şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ttnet'in dijital oyun dağıtım projesi. şu an için sitede sadece crysis 2 ve mount&blade warband var gibi gözüküyor. steam gibi bir site varken ttnet önce adam gibi altyapı sağlasa bizi daha fazla mutlu ederdi ama neyse heveslerini kırmayalım şimdiden.

  www.playstore.com
 • mount&blade warband'i mağazalardan daha pahalıya satan store.
 • arkasında crytek'in ve oyungezer'in desteğinin olduğu, ülkemizdeki ilk ciddi dijital oyun dağıtım platformu olarak öne çıksa da bir ttnet hizmeti olması bazılarının bu projeye "hmm..." diye yaklaşmasına, hatta yaklaşmamasına neden oluyor.

  karşısında sistemini iyice oturtmuş bir steam varken, gog ve diğer bazı şirketlerin kendi platformları da yavaş yavaş popülerleşirken, bir yandan da kendi müşterilerinin kafasında yeni yeni "ben nasıl olur da ttnet'e daha fazla para kazandırmam?" fikri baş göstermeye başlamışken ttnet'in bir hayli çaba göstermesi gerekecek.
 • belki biraz iddialı olacak ancak eğer düzgün bir şekilde kotarılabilirse geleceğinde türkiyenin steami olabilecek potansiyeli barındıran bir proje aslında. işin ilginç yanı ise bunun bir ttnet hizmeti olması. son zamanlarda ttnet'in oyun sektörüne ciddi yatırım yaptığını göz önüne olursak bu pazarda büyümeye niyetli olduklarını görmek çok da zor değil hani.

  peki neden zaten steam ya da gog gibi dijital satış yapan siteler zaten varken playstore tercih edilsin? çünkü hem türkiye'de oyun piyasasının daha da genişlemesine ve bunu destekleyecek büyük şirketlere ihtiyaç var, hem de kredi kartı kullanma konusunda sıkıntılı olanlara aldıkları ürünü telefon faturasına yansıtabilme gibi gayet makul ödeme seçenekleri sunuyorlar. crytek ve crysis 2 ile başardıklarını düşünürsek ileride bir steam gibi pre-download vb özellikler ekler ve güncel oyunlarla arkalarını sağlamlaştırabilirlerse oldukça güçlü bir isim olabilirler bu konuda.

  potansiyeli var olmasına var da, o potansiyeli kullanabilecekler mi, bunu zaman gösterecek. ancak o potansiyeli kullansınlar ya da kullanamasınlar, olayı azıcık irdelemeden "ttnetse kötüdür hoca ya, ne alıcam" diyenler olduğu sürece mehter takımı gibi 2 ileri 1 geri gitmeye devam edeceğiz gibi gözüküyor maalesef.
 • şöyle bir saçmalık var, playstore yetkilisi sanırım cevaplamış soruyu, öyle açığa çıkmış. playstore'dan indirdiğimiz oyun kotamızdan yiyecek mi diye soruluyor, cevap evet.

  şimdi, crysis 2 burada 60 lira, sadece download. dışarda kutulu, kitapçıklı falan hali ise 80 lira. oyun 10 gb'a yakın. yani 60 lira vererek yapılacak indirme işlemi, 4gb limitli kullanıcısının kotasını 6gb aşmasına sebep oluyor, adil kullanım paketinin ise %40'ını alıp götürüyor. e avantajı nerede kaldı bu işin?

  ttnet'in sadece bir oyun satış sitesinden fazlasını vaat etmesi gerekiyor tutması için.
 • her ne kadar kota kullanımı playstore'dan alınacak olan oyunlarda çoğu kişi için haklı bir endişe olsa da, playstore'un aslında ttnet'in internet servisinden bağımsız bir servis olduğunu unutmamak gerekiyor bu noktada. oyunu zaten dijital almaya niyetlendikten sonra steam'den ya da playstore'dan almamızın kotamız üzerinde değişik bir etkisi de olmuyor sonuçta.

  kotalı kullanıcılar ya da kutulu oyunları tercih edenlerin dışındaysa hala oldukça sağlam potansiyele sahip bir sistem olduğunu düşünmeye devam etmekteyim. (evet, anlayacağınız üzere kotasızım, mutluyum)
 • ttnet'in yeni ve diğerleri gibi pek işe yaramaz bir servisi.

  bu hizmetin yaygınlaşma döneminde youtube örneğindeki gibi bambaşka sebepler öne sürülerek steam ve benzeri hizmetlerde erişim sorunları, yasaklamalar, yükselen ping değerleri gibi olumsuzluklar görebiliriz.

  eğer çok oynanan uluslararası oyunlara türkiye lokasyonlu sunucu kurabilirse iş yapabilir. onun dışında drmli müziği daha yeni bırakan ttmüzik gibi tamemen çöp bir proje daha.
 • ttnet'in steam'e rakip olma düşüncesi ile yaptığı güldüren yapım.

  bir karşılaştırması için bkz.
  http://www.teknoseyir.com/…ame-rakip-olabilecek-mi/
 • tek karizması yabancı dilde ismi olması olan başarısız kobi.