şükela:  tümü | bugün
 • yeni yıldan evvel raflardaki yerini alacağı söyleden sony harikası.

  dokunmatik ekranına ek olarak; gps modülü, cep telefonu ve adam gibi bir kamerası olsun -hayal ama- mp3 çalsın ve beni hepsini ayrı ayrı taşımaktan kurtarsın, ps3 ten daha pahalı olsun yine alırım.

  ilgili linkler şurada:

  http://www.pocketgamer.co.uk/…le 2/news.asp?c=12612

  http://www.n4g.com/industrynews/news-307653.aspx

  edit:

  bu sefer oldu.

  "specs include a 5-inch touchscreen oled display with 960 x 544 resolution, dual analog sticks (not nubs as on the current generation), 3g, wifi, gps, a rear-mounted touchpad, the same accelerometer / gyroscope motion sensing as in the playstation move, an electronic compass, and cameras on both the front and back. oh, and the cpu is described as "the most advanced" in its class.
  "

  http://www.engadget.com/…psp2-games-and-ui/#3822871
 • oyunları ps3 le birlikte* çıkmayacaksa çıkmasın daha iyi konsoldur.
 • psp go ile birlikte, bir başka bahara, daha doğrusu, bir başka e3 e kalmış olan, gelse de yesek dediğimiz mobile konsol.

  tahminim ve dileğim, 2. analog stick ile gelecek ve psn network'ten indirilebilecek ps2 oyunlarını oynatabilecek. ama şimdilik eldeki ile yetinmek gerekiyor:

  (bkz: psp go)

  edit:

  http://playstationlifestyle.net/…og-nub-for-psp-go/
 • olası yeni teknik özellikleri dudak uçuklatıyor. adam gibi bir web browser, gps desteği -adaptörlü olmasın ne olur- telefon özelliği -sanmıyorum ama- olursa tadından yenmez. şu hali ile bile mükemmel duruyor, tüm ps2 oyunlarını çalıştıracak ve belki bazı ps3 oyunlarını bile portlayabilecekler.

  http://brightsideofnews.com/…r-sgx543-graphics.aspx
 • 2011 ortalarında veya sonunda tanışacağımız yeni evlat.

  donanımhaber.com forumlarından alıntıdır: psp2'nin e3'te gösterilmeyişinin sebebi,cihazda kullanılan (tabirimi maruz görün) hayvan gibi güçlü nvidia tegra2'nin,aşırı pil yemesiymiş(planlananın %20 üzerinde)hatta bu sorun yüzünden,sony nvidia'a biraz tepki bile göstermiş. daha fazla erteleme olmazsa, psp2 ocak ayındaki ces 2011'de gösterilecek ve 2011 içinde bir tarihte çıkacakmış.

  nvidia tegra2'nin olayı ne derseniz,xbox 360'a yakın grafikler diyeyim anlarsınız

  son link'e tıklamadan önce yanınızda bi mendil bulundurun ağzınızın suyunu silmek için

  http://www.nvidia.com/object/tegra_250.html

  fakat kötü bir haberim de var. eğer nvidia'daki mühendisler güç tüketimini sony'nin istediği seviyeye çekemezlerse, ne yazık ki ağzımızın suyunu akıtan tegra2'nin bazı özellikleri aşağı çekilerek custom bir tegra kullanılacak (1ghz yerine 900 mhz veya 850 mhz gibi örneğin) ki geçmişteki teknoloji dünyasına bakarsak %99 öyle olacak.özellikleri tamamen aynı tutarak pil ömrünü uzatabilmek normalde çok zor bir işlem değil fakat netbook'ları bile aşan bir çip söz konusu olunca,çok ama çok usta mühendislik gerektiren bir işlem.neyse dua edelim de çekirdek hızını 900 mhz'den aşağı,video çözünürlüğünü de 720p'den aşağı çekmesinler.
 • sony'nin development kit'ini oyun üreticilerine dağıttığı, daha sağlam donanımlı yeni psp. 60 fps ile oynanıyormuş. tabi ne zaman çıkar belli değil.
  http://www.neowin.net/…y-gearing-up-for-psp2-launch
 • 2011 sonbaharında çıkması planlanan yeni psp. çift analog çubuklu ve daha büyük, hd ekranlı olacağı ve sadece ds ile değil aynı zamanda ipad ile de rekabet etmesi hedeflenen, şu sıralar donanım tasarımı sürmekte olan yeni sony oyuncağı. dokunmatik ekranı olacağı söylentiler dahilinde.
 • ilk görüntüleri ortaya çıktı : http://www.bolumsonucanavari.com/…a_cikti-11118.htm

  psp go' nun aynısı gibi duruyor. bu tasarımla çıkacaksa bence hiç hoş olmamış ama bakalım sony' e güvenimiz tam.
 • bazı abilerimizin kıymetli öngörülerine göre xbox 360'a yakın grafikler verebildiğine göre anlıyoruz ki bu cihazın grafikleri ps3'le aynı kalitede ya da ps3'ten daha iyi olacak...

  evet ps fanboylarıyla dalga geçtikten sonra yorumuma geçebilirim:

  nintendo, 3d destekli ve psp'den güçlü yeni oyuncağıyla e3'te gövde gösterisi yapmasına rağmen psp 2'nin adının bile geçmemesi beni ciddi şekilde hayal kırıklığına uğratmıştı. psp'nin yeri bende ayrıdır, hep söylerim psp zamanının ötesinde bir mobil cihazdır. bugünlerde prototipinin fotoğrafları yayılmış, gelen fotoğraflar herhalde doğrudur. cihaza çift analog eklenmiş ki çok mantıklı... nintendo ds'in son sürümlerini düşünürsek kamera da gayet mantıklı... ayrıca cihaz psp go'ya benziyor ki bu durum pek hoşuma gitmedi. bu arada dokunmatik ekran olacak mı birlikte göreceğiz... ayrıca tahmin ediyorum korsan oyunun önüne geçmek için yine psp go'da yaptıkları gibi oyunun olduğu medyayı ortadan kaldıracaklar ve oyunlar psn üzerinden ücret karşılığı indirilecek... muhtemelen bundan birkaç sene sonra ps4'te de yapılacağı gibi...

  neyse psp go'ya benzeyen kasası ve muhtemel indirme sıkıntısı yüzünden beklentilerim biraz düşse de buna rağmen, iş oyuna gelince mobil bir cihazın günümüz teknolojisiyle ne kadar güçlü olabileceğini öğrenmek için şimdiden sabırsızlanıyorum.
 • sony'nin yeni aldığı bir patent sebebiyle dokunmatik kısmının arkada olacağı, önde ise normal veya yine dokunmatik bir ekran olacağı söyleniyor. yani ön ekrandan oyununuzu oynayacaksınız, arkadan ise muhtemelen ekrandaki objelerin simetriğine dokunacaksınız. bu çok parlak bir fikir olabilir bekleyip, göreceğiz.

  yalnız nintendo ds'in hayvani satış başarısı yüzünden sony psp 2 belki de hardcore oyunculardan çok bebelere ve dedelere hitap edecek olabilir ki bundan da çekinmiyor değilim. biz psp'yi parlak siyahıyla, aksiyon oyunlarıyla sevdik, öyle de kalsın istiyoruz.