şükela:  tümü | bugün
 • homeworld'u dorin olan kel dor species e ait bir jedi master... taktigi maskenin amaci yuksek oksijenli atmosferlerde bu irkin soluyamamasindan kaynaklaniyor... 1.88 boyunda ve force u en iyi control eden jedi masterlardan biri zamanina gore.
 • köklü bir jedi soyundan gelmiş olan ve jedi konseyin yeni üyelerinden olan korkusuz bir savaşçı.
  plo koon bir çok kere qui gon jinn’le omuz omuza savaşmiştir ve arkadaşının jedi konseyine katıldığını görmeyi arzulamaktadır.

  dorin’den bir kel dorlu olan plo koon coruscant gibi oksijen zengini gezegenleri ziyaret ederken özel koruyucu gözlükler ve anti oksijen maskesi takmak zorundadır. aynı zamanda mükemmel jedi beyninin güçlerini üst sınırlara çıkartan çok gelişmiş duyu ötesi organlara sahiptir.

  (bkz: starwars turk)
 • 1.88 boyunda muhteşem telepati yeteneklerine sahip olan jedi master. gözleri siyah, gözbebekleri ise gümüş renklidir. adalet duygusu çok gelişmiş olup, görmediği nesneleri dahi hareket ettirebilmesiyle ünlüdür.

  orjinal seride mavi, expanded universe'de ise yeşile dönük sarı bir lightsaber kullanır.
 • phantom menace'la ilintili çıkarılmış jedi power battles oyunundaki güçlü karakterlerden biri. diğer karakterlerin birkaç darbede yokettiği düşmanları tek hareketiyle halledebiliyor. buna nazaran hareketleri oldukça yavaş hatta oyunu hız delisi darth maul'a karşı bitirmek çok zor.

  oyunda kendine verilen lightsaber ise sarı renkte.
 • electric judgment denilen force lightning'in jedi versiyonunu yapabilen jedi. ayrıca anakin skywalker ayarında bir pilotmuş, filmde pisi pisine harcanan taşşaklı jedilerden bir diğeri de plo koon'dur
 • order 66 ile arkasından vurularak ölmüş ahsoka tano'yu light side'a kazandıran bir jedi knight.
 • ağzının ortasında ancuk varmış da haberimiz yokmuş. koskoca jedi konseyi üyesi, zamanın en büyük ace'lerinden plo koon'un maskesiz tipini görmek isteyenler için wookieepedia'dan gelsin.

  http://images2.wikia.nocookie.net/…unmasked-std.jpg
 • wolfpack squad ile birçok göreve başarı göstermiş, kumandan wolffe ile yolun başından sonuna kadar arkadaşlık kurmuş, emir 66 sonrası kumandan odd-ball tarafından imha edilmiş jedi.wolffe ile tanıştığında wolffe henüz basit bir klon subayıydı, gemileri imha edilmişti ancak kaçtılar.ahsoka ve anakin tarafından kurtarıldıktan sonra wolffe tam bir klon zırhı giydi sonrasında cody ve rex ile beraber ordunun en önemli 3 liderinden biri oldu.plo koon ise her zaman wolffe'nin yanındaydı, bu yüzden önemli bir jedi'dir.
 • kendisini bir zamanlar rüyamda gördüğüm jedi master. korkusuz, yiğit, gözü pek bir jedi kendisi tabii. filmlerde bu yönünü göremesek de bir zamanların expanted universe'nden falan, clone wars'tan falan biliyoruz. neyse. rüyamda galaksinin çok çok uzak bir yerinde karşılaşıyorum kendisiyle. ve kendimi şaşırtarak yavşaklık yapmıyorum aksine herife hesap sormaya başlıyorum. lan diyorum ben mi yanlış hatırlıyorum senin lightsaber mavi değil miydi ya diyorum, birden sarımsı bi şey oldu diyorum. ulan adam nasıl üzülüyo. yılların jedi'ı falan böyle göreceksin nasıl çaresiz kalıyo. o plastik ördek sibobuna benzer gözlüklerinin dışından bile belli oluyo nasıl kahrolduğu. açıyor ellerini iki yana. bir an bi şey diyemiyor. söylesene abi diyorum. sadece öyle öteme sinmiş it gibi kalıyo, elleri iki yana açık, kafası hafif oynar. bir lightsaber rengi uğruna herifi defetmiştim. adamı delicesine üzmüşüm. o kahroldukça kahroluyo, ben ise karşısında kendisi adına utandıkça utanıyorum. böyle bitti rüyam. evet.

  maskesine kurban olduğum.
 • en karizmatik jedi master