şükela:  tümü | bugün
 • oyun dunyasında önemli bir yer alabilecek sony servisidir. pek yakında kuzey amerika'da ps3 ve vita için betası başlıyor.
 • türkiye şartlarında suratına bakılmayacak servistir.
 • bu servisten faydalanabilmek için en az 5 mbps internet hızının gerektiği belirtilmekte zaten 2015'ten önce kuzey amerika dışında servis aktif olarak açılmayacakmış. (bkz: latency)
 • next generation'a yakışan teknolojidir.

  farklı bir bakış acısından ele alırsak:

  aynı zamanda mainstream konsol oyuncularının oyun kültürü seviyesini yukarıya çekecektir.
  ps 4'de ps 3-2'deki efsane olmuş oyunları uygun fiyata sunacaklarını düşünüyorum.

  büyük oyun şirketlerin her yıl aynı oyunu* küçük farklılarla yeniden piyasaya sürüp 3 ay içinde unutulması yerine, daha kaliteli eski oyunları oynama şansımızın olması ne kadar yeni nesil oyunculara hitap eder bilemiyorum ama beni heyecanlandırıyor.
 • beta sürecinde olması dolayısıyla bazı oyunların açılma süreleri gözlemlenmiştir: http://www.ps4-tr.com/…-nowda-oyun-acilma-sureleri/
 • betasi goz dolduran oyun servisi. su an icin oyle ahim sahim oyunlari barindirmiyor, lakin oyunlari makinenin kendisinden oynuyormus hissini aliyorsunuz. goruntu ve ses kalitesi super, oyun kontrolleri ve etki-tepki anlik. arada takiliyor diyorlar, ama daha deneyimlemedim. eger fiyatlandirmayi uygun yaparlarsa cigir acabilirler.
 • sony'nin ps4 duyurulduğunda müjdesini verdiği yeni streaming hizmeti.

  sistemin iki temel amacı bulunuyor: sony çatısı altındaki cihazlarda oyun oynama imkanı sunmak ve bunu anında yapmak. sözlükte tüm akıllı elektronik cihazlarda çalışacağı yönündeki garip yanlış algının aksine playstation 4, ps3, ps vita, playstation tv ve bravia televizyonlarla uyumlu olması hedeflenen hizmet, beta olarak öncelikle ps4'te hayata geçirildi. şu anda ps4 üzerinden ps now'a girdiğinizde çeşitli ps3 oyunlarını parasını ödediğiniz anda indirme/kurulum vs. derdi olmadan oynayabiliyorsunuz.

  bu sistemin önümüzdeki yıllarda geliştirilmesiyle birlikte muhtemelen playstation markası sadece sony'nin sanal bir hizmetini ifade edecek ve denildiği gibi fiziki bir konsol ihtiyacını ortadan kaldıracak. böylece belki de sony markası taşıyan kahve makinemizde bile oyun oynamamıza imkan verilecek.

  şimdilik geleceği bir kenarı bırakıp günümüze döner de sisteme şöyle bir bakarsak, beta halinin pek de cazip olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. öncelikle fiyatlandırma deli saçması ve herkes durumdan şikayet ediyor. sadece belli bir süreliğine kiralayabildiğiniz oyunların fiyatlandırması için firmalar serbest bırakılmış ve hepsi kafasına göre takılmış. oyunlar genel olarak 4 saat ile 90 gün arasında değişen sürelerde kiralanabiliyor. 4 saat için $5 gibi bir para ödemeniz beklenirken, 90 gün için bir oyuna $30 vermeniz isteniyor ki bu oyunların neredeyse hepsi daha az fiyata zaten satın alınabildiği için bu fiyatlarla oyun oynamak demek, çok geçmeden bir ps3 parasını cebinizden çıkarmanız anlamına geliyor. özetle, gidip de konsolu satın almanız çok daha mantıklı.

  fiyatların acilen mantıklı bir standarta oturtulması ve paket abonelik vb. fırsatlar getirilmesi gerekiyor zira bu seçenekler oyuncular için fazla bir şey ifade etmiyor. diğer cihazlar bir yana, ps3'te hizmete sunulduğunda online mağazaya girip aynı oyunu daha ucuza tamamen satın almak mümkünken oyuncuların ps now'da $30'a oyun kiralayacağını düşünmüyorlardır herhalde.
 • altyapı ve sunucu problemleri halledildikten sonra kesinlikle ps vita'da da sunulması gereken hizmet. sony hem iyi abone kazanır ps now için hem de oyun üretme konusunda sıkıntığı çektiği ps vita'yı şahlandırır.
 • merak edenler için türkiye'de us psn hesabı ile oynanabiliyor. lag yok gördüğüm kadarıyla, 50 mbit uydunet.

  ps vita için de var diyorlar, deneyeceğim varsa eğer, hatta gidip bir bakayım dsfsdf.

  edit: amanın ps vita ile de oluyor, sabahlar olmasın.