şükela:  tümü | bugün
  • aslinda cevabi cok zor olmasa da yine de cevaplanmasi ve cevabi kesinlikle cok ince bir cizgiden gecen bir sorun yaratmaktadir.
    yasanmis olay su sekilde olmustur:

kizli erkekli bir grup, erkek arkadasin evinde oturulmustur ve iki arkadas playstation 2'da winning elevenoynamaktadir
    - abi simdi senin kiz arkadasin burda sen oyun oynuyorsun, nasil is ya?
    + dur bidakka gol aticam...
    - abi..
    + ...
    - abi bak playstation mi kiz arkadasin mi? (bkz: peki sana bir soru)
    + ...
    - bir soru sorduk duydun mu?
    + .. abi zor soru bidakka düsünüyorum..
    - eeee ne var düsünecek?
    + abi be oyununa bakar be abi!! (bkz: oha)

bu sirada bunu duyan sevgilisi yerinden kalkar ve arkadasin kafaya vurur ve mekani terk eder... aldigimiz duyumlara göre tam 2 gün konusmamis..
  • en kötü alışkanlığım olmak yolunda emin adımlarla ilerlerken ps3 bu seçimi yapmak zorunda kalmamayı umuyorum. sevgiliyle arama gireceği günü bekliyorum. önce kavga edip sonra chick fight'a dönüşecek gibi geliyor (canım bu satırları okuyosan bil ki sen de onun kadar değerlisin, taraf tutmayacağım). ilk günler daha mesafeliydiler aslında, o yicek birşeyler hazırlamaya çıkınca ben de oyun açıyordum. zaten full time standby'da kaldığından 2 sn de oyun geliyor ekrana. ama metal gear solid'in cinematicleri 45 dakika sürdüğünden o da izliyodu anlamadan, bu hangi kanal diye sormadan, canım ya. 45 dakka sonra anlıyodu oyun oynadığımı...

sarılmış yatarken kolumu kurtarıp oyun açmaya çalışırken yakalanmadım ama o uyurken çaktırmadan oynamaya çalışırken controller birden titreyince ben tırsıp bırakım, kız altına sıçıyodu nerdeyse korkudan. olayın şoku ve uykusuzlukla ekrana bakmak gelmdi aklına. halbuse 25 adamı yere sermiş rail gun'la gecko kovalıyodum. görse kahramanlıklarımı gözleri dolardı belki ya, olmazdı dimi?
  • kadinlarin ilgi manyakligindan kaynaklanir bu "vs" olgusu yoksa hic de sorun olmasi gerekmez mutlu mesut beraber yasanabilir. ama yok hatunumuz orda bilgisayarda rapor yazarken birden ansizin bir erkegin kanini damarlarinda dondurup, tutulmus tavsana dondurecek sozu patlatir "benimle hic ilgilenmiyorsun hep oyun hep oyun" al iste bir seyle ugrasirken kendisi baska bir sey ile ilgilenirken bile huzur vermez. napacagdim sen orda rapor yazarken kedi gibi kucagina yatip mir mir deyip sirnassa miydim "ilgilenmek" adina. halbuki kahve de getirmisim koymusum onune bi yarim saat once ama kadin denen uber mench'in spider senseleri sirti size donuk olsa bile onu suzmediginizi ona ilgi ile bakmadiginizi anlayabiliyor.

deneyin acin playstationi elinize de alin dualshocku ama sevgilinize dogru bakin ve aklinizdan "negzel saclari, negzel boynu var yirim bunu, bi top atsa da kapip ona geri getirsem" diye gecirin (evet bunlari da dusunmezseniz bunu da sezebiliyorlar) ve goreceksiniz saatler gecse dahi cit cikmayacaktir kendisinden..
  • * playstation'la guzel oyunlar oynayabilirsiniz. ama sevgili ile oynadiklariniz kadar mutlu etmez.

* ps ile internete girebilirsiniz ama hicbisey "askim, net varsa onunde benim icin su adrese bi bakar misin"in yerini tutmaz.

* ps'de gooooooool diye bagirip sevinc cigliklari atabilirsiniz ama sevgili ile izlenen gercek bir mactaki gol sesinin verdigi haz baskadir.

* ps'de film izleyebilirsiniz ama sevgili ile yasadiginiz her sey insanlarin gorup gorebilecegi en guzel ask hikayesidir.

ve evet sevgilim sozluk yazari, bu entry'i okuyacak. *
  • 8 kg. ps3 ile ortalama 55 kg. ağırlığındaki sevgilinin karşılaştırılması durumudur ve burada ps3 e karşı inanılmaz bir haksızlık yapılmaktadır. ayrıca sevgilinin staminası daha yüksek olacağından, ps3 ile arada dengelerin kurulması için ps3' ün yanına bir adet full hd 40" sony bravia tv ve 5+1 min 200w ses sistemiyle beraber gta, killzone, prototype ve knock out round 4 eklenmelidir. işte o zaman durumlar eşit olacak ve karşılaştırma yapmaya bile gerek kalmayacaktır.

sonucta bu karşılaştırmada her daim kapris yapan, ilgi bekleyen, maddi yönden zarar veren, bir süre sonra durmadan başı ağrıyacak olan, erken kalkan, geç yatmayan, romantik film izlemek isteyen, çok içtin, sağa baktın, solda göründün geyikleri yapabilen sevgili kişisinin üstün gelmesi için %90, %60ve %90faktörel etkiler vardır. eğer bunlar tam ilgili hizada ise o zaman karşılaşma ikinci raund' a geçebilir.
  • henüz playstation'ın "sen benim için fazla iyisin" dediğini duymadım...bogunu çıkarma bir üst level da oyna diyor...
  • biri sevgili olabilir, diğeri ise playstation olamaz.
  • playstation portable piyasaya çıkmamış olsaydı bu ilgi ödüllü yarışmada sevgili galip gelebilirdi, en azından eşit olurlardı belki. ama artık öyle değil. evde playstation, cepte playstation... üf.

adamı kıymetli playstation'ı bırakmaya ikna edip zaten zar zor evden çıkartıyorsunuz, eye*'ı o uyurken klozete atmakla tehdit ediyorsunuz. sonra ne oluyor? iki dakika mango'ya girince adam psp'si ile alışveriş merkezinin rahat dinlenme koltuğuna gömülü kalıyor. muhtemelen evinde de dualshock ile uyuyordur. versus mı kalmış? hmmpf.
  • sevgili ile playstation oynanabilir, playstationla sevgili..ee..olmaz işte o.
  • sizden mesaj bekleyen sevgilinizi bile unutturabilir bu meret. oyuna dalarsınız ve kendinize geldiğinizde en azından 45 dakika geçmiş olur. ancak öylesine anlayışlı bir sevgiliniz vardır ki bunu sorun bile etmez. ama siz yine de utancınızdan oyuna daldığınız için ona mesaj atmayı unuttuğunuzu söyleyemezsiniz.