, seyretmesi bile zevkli. mesela şu ekibin maçı dönen muhabbet süperdi;

  cyanide, nbk and frankieonpc

  https://www.youtube.com/watch?v=x4oasd1bbmw

  sonra bir maç daha attılar, sovietwomble geldi, ekibi taşıyan edberg falan tamam ama elemanlar nbk'yi attılar lan gruptan ehehe

  ayrıca oyuncuların lobide bekleme sırasındaki mekanda süper. oyuncuları paraşütle adaya atan uçak düşmüş, parçalanmış piknik masaları, dağ tepe bayır arasında hoplaya zıplaya maçın başlamasını bekliyorsun, bir nevi araf gibi düşünmüşler sanırım, 100 kişiden maksimum 4 kişi kaldığı için oyuncuların büyük kısmı zaten ölü.
 • just survive gibi bir modu gelecek mi merak ettiğim oyun. şu haliyle satın almak 1-2 saatlik content için pek mantıklı gelmiyor...

hesabın var mı? giriş yap