şükela:  tümü | bugün
 • oyunları ps3 le birlikte* çıkmayacaksa çıkmasın daha iyi konsoldur.
 • 2011 ortalarında veya sonunda tanışacağımız yeni evlat.

  donanımhaber.com forumlarından alıntıdır: psp2'nin e3'te gösterilmeyişinin sebebi,cihazda kullanılan (tabirimi maruz görün) hayvan gibi güçlü nvidia tegra2'nin,aşırı pil yemesiymiş(planlananın %20 üzerinde)hatta bu sorun yüzünden,sony nvidia'a biraz tepki bile göstermiş. daha fazla erteleme olmazsa, psp2 ocak ayındaki ces 2011'de gösterilecek ve 2011 içinde bir tarihte çıkacakmış.

  nvidia tegra2'nin olayı ne derseniz,xbox 360'a yakın grafikler diyeyim anlarsınız

  son link'e tıklamadan önce yanınızda bi mendil bulundurun ağzınızın suyunu silmek için

  http://www.nvidia.com/object/tegra_250.html

  fakat kötü bir haberim de var. eğer nvidia'daki mühendisler güç tüketimini sony'nin istediği seviyeye çekemezlerse, ne yazık ki ağzımızın suyunu akıtan tegra2'nin bazı özellikleri aşağı çekilerek custom bir tegra kullanılacak (1ghz yerine 900 mhz veya 850 mhz gibi örneğin) ki geçmişteki teknoloji dünyasına bakarsak %99 öyle olacak.özellikleri tamamen aynı tutarak pil ömrünü uzatabilmek normalde çok zor bir işlem değil fakat netbook'ları bile aşan bir çip söz konusu olunca,çok ama çok usta mühendislik gerektiren bir işlem.neyse dua edelim de çekirdek hızını 900 mhz'den aşağı,video çözünürlüğünü de 720p'den aşağı çekmesinler.
 • sony'nin development kit'ini oyun üreticilerine dağıttığı, daha sağlam donanımlı yeni psp. 60 fps ile oynanıyormuş. tabi ne zaman çıkar belli değil.
  http://www.neowin.net/…y-gearing-up-for-psp2-launch
 • 2011 sonbaharında çıkması planlanan yeni psp. çift analog çubuklu ve daha büyük, hd ekranlı olacağı ve sadece ds ile değil aynı zamanda ipad ile de rekabet etmesi hedeflenen, şu sıralar donanım tasarımı sürmekte olan yeni sony oyuncağı. dokunmatik ekranı olacağı söylentiler dahilinde.
 • ilk görüntüleri ortaya çıktı : http://www.bolumsonucanavari.com/…a_cikti-11118.htm

  psp go' nun aynısı gibi duruyor. bu tasarımla çıkacaksa bence hiç hoş olmamış ama bakalım sony' e güvenimiz tam.
 • bazı abilerimizin kıymetli öngörülerine göre xbox 360'a yakın grafikler verebildiğine göre anlıyoruz ki bu cihazın grafikleri ps3'le aynı kalitede ya da ps3'ten daha iyi olacak...

  evet ps fanboylarıyla dalga geçtikten sonra yorumuma geçebilirim:

  nintendo, 3d destekli ve psp'den güçlü yeni oyuncağıyla e3'te gövde gösterisi yapmasına rağmen psp 2'nin adının bile geçmemesi beni ciddi şekilde hayal kırıklığına uğratmıştı. psp'nin yeri bende ayrıdır, hep söylerim psp zamanının ötesinde bir mobil cihazdır. bugünlerde prototipinin fotoğrafları yayılmış, gelen fotoğraflar herhalde doğrudur. cihaza çift analog eklenmiş ki çok mantıklı... nintendo ds'in son sürümlerini düşünürsek kamera da gayet mantıklı... ayrıca cihaz psp go'ya benziyor ki bu durum pek hoşuma gitmedi. bu arada dokunmatik ekran olacak mı birlikte göreceğiz... ayrıca tahmin ediyorum korsan oyunun önüne geçmek için yine psp go'da yaptıkları gibi oyunun olduğu medyayı ortadan kaldıracaklar ve oyunlar psn üzerinden ücret karşılığı indirilecek... muhtemelen bundan birkaç sene sonra ps4'te de yapılacağı gibi...

  neyse psp go'ya benzeyen kasası ve muhtemel indirme sıkıntısı yüzünden beklentilerim biraz düşse de buna rağmen, iş oyuna gelince mobil bir cihazın günümüz teknolojisiyle ne kadar güçlü olabileceğini öğrenmek için şimdiden sabırsızlanıyorum.
 • sony'nin yeni aldığı bir patent sebebiyle dokunmatik kısmının arkada olacağı, önde ise normal veya yine dokunmatik bir ekran olacağı söyleniyor. yani ön ekrandan oyununuzu oynayacaksınız, arkadan ise muhtemelen ekrandaki objelerin simetriğine dokunacaksınız. bu çok parlak bir fikir olabilir bekleyip, göreceğiz.

  yalnız nintendo ds'in hayvani satış başarısı yüzünden sony psp 2 belki de hardcore oyunculardan çok bebelere ve dedelere hitap edecek olabilir ki bundan da çekinmiyor değilim. biz psp'yi parlak siyahıyla, aksiyon oyunlarıyla sevdik, öyle de kalsın istiyoruz.
 • ps3'ün ilk oyunlarını çalıştırabilecek donanıma sahip olacağı söylenmiş(miş). bir kaç oyun üreticisi de bunu doğrulamış fakat şarj olayının biraz sorun yarattığını belirtmişlerdir.

  -biz ps2'ye bile razıydık, bize ps3 veriyorlar, high five. (borat sagdiyev)
 • psp2 hakkında bu incelemedeki tahminler tutarsa, hatta tahminleri geçtim, o resimdeki gibi bir ürün çıkarsa karşımıza, çocuklar kesilecek, evler yakılacak demektir:
  http://gizmodo.com/…we-think-we-know-about-the-psp2
 • içinde barındırdığı özellikleri ve şekil şemal olarakta beğenimi çokça kazanmış taşınabilir oyun konsoludur.

  hatta

  (bkz: vay anasını sayın seyirciler)