şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • playstation network'un ücretli abonelik hizmeti. getirecekleri:

  * playstation store'da fazladan para ödemeden oyun, oyun eklentileri, avatar ve dinamik temelar gibi bir çok içeriğe erişim.
  * playstation store'da özel indirimler ve seçilecek oyunların beta trial ve demolarına herkesten (ben olacağım o herkes muhtemelen) önce erişim.
  * oyun deneyimini arttıracak yeni psn özellikleri. ne mesela? "evvela" demiş editör; yepyeni bir yöntemle, oyunları almadan önce deneme fırsatınız olacak. full game trial (tam sürüm deneme, özel isim gibi yazıldığı için dokunmadım), bir oyunu almaya karar vermeden önce tam sürüm indirip belirli bir süre oynamanıza izin verecek. eğer oyunu almaya karar verirseniz deneme süresince kaydettiğiniz ilerleme ve kazandığınız ödüller kaydedilecek ve böylece (satın aldığınızda da) her şeye kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.
  * bir playstation plus üyesi olarak automatic downloads (otomatik yüklemeler) özelliğinin avantajlarından da yararlanabileceksiniz. automatic downloads ile parmağınızı kıpırdatmadan ps3 sisteminizin kendi kendine açılıp oyun güncellemelerini, son sistem güncellemelerini ve yeni oyun demolarını indirmesini sağlayabileceksiniz. daha sonra sisteminiz, sonraki açışınızda hazır bulacağınız güncel içerikle kendini kapatacak.
  * eğer 3 ağustos tarihinden önce 1 yıllık abone olursanız, yalnızca yukarıdaki özellikleri değil, bunların yanında ödüllü playstation 3 platform oyunu littlebigplanet'in ücretsiz bir kopyasını da almaya hak kazanacaksınız. (benim kaynağım uk psn. belki başka bölgeler için farklı bir tarih verilmiş olabilir, ilgileniyorsanız dikkate alın. mesela kaynak-2 göre de amerika'da 1 yıllık aboneliğe 3 aylık ücretsiz abonelik veriliyormuş kısıtlı bir süre için.)

  entrynin en altında belirttiğim kaynak-1'den pek az değişiklik yaparak çevirdim. çoğu cümlede "each month" (her ay) ifadesi geçiyordu. yakışıklı bi şekilde oturtamadığım için kullanmadım. ama sağlam bi kısıtlama olacağını belli ediyor. yani üç kuruşa beş köfte alınamayacak her zaman olduğu gibi.

  ayrıca hizmetin 3 aylık ve 1 yıllık abonelik seçenekleri olacakmış. kaynak-2'ye göre fiyatlandırma amerika için yıllık 49.99 dolar, avrupa için 49.99 euro, amerika için üç aylık 17.99 dolar ve avrupa için de 14.99 euro olacakmış.

  bir de, galiba abonelik süresince qore da ücretsiz olarak edinilebilecek. ve tümünden anlaşıldığı üzere "psn paralı oluyor" diye bir şey yok.

  http://uk.playstation.com/playstationplus/ - resmi sitesi
  http://uk.playstation.com/…m-with-playstation-plus/ - kaynak-1
  http://www.vg247.com/…-service-called-service-pack/ - kaynak-2
 • playstation türkiye'ye açılmamış olması büyük bir kayıptır. plus üyelerine internet hesaplarında oyun kayıtlarını yüklemeleri için alan verilmektedir ki bu oyun indirimlerinden daha önemli bir özelliktir şahsım için.
 • gün itibariyle nihayet türkiye psn' e de adım atmış bulunmakta. 3 aylık üyelik 30 lira, 1 yıllık üyelik ise 100 lira olarak fiyatlandırılmış. beleş bir sürü oyun var plus üyeleri için. hemen bi 3 aylık üyelik kapmak lazım. kart limiti dolmayaydı eyiydi.
 • agustos ayinin ilk bedava oyunu telltale tarafindan yapilan the walking dead'in ilk iki bolumu olarak aciklandi.. gecen iki ayda verilen oyunlar ile yillik ucreti hak eden servis bu sekilde guncel ve saglam oyunlari da listeye eklerse iyice vazgecilmez parcasi olacak ps3'un...
 • an itibariyle bu hizmete uye olanlar dead space 2 yi ucretsiz olarak indirebilirler. boyle kaliteli yapimlari ucretsiz olarak vermeye devam ederlerse cidden vazgecilmez bir hizmet olacaktir.
 • plus aboneliği dahilinde indirilen oyunlar'a dikkat edilirse oyunun yanında -digital copy- gibi bir ibare olduğu görülür. ayrıntılara girince de aboneliğiniz ne kadarsa o kadarlık bir süreden geriye doğru sayar. yani oh bu oyunlar hep beleş diyip benim gibi atlamayın. süre bitince oyunlar da kullanılamıyor gibi anladım ben.
 • 90 günlük 29 lira üyelik kampanyasını mantıklı bulduğum özellik. bi hayli güzel oyun var oynanabilecek; red dead redemption gibi infamous 2 gibi oyun dünyasının taşaklıları bu süre içinde oynanabilir durumda. zaten bir oyunu alıp sıkılana kadar (2-3 hafta) oynayıp satan/takas eden şahsım , 29 tl'ye bu hizmetin hakkını vermeye çalışacaktır.
 • gerek ücretsiz verdiği oyunlar gerekse ücretli oyunlarda yaptığı indirimler ile verilen ücreti rahat rahat çıkarttıran sistem. ya da aral'ın bize oyunları nasıl yağlayıp ucunu sivrilterek sattığının belgesi. sadece bedava verdiği oyunlar dahi bu ülkede etiket fiyatıyla yıllık üyelik ücretinden pahalı lan. öte yandan oyunlara da baktım, sözlükte pek beğenilmemişler ama itin götüne de sokulmamışlar. sonuç olarak "oyun oynadığımda dış dünyadan soyutlanmalıyım, vurulduğumda ps bana ateş etsin lan" insanı değilseniz mantıklı bir sistemdir.
 • bu ay bedava indirilebilir olarak, bünyesine resident evil 5 gold edition ve bulletstorm eklenen platform. yerim ben onu.
 • kesinlikle edinilmesi gereken bir hizmet.

  kasım ayı için gelecek oyunlar: crysis 2, ratchet and clank all 4 one ve cubixx hd.
  oyunlar ayın 7 sinde (yarın) yüklenecekmiş.

  http://blog.eu.playstation.com/…r-november-content/
hesabın var mı? giriş yap