şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir reklam mecrası olarak hedefe yönelik başarılı bir buluştur, ekonomiktir.
  • algoritması fifo mu lifo mu filo mu, buna takıldığım. en son binen gitmek istediği kata kadar, tıklım tepiş olmuş asansör illa ki başka katlarda da durduğundan, bir çıkıp diğerlerine yol vermek zorundadır. bu yönüyle lifo. ilk binen, en üst kata çıkacaksa, bu yönüyle de filo’dur. sadece 1, bilemedin 2 kat için asansör meşgul eden zibidiler, bu sözüm de size: asansöre ilk binen ve de haliyle ilk inen (fifo) siz oluyorsunuz. ancaaakk, yemekhanenin olduğu kattan (-2), sadece 2 kat yukarı, zemindeki “cafe”ye niye yürümüyorsunuz arkadaşım? niye hem insanların hem benim sinirimi zıplatıyorsunuz? hayır ondan sonra bir de “ayh şekerim rejimdeyim bu aralar” manisini 18.ye ve de yeniden dinliyoruz. yemeğin üstüne çıkıver 2 basamak, incilerin mi dökülür? koymuşun zaten götü göbeği, terfi beklediğin, direktöre yalaklandığın şu sıralar, ani kalp krizi-allah göstermesin!-, efendime söleyim kolesterol, önüne bakınca çükü görememe gibi türlü sıkıntıyla mı boğuşmak istiyorsun? ne pis bazal metabolizmanız varmış be, “dur”a basın lan! 7,5.katta* inicem ben*
  • bizim şirketin bulunduğu plazadaki asansör maşallah 500t gibi. her daim tıklım tıkış, en önce inecek en arkada, herkes birbirine siyam ikizi gibi yapışık halde inip çıkıyoruz. bir gün bir kadın çıkıp, al wise bu çocuk senden oldu diyecek diye tırsıyorum.
  • göt kadar alanda bağıra bağıra pilatesinden, diyetinden, çocuğunun okulundan, işyeri dedikodusundan bahseden ve üstüne de kikir kikir gülen samimiyetsiz insanların(ki elbette %99'u kadın) doluştuğu ömür törpüsü kabin.

30 saniye tutup dışarıda konuşsan ölmezsin be! hayır bana ne senin hayat hikayenden? 2 metrekare alanda bilinçaltıma tecavüze ne hakkın var?
  • sabahları buram buram parfüm kokar.