şükela:  tümü | bugün
  • çıktığı zaman, beklemediğime pişman olacağım playstation modeli.
  • rzrvd
  • optik ses çıkışını kullanmak isteyen oyuncuları üzecek gibi. optik ses çıkışı kaldırılmış, onun yerine hdmı arc kullanılabilinir.
  • sony bebekliğimizden beri ticari yönden kendine has aparat geliştirerek dar gelirli kişilere kan kusturmuştur.
    bir iki ekleme ile apple gibi s serilerine başlaması kimseyi şok etmez.
  • neo'nun satılacağı hayvani fiyata alternatif olarak normal ps4'ün daha küçük apu'lu ve daha iyi soğutmalı ve hatta belki daha ucuz hali olarak çıkacaktır.
  • alt kısmındaki orijinalliğe rağmen bir bütün olarak bok gibi tasarımı vardır
  • eğer eve valkyrie sorunsuzca oynanabilecekse, yurt dışındaki makul fiyatından da dolayı alınabilecek cihazdır. güzel ülkemde ne kadar makul, ne kadar mantık dışı olur, resmi olarak satışa çıktığında görülür.
  • aşırı sessiz cidden sessiz hele ilk sürüm ps4 ile kıyaslarsanız aman yarabbi diyecek kadar. çalışırken genelde duyabileceğiniz sesler harddiskin okuma sesi. blurayden oyun oynuyorsanız zaman zaman özellikle geçiş yada yüklemelerde klasik bluray okuma sesi mevcut buna yapacak bir şeyleri de yok.

oyundan oyuna değişmekle beraber aktif 1.5-2 saatin üstünde oynadığınızda ilk başlarda olmayan fps düşüşleri olmaya başlıyor. bu düşüşler her an değil bazen oluyor ama yinede insanı ulan mat kasa mı alsaydım diye düşündürtüyor. bu bahsettiğim her oyunda mevcut bir durum değil makineyi oyunun ne kadar zorladığına bağlı. cihazın hava alacak bir yeri yok, koydukları hava kanallarından gelecek hava ile çalışması bile mucize bu konuda sony'i övsem mi sövsem mi bilemedim. altı muazzam derece ısınıyor. dikey stand ile deniycem belki soruna çaresi olur.
  • bu cuma bim'de 999 liradan görücüye çıkacak.

2 joystick + 2 oyunlu versiyonlu paketleri 1400 gibi bir fiyatken, 1 joystick + 1 oyunlu bim paketi 1000 lira gibi bir fiyatta. arada pek bir fark yok gibi görünüyor..

ekleme : kalemsiz yazar uyardı playstation kollarına konsol demek pek doğru olmuyormuş o yüzden joystick olarak değiştirdim.