şükela:  tümü | bugün
 • özel sektörde ücretli olarak çalışmakta iken işinden atılmış veya halen çalışmakta olan bir küme fikir emekçisinin öncülüğünde; ofis çalışanında işçi olduğu bilincini uyandırarak, ortak çıkarlara sahip bu kitlenin birlik olup haklarını savunması yolunda çalışmak amacıyla kurulmuş platformdur.

  http://plazaeylem.org/
 • iyi güzel hoş bir oluşum hatta biz de birer plaza mahkumu olarak sonuna kadar destekliyoruz.yeri geliyor twit atıyoruz,yeri geliyor facebook status mesajına yazıyoruz,kitlelere yaymak adına fakat 1 mayıs'a iki -rakamla 2- gün kala oluşumun web sitesi açılmıyor.
  admin kardeş bir el at düzelt siteyi,millet haber almak ister,bilgilenmek ister.

  --- spoiler ---

  parse error: syntax error, unexpected '<' in c:\inetpub\vhosts\plazaeylem.org\httpdocs\index.php on line 92
  php parse error: syntax error, unexpected '<' in c:\inetpub\vhosts\plazaeylem.org\httpdocs\index.php on line 92

  --- spoiler ---
 • internet adresi değişmiştir.

  http://plazaeylem.org/
 • 12 haziran seçimlerinin heyecanı soğudu, malum.. üzerine soğukkanlı şekilde düşünmenin ve başarısız olan stratejilere karşı alternatifleri geliştirmenin vaktidir.

  plaza eylem platformu bu bağlamda düşündürücü. bakalım ne diyor platform:

  "eğer sömürünün ve baskının olduğu her yerde mücadele de olacaktır diyorsak plazalar da artık bu mücadelenin, eylemlerin ve hatta grevlerin yapılacağı yerler olmalıdır. bugün fabrikalarda eylem varsa yarın plazalarda da eylem olacaktır."

  işte bunun üzerinden somut bir gündem oluşturulabilir: sömürünün alasının yapıldığı, rekabetçiliğin ruhlara işlendiği, insanların birbirine kırdırıldığı, örgütlenmenin önüne geçildiği bu plaza dünyasındakilerin sınıf bilinci geliştirilerek, bir başka damardan örgütlenen emekçilerle mücadeleleri ve kader birlikleri eklemlenebilir. elbette ki, kariyer-ev-araba-emeklilik hayalleri ile sisteme entegre edilen bu grubun iknası çok kolay olmayacaktır. ama örgütlenme ve somut kazanımlar için mücadele olanaklarından biri burada duruyor.
 • demet bilge ergünün güzel bir röportaj yazısıyla tanıttığı oluşum.

  turnikeden sonrası tam bir tufan
 • bu ayki mesele dergisinde de röportajları var. derginin bu ayki meselesi beyaz yakalılar.

  http://www.meseledergi.com/

  edit: temmuz 2011 tarihli 55. sayı
 • "ben mi deliriyorum yoksa sistem mi" diye kendi kendine soran beyaz yakalılara, bu sorunun kişinin kendisi ya patronundan değil, sistemden kaynaklı olduğunu anlatmaya çalışan şimdilik sessiz ama sesini yükselteceği günleri müjdeleyen oluşum.

  http://bianet.org/…leri-acin-plaza-iscileri-gececek