şükela:  tümü | bugün
 • o agir cekim, super sakin konusma bicimini ilk kendisi mi kullanmis bilmiyorum lakin youtube da dolanan hemen her review su an bu bicimde seslendiriliyor. resmen ekol oldu herifin konusma bicimi. iphone vs simsong karsilasmastirmasindan tut holocaust uzerine bir belgesel bile izledim bu sekilde seslendirilmis. baydi diyorum. yapmayin.

  (bkz: redlettermedia)
 • coktan beri review yapmiyor siktimin pici. palpatine siksin seni!
 • internet denen uçsuz bucaksız evrende bir anda karşıma çıkan ve hayatımdan 5 saati bir çırpıda alan film yorumcusu. şaheseri star wars ikinci üçlemesini (bölüm 1-2-3) yok ettiği videolardır. şu üç özelliğiyle beni kendisine hayran etmiştir;

  1- anlatım tarzı; mr.plinkett adıyla ürettiği karakter iki katlı virane bir evde tek başına yaşayan yaşlı, alkolik ve piskopat bir adamdır. bunu da hem anlatımının şekli, sesinin kayıklığı ve arada videolarına serpiştirdiği evinin ve özellikle bodrumunun görüntülerinden anlıyoruz. bodrumda neler olduğunu söylemek istemiyorum ama tırsak ve kolay tiksinen tipler izlemesin diyebilirim.

  2- yorumlama tarzı: bu adam bildiğin sizi hayvan gibi güldüren kalas yorumlar yaparken bir anda sinema dersi veriyor. bu lafı da öylesine söylemiyorum, herhangi bir derste duyabileceğiniz bütün kurgu teknikleri, karakter üretimi ve sahne tasarımı meselelerinden işin duygusal bütünlüğüne falan herşeyi açıklıyor. kısaca adam "beğenmedim"den öte neden işlemiyorum akademik bir şekilde ama kolay ve komik bir anlatımda açıklıyor.

  3- süre ve emek: her film bir buçuk saat falan anlatıldığından her sahne, konu, karakterler, efekt ve dialog inceleniyor. videoları bitirdiğinizde kafanızda hiçbir soru, yok burayı da inceleseymiş gibi bir düşünce kalmıyor. doyuruyor.

  sadece star wars incelemeleri yok tabii ki. fakat oradan başlayın derim. işte link.
 • star wars commentary track' lerinden birisinde anlattığına göre görme yetisinin çoğunu istanbul' da ucuza katarakt ameliyatı olurken kaybetmiş, tam adı harry s. plinkett olan ve ses tonuyla size shattering orgasm yaşatan eleştirmen.

  (bkz: mike stoklasa)