şükela:  tümü | bugün
  • bana asik oldugunu anladığım yazar.
    ama ben erkegim ki yine mi karavana.*
  • mesajına "siktir git" diye başlayan terbiyesiz yazar. mesaj atarken dikkatli olmak lazım.
  • yazdığı entrylerden anladığım kadarıyla boğaziçi'nde okuyan yazar. ama biraz daha yazsın iyice emin olayım.
  • küfür etmeyi vizyon haline getirmiş yazar. terbiyesiz ve seviyesiz.
  • (bkz: #77319625) nolu entrymden uzerine alinmis suser.
    "sınavlarda derece yapıp iyi üniversitelere girenler niye boklandı" diye, bana hesap sormus.

yazdiklarimin arkasinda durdum (dar bir hedefe ulasmak icin hayatlarini erteleyenler, tutkusu olmayanlar "cekici" degildir). bu dedigim "boklamak" midir bilmiyorum ama gercek.

agresif bir dille bana cevap vermeye devam etmis:
    "zeki adam önünde büyük ölçüde hayatını etkileyen bir sınav varsa boşlamaz. derece yap demiyorum tabi ama sayısalda ilk 10 bine girememiş adamdan zeka falan fışkırma şansı pek yok."

"entelektuel"leri kiyasladigim entry'de, ilk 10 bine girememis kisilerden bahsettigim anlamini cikarmis, onlardan bahsetmedim (bu noktada kendisine katiliyorum, oss derecesi cok kotu olanlari ben de zeki bulmam, yaptigim kategorilendirme "zeki" kisiler icin).

kendisi, ilgili entry'de bahsettigim 2. gruba guzel bir ornek:
    bogazicili, zamaninda oss'de tek bir metin okuma sorusunu bile kacirmamistir (ilk 100deymis), ama gunluk hayatta okudugu bir metni anlayamayabiliyor.
    hoslanmadigi bir fikir gorunce, hemen kisisel olarak uzerine alinip, kufurlu mesaj atarak hesap soruyor (simdi beni engellemis de, kahroldum).

benzer mentalitedekilere bir kez daha soyliyeyim:
    4-5 sene universitede okuyup, "ortalamam dusuk gelir" endisesiyle iliskilerden kacmis, hoslanmadigi dersleri bile -sirf bolum birincisi olabilmek icin- a getirmek icin kasmis (bunun icin vaktini harcamis), hocalarin her daim suyuna gitmis, tek bir protestoya katilmamis, dogru duzgun sosyal hayati olmamis, lisede (hatta universitede) tek bir dersten kacmamis tipler; cekici degilsiniz.

elektronik muhendisligi bitirip uzerine mba yapip (tam da ikinci grupluk bir hareket, bilim meraki yok, para hirsi var); basimiza yonetici olabilirsiniz, ama gercek degismez: otsunuz.

o tutku eksikliginizi, sonradan sisirdiginiz cuzdaninizla satin alamazsiniz.
    akademisyen olanlariniz da en fazla, bir kac uluslararasi odul kazanirsiniz o kadar (o da, sistem simdi sizin gibileri destekledigi icin, 100 sene once olsa, bunu da yapamazdiniz).
    nobel, sizin icin degil, einstein gibiler icin, aziz hoca gibi her seyi yikip tekrar bastan baslayabilenler icin (urfa'da doktorluk yaptigi donem olmus).

gidin az otede havali cv'lerinizle tatmin olun. ama lutfen "cekici" oldugunuz yanilsamasina kapilmayin.

not: kendisini su entry'sinde bir guzel tarif etmis zaten, otesine hala gecememis (bkz: #68864838).
    oss'ye calisirken, merak edip dogru durust kitap okumamis (edebiyat sorularinda hangi eser hangi yazara ait sorularini kesin dogru yapmistir).
  • yalancı, dolandırıcı birisi.

olmadığı kişiymiş gibi tanıtıyor, bulunmadığı ortamlarda mekanlardaymış gibi konuşuyor. efsanevi hikayeleri yaşamış gibi anlatıyor.

çok garip şeyler döndürüyor anlamadım.
  • plazayla ilgili her şeyden öyle bunaldım ki
  • (bkz: boş gezenin boş kalfası) çöpe atsan çöp kabul etmez.
  • yettiniz ulan, nick altına bak, ayarı yiyen, küsküyü eline alan gelip buraya sıçıyor.

çok da fifi?

siz şöyle troll, böyle küfürbaz, böyle çöp herif deseniz ne olur?
    dönüp bakıyorum ya futbol entrysi girmiş, ya cehaleti yüceltmiş saçma sapan herifler...

yüce halkım* beni beğeniyor ki 400 küsür karmam var, eleştiri kaldıramıyorsanız gidin pembe sevgilinizle canım cicim oynayın.
  • aha biri yine ayar yedi ağlama duvarına yazıyor;

buyrun ayarı;
    (bkz: #79664586)

tek başarım iyi ekran kartına sahip olmak değil ya, arada bir bugüne kadar girdiğim tüm sınavlardan türkiye derecesi alıyorum 2 haneli maaşlara 20 li yaşlarda geliyor, bir aptal gibi aynı donanıma 2 katı para verecek kadar gerizekalı olmuyor, bunun için yalan entry girmiyor, girince ayar yenildiğiinde ağlak bir veled gibi nick altlarına sıçmıyorum.

evet biraz başarısızım.

hobilerimi, uzmanı olduğum şeyleri alt alta yazsam buraya senin okuduğun kitap sayfası sayısını geçer.
    adamdaki cürrete bak en çok fav almış entry'si, en büyük sözlüğe katkısı bu;

(bkz: #76141137)
    https://prnt.sc/kc4tv8

ahahahah
    sıradaki.