şükela:  tümü | bugün
 • muazzam bir grafik ve chart oluşturma platformu. deneyin ve görün.

  https://plot.ly/
 • python ile (ayrica javascript (plotly.js) ve r da kullanabilirsiniz) elinizdeki veriyi, online bir chart'a cevirmenizi saglayan muthis otesi kullanisli ve faydali platform.
 • illa online charta dönüştürme gibi bir zorunluluğu yok. offline olarak chartınızı oluşturup ister png ister html(tüm source ile birlikte) olarak kayıt edebilirsiniz.

  en azından python api ı ile durum böyleydi bir ay önceye kadar şimdi de farklı olacağını sanmıyorum.
 • harika bir gorsellestirme araci. python, r allah ne verdiyse calisiyor. cloud sisteminde 25 grafige kadar ucretsiz barindirabilirsiniz. ucretsiz barindirma hizmetinde boyut siniri da var. belli bir noktadan sonra eger ucretsiz surum yetmeyecek olursa ogrenci surumu yillik 60 dolar gibi bir sey. bunun yerine, html output'unu alip kendi sitenizde de barindirmaniz mumkun. wordpress sitemde bir klasor acip icine attim, mis gibi calisiyor.

  ggplot'tan vazgecemeyen ama interaktif de olsun diyenlerdenseniz, ggplotly ile harikalar yarabilirsiniz.
 • dash framework u ile harikalar yaratan platform. uzun suredir kullandigim bokeh i kendisi icin terk ettim bile.

  guzel bir karsilatirma yazisi icin buyrunuz.
 • plotly express ile işleri standart hale getirip hızlıca istediğinizi elde etmenize olanak sağlamıştır.

  gerçekleştirmek istediğiniz hipotez testleri varsa son yıllarda popülerlik kazanan visual proof yani görsel ispat çalışmaları için biçilmiş kaftan.

  her şeyiyle hazırlaması 5-6 saate kadar çıkabilen blog yazılarımı en fazla 3-4 saatte tamamlama fırsatı sağlamıştır. önceden bir işi matplotlib + seaborn üstüne çok gerekirse bokeh ile halletmeye çalışırken ne kadar zaman harcadığımı fark ettim.

  bir şekilde veri görselleştirmesiyle haşır neşirseniz yeni başlayanlara matplotlib ve seaborn ile mutlaka zaman geçirip fazla takılmadan plotly'e geçmelerini öneririm. matplotlib ve seaborn her ne kadar bu işin atası sayılsa da artık arkaik sayılacak konuma geldiler.
 • üstteki entry'ye katılıyorum. seaborn ve matplotlib bir yere kadar. plotly'ın zamana bağlı grafikleri, dünya haritası grafikleri insana öğrenme ihtiyacı hissettiriyor.

hesabın var mı? giriş yap