şükela:  tümü | bugün
  • karadag'in kuzeyinde bir sehir. osmanli doneminde taslica olarak da bilinirdi. sakin bir havasi var. ogle arasinda borek yemek icin kacmis karadagli bir memur bey bana da bir tabak ismarlayip ingilizcesinin yettigi kadari ile eski taslica'yi anlatmaya calismisti. insanlari yardimsever.
  • dedemin doğduğu şehir. rahmetli, türkiye'ye geldikten sonra hep radyolardan boşnak kanallarını ararmış, hep özlemiş memleketini. günümüz imkanlarına sahip olsa tek bir tık ile pljevlja'nın her sokağını bile görebilirdi. ayrıca taşlıca olarak da bilinir. eski yugoslavya göçmeni insanların genel olarak yerleştiği yerlerde (türkiye içinde bahsediyorum) kabristanlarda sık sık doğum yeri "taşlıca" yazan mezar taşları görülebilir.
  • başkent podgorica dan yaklaşık 3 saat uzaklıkta, karadağ'ın kuzeyinde bulunan kahverengi şehir.
  • nisan ortasında lapa lapa kar yağıyor efendim durduramıyoruz.
  • soyağacımın yarısının olduğu yer.türkçe ismi taşlıcadır.yerlilerinin çoğu sırptır sonra boşnak arnavutlar gelir. yugoslavyadan önce sırp krallığına sonra bilindiği gibi yugoslavya altında tek çatıda birleşip tekrar sırbistan karadağın içinde yer almış ve en son bağımsız olan karadağda kalmıştır. haritadan bakılınca sırbistan bosna hersek ve karadağ sınırlarının tam birleştiği yerde karadağ sınırları içindedir. saraybosnaya şuan bulunduğu ülkenin başkentinden daha yakındır.diğer yakın olduğu yerler novi pazar mostar en sonda belgradtır.