şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
528 entry daha
  • saçma sapan tartışmaların yeni gözbebeği olmaya aday oyun konsolu.

hem ps3 hem de oyun bilgisayarı sahibi biri olarak " konsol versus pc " muhabbetini çok saçma buluyorum. hakikaten oyun çılgını bir insansanız paraya kıyıp ikisini de alırsınız (öğrenci kardeşlerimin durumunu ayrı tutuyorum). ikisinin de vereceği keyif, oynanacağı ortamlar, hizmet etme amaçları farklıdır.

ancak 1400 liraya toplayacağı bilgisayar ile oyunlardan çok yüksek verim alacağını düşünen insanları görmek oldukça komik. oyun bilgisayarı denilen şey için minumum 3000 tl harcamak gerekiyor.

onu bi ayıktırayım dedim

msi gaming laptop
  • ps3'u olan adamlar mi yorum yapiyor yoksa hic konsol edinmemisler mi hala cozemedim ak. eskiyi kullan iste, cikar cikmaz bunu alacak degilsin. bir sene sonra alirsin eskinin uzerine biraz koyup. bu nasil bi kavgadir yaa. mesela ben 3 ay once gta v icin ps3 aldim, 4 cikmis sikimde degil. bunu 2014 yazinda dusunuruz. o zamana fiyati da iner ins.
  • tek amacı oyun ve çeşitli multimedia alanı olan bir teknoloji harikasının tartışılmaya açılması dahi bu konuda ne kadar cahil olduğumuzu gösterir. kesinlikle her evde bulunması gereken bir cihaz.
  • kendime hediye olarak alacağım ve parası çıksın diye sabah akşam oyun oynayacağım konsol.
  • hayarimda ilk defa konsol alacagim ve xbox one ile bunun arasinda kaldim. tum yorumlari okudum ama hic biri benim secim kriterime uymuyor. kriterim ise joystick ile degilde ekran karsisinda hoplayip ziplayarak oyun oynayabilmek. hangisinin bu konuda daha iyi oldugunu sanirim ikiside ciktiktan sonra belli olacak...
  • ülkemizde 1400 lira gibi yüksek bir fiyatla satılacak oyun konsolu. yüksek dememin sebebi fiyatın diğer ülkelere göre aşırı fazla olmasıdır. aradaki farkı vergiye ve satacak dükkanlara vereceğinize gidin slav ülkelerine gezin eğlenin yol masraflarıyla birlikte daha ucuza gelir.
  • tam olarak beklediğim fiyattan satılacak oyun konsolu. daha düne kadar ps3 paketleri 800 liradan satılıyordu ki çıkalı yıllaaar olmuş bir konsoldan bahsediyoruz. ne bekliyordunuz ağalar?
  • ne tuhaf adamlar var... adam ciddi ciddi ps4 niyetine pc toplamış, "aha ps4 işte!" demiş. utanmamış bi de bokunda boncuk bulmuş gibi link vermiş, uğraşmış ekran görüntüsü falan da almış. köylü mantığı böyle bir şey işte... heee heee aynısı, hatta daha iyisi olmuş evet...

geçen vatan bilgisayar gaziemir'de bi adam yanıma yanaştı: "bizim oğlan işlemcinin fanını sökmüş, termal macun yerine diş macunu sürdüm ama 3 aydır çalışıyor. fakat şimdi termal macun almak istiyorum. hangisinden alayım?" dedi. işte o adamla bunlar aynı adamlar tam olarak.

bu adam da anca mağaza vitrininde playstation görüyor, "n'olacak ya ben bunu evde toplarım" diyor. sonra 3-5 oyun oynuyor, "eee tamam aynı şey işte" diyor. anne işi pizza gibi bi şey yani, anladın sen...

şimdi yarım saat anlatırım; konsolların olayı 5-6 sene donanım değişikliği sorununu ortadan kaldırmaları, online altyapıları, standart donanımları sayesinde pc'lerdeki optimizasyon dertlerinin olmaması falan derim de, bunları bu adamlara anlatmak yerine gider bunları sokaktaki kaldırım taşına anlatırım daha az vakit kaybı olur.

hadi hepsini geç, ben sana değil necip bilgisayar'dan topladığın sikindirik pc ile, nasa'nın pc'leri ile bile oynayamayacağın geçen nesilden 20 tane konsola özel üst seviye oyun sayarım. o zaman ne diyeceksin? onlar önemli değil yeeaa! dersin en fazla... anca youtube'dan izlediğin, oynayamadığın oyunun önemli olup, olmadığını nereden bileceksin? anca kedi-uzanılamayan ciğer ilişkisi olabilir o oyunlarla aranda...

ama bunlar da haklı... konsolcuların 1,5-2 ay önce bitirdiği gta 5'i beklerken bi şekilde zaman geçirmeleri gerekiyor. zavallıcağızım işsiz bakkal da ne yapsın, bokunu tartıyor o arada...
  • dugun takilarimi bozdurup evime demirbas olarak alacagim oyun konsoludur kendisi. tabi yurtdisindan getirecek arkadas bulup da ingiltereden alinabilirse cok da guzel iyi olur, artan parayi da oyuna gomeriz. sonra amman sabahlar olmasin...

ps: pembesi de varmis galiba nan! oyleyse pembeden kapmak sart oldu. yanlis bilgiyse de en azindan kendi oyun kolumu pembe alirim
3040 entry daha