şükela:  tümü | bugün
  • ing. hizla dusme anlamindadir, ingiliz gazetelerinde bir dususten bahsederken genelde "plunge", veya "slump" kullanilmaktadir.
  • litvanya'da bir şehir..
  • "take the plunge" olarak kullanılırsa "tehlikeyi göze almak, tereddütü bırakıp başlamak" gibi bir anlamı var.
  • fever ray’in tamamını yayınladığı yeni süpriz albümü. üzülerek söylüyorum; önceki çalışmalarının daha da iyilerini ortaya koyarak oluşturduğu parçaların yer aldığı bir albüm değil, büyük umutlarla dinlemeyin derim. albüm içerisinde en öne çıkan parça to the moon and back. ben bu kadının çok daha yaratıcı bir müzisyen olduğunu biliyorum ancak bu parça dahil olmak üzere albümün neredeyse tamamı şu sıralar piyasada sıkça dinleyebileceğiniz diğer indie müzisyenlerin melodilerine çok çok benziyor. eğer fever ray dinlediğinizi düşünmeden dinlerseniz, yani ön yargılarınızı bir kenara bırakıp albümü objektif bir açıdan dinlerseniz ne demeye çalıştığımı anlayabilirsiniz. bu eleştirim yersizse zaten albüm piyasada kendini kanıtlayacaktır.

red trails isimli parçası da fena olmamış gibi. albümün ismini aldığı plunge parçasını da dinleyin ve kararı siz verin.
  • fever ray'in önceki albüm ile kıyaslandığı için yanlış değerlendirilecek albümü. son derece delilik ve dahilik arasında salınıyor. ego düzeyinden değil de, id düzeyinden geliyor şarkılar. buradan ayrıntılı bir incelemesini okuyabilirsiniz.
  • remixleriyle uçturan albüm. mustn't hurry (leo remix) olsun, to the moon and back (x el) olsun, harika.