şükela:  tümü | bugün
  • ps4'ün yeni versiyonu.

daha güçlü gpu'su, hızlandırılmış cpu'su olacakmış. donanım özellikleri aşağıda:

cpu: x86-64 amd "jaguar," 8 cores
    gpu: 4.20 tflops, amd radeon™ based graphics engine
    ram bellek: gddr5 8gb
    harddisk: 1tb
    ebatlar: 295×55×327 mm
    ağırlık. 3.3 kg
    bd/dvd sürücü: bd × 6 cav, dvd × 8 cav
    giriş çıkışlar: super-speed usb (usb 3.1 gen.1) port × 3, aux port × 1
    ağ bağlantıları: ethernet (10base-t, 100base-tx, 1000base-t)×1, ıeee 802.11 a/b/g/n/ac, bluetooth® 4.0 (le)
    güç gereksinimi: max. 310w
    görüntü ve ses çıkışı: hdmı out port (supports 4k/hdr) dıgıtal out (optıcal) port
  • tanıtımı yapılıyor, fena değil.
  • 4k ve hdr desteği olan konsol.
  • playstation 4 almayı düşünürken benim için iyi bir seçenek olan cihaz. tabi önce para ayarlamam gerek. zira bir de 4k tv lazım.

edit: 4k tv'ye gerek yok hdr performansını standart hd tv'ler de alabilecekmişiz.

edit 2: ayrıca güncel oyunlar da gelişmiş grafik patchleri alabilecekmiş.
  • bizde aldigimiz playstation 4 gotumuze sokariz artik.

ulan sende samsung , apple gibi oldun ya sony helal olsun.

senede 1 makine cikarir milleti sikersin artik.

(bkz: sinirli değilim)

(bkz: ananin amini kiririm pic)
  • az önce tanıtılan,10 kasım 2016'da piyasaya sürülmesi beklenen ve ps4'ün daha gelişmiş versiyonu olan oyun konsolu.

fiyatın 399 € olacağı açıklandı. türkiye'de muhtemelen 1900 tl'den satışa sunulacaktır.
    4k ve hdr desteği de mevcut. 4k tv'si olanlar için edinilmesi gereken konsol. fakat fhd tv'si olanlar da doyurucu grafiklerle karşılaşacak.
    ps4 slim'i uzun süredir bekliyordum.
    pro'ya slim'den 400 lira daha fazla vermek değer mi,bilemedim.
  • hiç bir zaman pc'nin yanına yaklaşamayacak olan,bebelerin eline konsol diye verilen aletin yeni sürümü.
  • benim gibi 4k tv sahibi olan ve bütçesi uygun kişiler için güzel bir konsol olacaktır. hangi oyunlara 4k desteği geleceğini öğrenirsek alma kararı kesinleşir. fifa 17'ye 4k desteği gelecekse çıkar çıkmaz alırım.

yalnız iphone 7 plus ile aynı gün tanıtılması kötü oldu, hepsine para mı yeter ulan!!
  • bence halihazırda mevcut ps4 sahibi olanların almasına gerek yok; ama iş vr'a gelince grafiklerde biraz farklılıklar olur. birde hdr desteği koymuşlar. o da grafiklerde biraz fark yatır ama yine de iyi bir pc grafiklerine ulaştırmaz tabii ki.

birde vr ile beraber playstation unutulan move kontrolcüsünü yeniden hortlatacak. yeni nesil konsolların bu sefer nefesi çabuk kesildi. yeni nesil pc gpu'larının grafiklerde konsollar ile arasındaki farkı baya açması ve yüksek donanım isteyen vr olayı karşında konsollara donanımsal bir güncelleme gelmesi zaten kaçınılmazdı.
  • hardcore bir rpg'ci olduğum halde sırf 4k televizyonum var diye çaktırmadan çaktırmadan takip edip, çıktığında da edinmeyi planladığım platform, şu an ölü yatan 4k televizyonlara bir anlam katacak ilk adam akıllı ürün olacak kendisi.

edit: kimseyi yanıltmış olmayayım, speclerini yeni gördüm, görüşlerimi paylaşıyorum;

- raw olarak 4k falan çalıştıramaz bu alet, upscale gibi bir şey yapacak. eskisi de 1080'i tam veremiyordu ya, onun gibi. aksini düşünenleri 1000+ parçalı puzzlelara yönlendirelim.
    - hdr'ı upscale gibi kendisi bir benzerini emüle edecekse müthiş. yoksa konsol bir şey yapmasa da tv'nin hdr'ı varsa zaten hep devrede, dolayısıyla olan bitenlerin çok azı konsolun kendi marifeti olacaktır.
    - yeni controllerlar güzel duruyor ama konsolun kedisi hormonlu bir ps4.

benim için etkisiz eleman olsa da genel tablo konsolcu adamın hoşuna gidecek hareketler içermiyor, hayatımda görmedim konsolda bir upgrade... genel olarak keşke bunca tatavayı eski ps4 ile tam uyumlu yepyeni bir playstation çıkararak yaşatsalarmış diye düşündüm. 4 pro yerine komple 5'e geçseydik işte... eldeki potansiyel ps4 sahibi müşteriyi kaybetmemek için çekilecek bu dertlerin hepsi.