şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sony'nin 500 milyon konsol satışı şerefine çıkardığı özel sürümdür. videosuna şöyle bir göz attım bence efsane bi tasarım olmuş. avrupa satış fiyatı 500 euro, ülkemizde satışa çıkması bekleniyormuş ama o paralara alınır mı muamma.

"1994 yılından bu yana hayatımıza giren playstation toplamda tüm konsollar dahilinde 500 milyon konsol satmayı başarmış bulunuyor, firma başarılı satış rakamına itafen özel bir playstation 4 pro'yu satışa sunacak. tüm dünyada 50 bin adet üretilecek olan özel sürümde. 2tb sabit disk, lacivert ağırlıklı saydam aksesuar ve konsollara yer verecek.

avrupa satış fiyatı 500 euro olacak olan konsolun çıkış tarihi 24 ağustos olacak. (ülkemizde de satılması bekleniyor)"

kaynak

tanıtım videosu
  • 500$'den sınırlı sayıda çıkacakmış, çok güzel görünüyor almak isterdim ama muhtemelen bizde 4500 tl'den aşağı olmayacaktır...
  • türkiye'de birkaç sitede satışa çıkmış ve 3.800 tl lik düşük fiyatıyla beni şaşırtmış olan konsoldur.

sınırlı sayıda üretildiği için koleksiyon amaçlı alacakların hızlı davranması gereken sistem.

ben yaklaşık 2 aydır sony türkiye, euroasia, playstation dan aramadığım telefon mail atmadığım yer kalmadı. sosyal medya hesaplarına bile yazdım ama kimse ciddi cevap vermedi. hatta sony londra merkezde çalışan bir arkadaşıma dahi rica ettim ama türkiye ekibinden bir haber çıkmadı. ta ki umudumu kesmiştim dün gece bakarken tekosada gördüm, görür görmez yapıştırdım birtane. fakat duyurulan özel kulaklık henüz gelmemiş sanırım.

şuanda gözüme çarpan satış noktaları; teknosa, vatan, over game ve n11 de görebildim. sanırım buralarda da birkaç adet vardır ancak.

edit: imla
  • hakkatende çok güzel olmuş lan nomıssız. biz düz versiyonunu bile alamadığımız için anca videosuna bakarız gari.
  • gördüğüm en güzel konsol, o tasarım nedir öyle?

4.2 tflops gücünde bir grafik işlemciye sahip olduğu düşünülürse alınmayı sonuna kadar hak ediyor.

edit: dayanamayıp aldım. bursa carrefour teknosa mağazasından geçiyordum. çorum'dan istanbula yeni gelmiş bir anadolu delikanlısı edasıyla çalışan elemana konsolun resmini gösterdim. "elimizde bir tane kaldı hatta bu kalan son ürün" diyerek cevap verdi. o an cebimden gidecek 3800 liraya aldırış etmeden "alıyorum" dedim. sağolsun 3 taksit yaptı. eve geldim ve kurulumu yaptım. ps ile çok oynamışlığım vardır ama hayatımda aldığım ilk konsol bu oldu. kutuyu açarken artık yaşlandığımı fark ettim çünkü hayatımda daha önce hiç premium kalitede bir ürün almadığımı fark ettim. belki bundan sonra da premium bir ürünle karşılaşmayacağım ama olsun bu deneyim bana yetti. bir an sınıf atladığımı fark ettim.

bunun kapitalizmin bana gösterdiği bir serap olduğunu çok geçmeden kart ekstresiyle anlayacağım tabi ki.
  • 6 terraflops grafik işlemcisi olan xbox one x al daha ucuz.

(bkz: xbox one x vs playstation 4 pro)
  • playstation 4 20. yıl versiyonu'nu kutusuna kaldırtan yeni oyuncağım.

akrilik şeffaf kasası, yenilenmiş dualshock'u, 2 terabayt hafızası ve önünde yer alan kaçıncı üretim olduğunu gösteren bakır plakası ile gerçekten özel ve güçlü bir model.