şükela:  tümü | bugün
  • nişantaşında yeni açılan lahmacun mekanı. lahmacunları üzerine açmadan iyi bir araştırma ve damak testi yaptıklarını duymuştum ama yediğim kadarıyla dönerlerine nazarla lahmacunları gölgede kalıyor.

mekan her zamanki gibi bir kebap/lahamcun mekanına göre oldukça nezih. miles davis ile göz göze lahmacun yemenin derin hazzını yaşıyorsunuz. ancak lahmacun bence iddiası lahmacun olan bir yere göre vasat. hep birşey eksik, ne olduğunu bilmiyorum.

yanında verdikleri yeşillikler bir lahmacun için iyi, iki lahmacun için az geliyor. bir de yeşilliklerin dibinde su birikiyor ki onu öylece alıp arasına koyduğunuzda o su lahmacunun içine akıp lezzeti etkiliyor.

bir işletmede en çok dikkat ettiğim şeylerden birisi çaylarıdır. burada çay nadiren güzel oluyor. normalde ikram edilen çayı bazen sesiszce adisyona ekliyorlar. şayet arıtılmış veya şebekeden olmayan bir suyla demlemiş olsalar elbette bunu hakeder ancak çay daha iyi olabilir.

künefe ve içli köfte kalitesi vasatın üzerinde, yiyenlerin pişman olmayacağını düşünüyorum. herşeye rağmen güzel bir mekan, mahalleye hoş gelmiş.