• kotalı internete sahip olduğum halde yeni çıkan ücretsiz oyun demolarını (600 mb ile 2 gb arası değişiyor) indirmekten kendimi alamadığım nefis ortam. resmen ihya etti konsolumun içeriğini.
  ha bu arada türkiye adreslerini kabul etmiyor ve sallama avrupa adreslerine de geçit vermiyor. onun için posta kutusuna kadar doğru bildiğim bir irlanda adresini satışa çıkarıyorum burdan. 100 papel.
  iyi düşün, bak ps1'den ps3'e kadar aradığın her oyun, demosu, resmi, şarkısı hepsi burda. onun için büyük düşün. işim hizmet, gücüm millet. dediğim gibi 100 papel. hadi bakalım...
 • girişi için mutlaka bir adres tutturmak isteniyorsa playstation içerisindeki detaylarda merkez adresleri var california falan... 100 papele gerek kalmadan oradaki posta kutusunu ve adresi sallayıp tutturmak ve yutturmak da mümkündür.
 • sonbahar* civarı türkçe olarak da servise başlayacağı konusunda şeyler söylenen oluşum.

  edit: imla
  not: uzumlerin gazabi ve fdegir'e teşekkürler.
 • kayıt olurken adresinizi ecnebi memleketlerinden u.k. olarak verirseniz rahatlıkla girebilirsiniz. download hızı düşük olmakla birlikte onlarca oyunun demosunu , ps3 temaları ve duvar kağıdı indirebilirsiniz.
 • insanı delirten bir oluşum. sonra da ağlıyorlar "vay xbox bizden fazla sattı diye".

  elde bir adet guitar hero world tour mevcuttur ve deli gibi oynanır. ancak bir süre sonra bütün şarkılar ezberlendiğinden gönül yeni şarkılara yelken açmak ister. en başta türkiye bazlı bir adresle kayıt olunduğundan store çalışmaz.

  yeni bir account daha oluşturulup ülke olarak ingiltere seçilir. bu sayede store'a girilip beleş şarkılar indirilir, ancak paralı şarkılar indirilemez çünkü kredi kartı yüzünden devamlı sorun çıkmaktadır.

  bir account daha oluşturulur ve bu kez adres olarak uzakdoğu ülkelerinden biri seçilir. store'a girilir ancak bu kez de guitar hero için sunulan içerik bulunamaz.

  bir kere daha yeni bir account oluşturulur ve ülke olarak amerika seçilir. her şey sorunsuz çalışır, kredi kartı bilgileri sorun çıkarmaz, takır takır her şey indirilir. ancak amerika'daki sistemler ntsc olduğundan olsa gerek, indirilen içerik pal sistemimizle uyumlu olmamakta ve çalışmamaktadır.

  balık hafızalı kullanıcı bir hafta boyunca sonsuz döngüye girerek sürekli bu adımları tekrarlar, rivayet olur ki hala denemektedir.
 • kendisinden alınan içerikler 5 kişi tarafından paylaşılabildiği için kendisinden çok hesaplı bir şekilde oyunlar alınabilmektedir. burnout paradise ultimate box 13, battlefield 1943 ise 5 tl gibi fiyatlara gelmektedir.
 • son zamanlarda verdiği the funds could not be added to your wallet hatası insanı çileden çıkartmaktadır. yüzbinlerce dolar gelir kaybına neden olan bu sorunun uzun süredir çözülememiş olması çok ilginç gerçekten.

  http://forum.merlininkazani.com/…227&mpage=1#386227
  http://community.eu.playstation.com/…et/m-p/8105630
 • m. serdar kuzuloğlu eylül'de türkiye'ye geleceğini müjdelemiş: http://twitter.com/mserdark/status/23219570592
 • sonunda türkiye'de de ticari hayatına başlamış olan sony playstation hizmeti. şimdilik, para birimi hariç, herşey ingilizce sunuluyor*.
 • türkiye'den de girilebildiğini okuyunca hemen denediğim playstation hizmeti. ancak bazı sorunlarla karşılaştım malesef.

  öncelikle kredi kartı bilgilerimi defalarca kontrol edip doğru olduklarına emin olmama rağmen geçersiz olduğu gerekçesiyle kabul etmedi. aynı bilgileri hali hazırda playstation store'dan yararlanmamı sağlayan amerika adresli hesabımda gayet de güzel kullanıyor olduğumu da belirtmeliyim.

  hadi belki daha bizim buralara uğramamıştır bir kontrol edeyim store'un kendisine giriyor mu dedim kendi kendime ve cidden de sorunsuz bir şekilde girdi, hatırladığım kadarıyla eskiden türkiye hesabımda ps store'a girmek isteyince sizin oralarda böyle bir servisimiz yoktur şeklinde bir uyarı veriyordu.

  ps store açıldı açılmasına ama, bu kez de ilginç fiyatlarla karşılaştım. yanlış hatırlamıyorsam amerika hesabımda 4,99 dolar civarı fiyatı olan birkaç oynu türkiye hesabımda 18,99 lira olarak gördüm. ayrıca zaten kredi kartı bilgilerimi de, doğru olmasına rağmen kabul etmediğine göre, şimdilik türkiye'den bu hizmeti kullanamamaya devam edicem anlaşılan.

  edit: kredi kartı sorunu düzelmiş, sanırım bayram olması ile ilgili bi sıkıntı varmış. uyarısı için under rug swepte teşekkürler. ve galiba artık amerika hesabında da alışveriş yapmamız mümkün olmuyormuş ama henüz denemedim.

  edit2: hustle kings store oynunu amerika adresli hesaptan indirmiştim ve bugün türkiye adresli hesabımdan oyna snooker paketi indirdim ama oynun içine böyle bi şey gelmedi. amerika hesabımla oynu açtığımda oynun içinde bu paketin ve diğer şeylerin türkiye hesabımda açtığım zamankinden farklı olarak oyun içerisinde de indirilebilecek şekilde gözüktüğünü gördüm. amerika hesabıyla satın almayı denedim ve ödemeyi kabul etmedi. yani anlaşılan gerçekten de artık amerika hesabından alışveriş yapmak mümkün olmayacak gibi duruyor. ama türkiye hesabı böyle sorun çıkarırsa kötü valla.
hesabın var mı? giriş yap