şükela:  tümü | bugün
  • 2020li yılların karşılaştırması.
  • x box series x (iks) diye mi yoksa 10 diye mi okunmalı diye düşündüren başlık
  • daha iyi exclusive oyun çıkaran tarafın kazanacağı karşılaşma. muhtemelen iki taraf da birbirine donanımsal olarak çok yakın olacaktır.
  • ps4 vs xbox one ve hatta ps3 vs xbox 360 karşılaştırmalarından daha farklı argümanlar olmayacak olan karşılaştırmadır. aralarındaki fark her nesilde aynı.
  • asgari ücretli bir aylık maaşıyla ikisinide alamayacaktır.
  • exclusive oyunlarda ps5, gamepass ve pc oyuncularına da hitap etmesiyle xbox ın versusu olarak düşünülmesi gerekir.
  • taşlar ve sopalarla oynanacaktır.

(bkz: çelik çomak)
  • xbox'ın 360'da kaybettiği karşılaşma. sony playstation 3 ile yalnızca oyun konsolu olduğunu ortaya koyarken, microsoft 360'ın bir multimedya aracı olduğunu savunuyordu ama oyun konsolu olarak geride kaldılar ve bu oyuncuların sony tarafına kaymasına neden oldu. her ne kadar xbox one playstation 4'den çok daha iyi bir konsol olsa da, microsoftun kaybettiği pazarı geri getiremedi. şimdi durum eşit gibi gözüküyor, üstteki arkadaşlara katılıyorum, oyuncuların beklentilerini en iyi karşılayan konsol öne geçecektir. ben exclusive tecrübesine ötürü playstation'u bir adım önde görüyorum.
  • liseliler bilmez ama, gözler dementia ile anoktale'yi arar bu vs. de :)

hesabın var mı? giriş yap