şükela:  tümü | bugün
  • istanbul, şişli'de, cevahir alışveriş merkezi'nin sağındaki aytekin kotil caddesinden devam edince 10 dakikada varılan spor salonu. greens'in yanında kalır. çok büyük olmamasına rağmen epey rağbet görür, neredeyse sürekli kalabalıktır. spor yaptığınız gün başına fiyatlandırma gibi kampanyaları oluyor zaman zaman, boşuna para harcamamak için tercih edilebilir.

detaylı bilgi için: http://www.plusfitnessclub.com/
  • kötü bir spor salonudur. evimize yakın ve pek pahalı degil diye abone olduk. abone olurken haftanin 7 gunu acigiz dediler. oh oh mis dedim. haftasonu da gelirim ne guzel. uye olduk gitmeye basladik. ondan sonra cat diye pazarlari kapaliyiz artik dediler. bu ne abim simdi? sen bunu bana uye olurken soyledin mi? soylesen olmayacagim belki ben. abone olduktan sonra boyle kafana gore kural degistirme hakkın mı var?

ayrica hocalari da hic ilgilenmiyor insanla. bir ilk gittiginiz gun konusurlar sonra selam alirsan iyi adamlardan. tek yaptiklari bos bos dolasmak, icecek reyonunda takılmak. yag orani olcme gibi seyler zaten hayal.

mekanin tıkış tıkış olmalasina falan hic girmiyorum. oraya gelene kadar baska seyler var takacak. velhasil akliniz varsa gitmeyin derim. 50 lira daha fazla verin residancelardan birine gidin.
  • önceki işletmeyi bilmem de, şu an gayet ilgili, alakalı çalışanlarının olduğu, fiyatların da uçmadığı sportif kurum. herkesle tek tek ilgileniliyor, kişinin özelliklerine göre ölçümler yapılıyor, sportif vücutlara ait o güzide aletler de yepisyeni ve baya iyi markalar sanırım. (bkz: nays)
  • direkt haradan, ağıldan beslenip de kilo alamayan bünyemi güzelce kıvama sokan, akşam 17:00'den sonra daha bir ferah gözüken spor merkezi. programa başlamadan önce yağ kütlesi vs. ölçüp size göre bir program çıkartıyorlar. ama oradan çıkıp cevahir'e gitmeyeceksiniz, söz mü?
  • harıl harıl çalışırken, son sette biraz daha fazla ağırlık altına gireyim diyerek yardım istediğinizde, her ne hikmetse dövmelerini göstererek bileğinin sakat olduğunu söyleyip, ertesi gün aynı 100 kilo ağırlığın altında size aval aval sırıtan apaçi kılıklı çalışanları barındıran spor salonu.
    böyle ağzının ortasına küreğiylen..

sinir kaldıran tipleri dışında çok sıkıntısı yoktur, bazı günler akşam 19:00 sonrası oldukça kalabalık olabilir.
  • şimdi ben bu arkadaşları arayıp gün-saat-fiyat bilgisi falan almak istedim 20 dk lafı uzatıp telefonda fiyat veremiyoruz gelin görüşelim dediler. bu hafta yoğunum haftaya gelirim dedim. gidene kadar 3 kez daha aradılar sürekli ne zaman geliriniz diyorlar. lan gelecem işte uygun bi zamanda. neyse bi ara gittim konuştum fiyatları normaldir belki de ama öğrenci olduğum için bana fazla geldi önce bi ailemle konuşmam lazım dedim. 8-10 gün falan oluyor görüşeli bugün bi tanesi aradı açtım telefonu işte plus spor salonundan arıyorum müsait misiniz dedi pek değilim dedim gerçekten de o sırada müsait değildim. tamam sadece 1 soru sorcam dedi tamam dedim kayıt olmayı düşünüyor musunuz düşünmüyor musunuz dedi düşünmüyorum dedim. peki bi daha rahatsız etmeyiz dedi. teşekkürler dedim tam kapatıcam siz de bizi rahatsız etmeyin dedi kapadı. hayır şimdi ben kayıt olacak olsam zaten bi daha gelirdim di mi. bu süre içinde 4 defa arayıp rahatsız eden kendileri. ben napmışım? kayıt olmayı düşünmediğim için rahatsız etmişim. kayıt ol diye uğraşıp olmayacağını öğrenince muameleleri bu oluyor demek ki. ne sanıyorlar kendilerini hiç bilmiyorum. kayıt olma niyetiniz varsa yol yakınken başka yer bulun derim.

2 ay sonraki edit: "aylık bilmem kaç paraya üye olmak için bizi arayın bıdı bıdı" diye msj atmışlar. hani bir daha rahatsız etmicektiniz. neyse.
  • dunyanin en kotu salonu, terbiyesizler ve kafalarina gore islem yapiyorlar. tam sark kurnazlari olmuslar bin takla atarsiniz, asla onermem.
  • ‘’dunyanın en kötü salonu’’ yakıştırmasını kesinlikle haketmeyen ve 1 aydır üye olduğum spor salonu.

ilk olarak spora başlama sürecimden bahsedeyim. daha önceden spor salonuna gitmeyen biri olarak gözümü korkutuyordu bir salona para verip daha sonradan devam etmeme riski. devam etmeme riskini en aza indirmek adına evime yakınlarında spor salonları bakınmaya başladım. adaylarımdan ilki macfit diğeri ise cevahirin hemen yanındaki plus fitness club. üyelik için ilk olarak macfit’e uğradım ortamı çok güzel ancak nedense görüştüğüm kişilerin davranışları bana samimi gelmedi. açıkçası hizmet alacağım bir mekanın işletmecisinin samimi olmasını isterim, samimiyet benim için önemli bir kriterdir. daha sonra burada yazılan kötü yorumların önyargısı ile pluss fitnss club’a gittim. sahibi inanılmaz samimi bir insan, paranın kesinlikle ilk kriter olmadığı hissini bırakıyor sizde. spora gerçekten başlayıp başlamayacağınızı, daha önceden spora yazılıp para ödeyip devam etmeyenlerin olduğundan bahsediyor ve sizin gerçekten spor için kararlı olup olmadığınızı öğrenmek istiyor. ilk görüşme bana çok samimi geldi ve üye oldum.

spor salonunun yapısından bahsetmek gerekirse hocaları gerçekten çok ilgili ve her konuda yardımcı oluyorlar. makinelerden pek anlamam ancak bana gayet modern geldiler. mutlaka bu konuya değineyim yazılmayı düşünen kadınlar gönül rahatlığıyla yazılabilirler çünkü içeride bakışlarıyla sizi rahatsız edecek hırt tipler bulunmuyor, en azından ben denk gelmedim. gayet işinden çıkıp spor yapmaya gelen modern tipler var. havalandırması gayet yeterli kalabalık olunca bunalmıyorsunuz. pilates derslerine katılmadım ancak gayet eğlenceli görünüyor. soyunma odaları ve duşlar gayet temiz hijyen takıntınız varsa kesinlikle rahatsız olmazsınız.

ilk ayımda gözlemlerim bu şekilde. umarım düşüncelerimin tersine bi olay ile karşılaşmam. sıkıntılı gördüğüm durumlar olursa tekrardan bu yazı üzerinden editlerim.
  • spor salonunda 5. ayımı doldurdum, tecrübelerimi aktarmaya devam edeyim. çünkü ben genelde bi mal veya hizmet almadan önce buradaki başlıklarda yazanları okuyarak fikir sahibi oluyorum. belki bu spor salonuna kayıt olmak isteyenler bu yazılanlarla bi fikir sahibi olur.

öncelikle bana başlarda ‘’olum başlayacaksın spor salonuna 1 ay sonra devamı gelmeyecek’’ diyenlere inat 5 ayımı devirdim. ama şu konuyu söyleyeyim tek başınıza gerçekten 5 ay sabretmeniz imkansız gibi bi durum. bu spor salonuna yazılırken aklımdan geçirdiğim ilk şüphe içeride kafa dengimde biri bulup onunla tatlı mücadelelerle spora devamlılığımı sağlayıp sağlayamayacağımdı. bunu ilk etapta spor eğitmenleriyle attım çünkü gerçekten sizi fazlasıyla gaza getiriyorlar. tatlı laf dokundurmalarıyla (ki normalde alıngan biriyimdir ancak gerçekten gaza getirecek ve sizi kırmayacak tavsiyelerde bulunuyorlar) sizin ruhsal olarak spora hazırlıyorlar. spora başlamadan önce spor hocanızla o güne ait antrenman programınızı konuştuktan sonra ‘’ this is sparta’’ modunda oluyorsunuz. ilk 2 ay hocaların gazlamaları ve ilgileri sayesinde spora devam ettim. daha sonra spor salonunda kaçınılmaz olarak bi sosyal çevre yarattım ve (ki kendileriyle şuan spor dışında da görüşüyoruz) onlarla başta anlattığım tatlı çekişmelerle spor salonunda 5. ayımı devirdim ve cidden arkadaşlarımın bana bırakırsın devam etmezsin sözünü çürüttüğüm için kendimle gurur duyuyorum. çünkü açıkçası bende başlarda kendime güvenmiyordum. şimdi gözümü pilates ve dans derslerine diktim bakalım o konularda ne gibi tecrübeler yaşayacağım.
  • kolay ulaşımı ve kontörlü ödeme seçenekleri ile beni cezbetmiş spor salonu. gerçi kontörlü ya da sabit üyelik nasıl olursa olsun her iki üyelik seçeneğinde de rezervasyon sistemi sayesinde özel hocayla çalışma fırsatı sunan tek spor salonu. hoca peşinden koşmadan 1 saat boyunca hoca destekli spor yapma imkanı sağlıyor ki bu en büyük artısı bence.

spora başlayalı bir ayımı doldurdum ve şimdilik gayet iyi gidiyorum. şişli civarında oturan veya çalışanlara rahatlıkla tavsiye ederim.