şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • sizin vereceğiniz oyunu sikeyim ben. microsoft inşallah ananızı siker sonraki nesilde
  • 3 aylık fiyatı 74.99 iken aylık fiyatı 23.99'dur.
    23.99 * 3 ise 71.97 yapmaktadır. yani 3 aylık peşin öderseniz indirim değil; bindirim yapmaktadırlar.
    keriz silkelemenin sony'cesi.
  • üyelik yenileme seçeneğinin ayarlardan kaldırılabildiği oluşum. üye olurken onayladığınız sözleşmede yazıyor zaten.

edit: hala bana sormadan para çekilmesi etik değil diyo. sen kredi kartını girerken süre sonunda otomatik olarak çekerim istersen bunu sonra kapatabilirsin onaylıyor musun diye sormuş bu adamlar. sen de onaylıyorum demişsin. sonra otomatik ödemeyi de deaktif etmemişsin hala gelmiş burda millete küfür ediyosun.
  • üst entrydeki anlaşmaya okay diyecek arkadaş bana mesaj atsın, son 3 yıldaki oyunları 3000 liradan daha düşük ücrete bulmasına yardımcı olacağım.
  • ben outlast 2'yi türkiye'nin yasakladığına dair bir haber bulamadım. tam tersine playstation'ın outlast serisini bize yasakladığına dair ilk ağızdan haber buldum. aha kaynakta burada . bu oyun steam'de ve neredeyse tüm cd key satan sitelerde satılıyor. oyunları fiyatlandırırken avrupa'yı örnek alan firmanın hangi oyunu ülkeye getireceğini karar verirken orta doğu'yu örnek alması gibi bir çifte standart mevcut. outlast serisi türkiye'de komple yasaklanmış olsa outlast 1'i türkiye microsoft store'da da bulamazdık. ben burada sadece çifte standart görüyorum.
  • biri vardı bir hafta önce mayıs ayında god of war verilecek duyum aldım falan diyordu. senin alacağın duyumu sikeyim afedersin.

(bkz: farming simulator ne amk)
  • 1 mayıs 2020'den itibaren fiyatlarına %66'ya varan zam gelen abonelik sistemi.

zam oranları
    aylık abonelik: %66 (önceki fiyatı 24 liraydı, şimdi 40 lira)
    yıllık: %33 (önceki fiyatı 180 liraydı, şimdi 240 lira)
    3 aylık: %33 (önceki fiyatı 75 liraydı, şimdi 100 lira)

oyun ücretleri türkiye pazarına uygun fiyatlandırmayla çıksın diye sony'e mesajlar atarken karşılaştığımız duruma bak. harika. bu fiyatlandırma muhtemelen yeni çıkacak oyunlarda da etkili olur, fiyatlar %30 civarında artacaktır. 400 liraya çıkan oyunlar artık 520 liraya çıkmaya başlar.
  • en büyük adiliği verdiği oyunların dandikliği değil, üye olmadığınız sürece oyunları online oynayamamanızdır.
  • bunu hep blackfriday döneminde aldığım için yenileme tarihi de o aralara denk gelir.

bu sene indirimliydi yine, ben mal gibi kaçırdım indirimleri itlik serserilik peşindeydim çünkü*

neyse pahalı tutardan senelik yeniledim. dün bir mail atmışlar,

“sevgili atalet momentciğim. sen black friday döneminde plus üyeliğini yenilemişsin, ama bir mallık yapıp indirimi kaçırmışsın. bizim içimiz el vermedi, sana indirimli tutarın üzerini iade ettik be babacım. güle güle harca karı kızla ye.” demişler.

şimdi bu bile kullanıcı memnuniyeti açısından önemli. adamlar salak müşterilerine kıyak geçiyor daha ne olsun?
  • hakkımda playstation storedaki dijital kopya fiyatlarına bakmadan yorum yapıyor denilerek bir de mal olduğum belirtilmiş. hadi gelin beraber bakalım o zaman.200 tl = 100 dolar diyelim. karşımdakini çok aşağılamamak için iyimser oluyorum

tomb raider : 30 $
    bishock infinite : 40$
    metro last light: 50$
    brothers: a tale of two sons : 15$

etti mi sana 135$ ve bunlar sadece 2014 ocak ve şubat oyunları yani 2 aylık oyunlar.

sen 2 senede 100$ vererek sadece 2 ayda 135$'lık oyun alıyorsun. bence herkes playstation'la falan uğraşmamalı. kum havuzu var, daha uygun gibi.