• 6. versiyonu çıkmış proje yönetimi kitabı. pmp sertifikası alacakları uyarıyorlardı elinizi çabuk tutun 6. versiyonda ciddi değişiklikler var diye.
  • 5. veya 6. versiyonunun türkçesini bulanın, paylaşırsa çok sevaba girmesini sağlayacak olan kitaptır.

ekleme: 5. versiyonu bulunmuştur. isteyenler müracaat edebilir. bir mesaj kadar uzağım...
    6. versiyonu bulan da hala gönderebilir pek tabii ki..

ekleme-2: 5. versiyonun türkçe'sine belki de şuralardan bir yerlerden ulaşabilirsiniz gibime geliyor: https://yadi.sk/i/bmtgtzajhja0za

inşallah son ekleme:

arkadaşlar entry'i oluşturduğum yıla bakmadan mesajlar atıyorsunuz hop hop hop. anlıyorum içinizdeki ilim irfan aşkını, lakin 4 sene önce girilen entry'nin sahibi belki çoktan master'ı bitirip olay yerinden uzaklaşmıştır? 6. verisonu da artık aramıyordur o yüzden bulmamıştır?

tenkselat!..
  • pmi*'ın izlediği proje yönetim metodolojisini içeren kitap.
  • 7. versiyonu agustos 2021'te cikacak olan, proje yonetimi alaninda calisan insanlarin bible'i.

teknolojinin ve bununla paralel yazilim sektorunun hizli bir sekilde gelismesi pmi'in fazla mesai yapmasina sebep olmusa benziyor. 6. versiyona kadar agirlikli olarak geleneksel waterfall dedigimiz proje yonetim seklini benimseyen pmi'in, 6. versiyonda sisteme agile'i da eklemesiyle "ben de modernim ha" demisti. bu kervana yakin zamanda agile yonetim sisteminin soru agirliginda yapilan artisla, degisen pmp sinav sistemi de katildi.

7. versiyonda bunu daha da fazla hissedecegimizi dusunuyorum. dokumantasyondan cok insan odakli, degisime acik bir yonetim sistemine dogru kayiyoruz. o yuzden yeni kitapta bunlardan daha cok bahsedilmesi ve bununla birlikte sureclerden cok, ilkelere dayali olmasi bekleniyor. ayrica su anki kitaptan daha kisa olacagi soyleniyor. bekleyip gorelim.

degisikliklerle alakali; video gorsel - 1 gorsel - 2

kaynak
  • şahsen "öğleden sonra kakası" olarak da aynı kıymette bir tanım olduğunu düşünmekle birlikte, ingilizce proje yönetim bilgisi külliyatı -project management book of knowledge- kitabının kısa adıdır.

teknik personelin çıldırmasına neden olan çeşitli uygulamaları proje yöneticisi bu boktan öğrenir, paylaşır.
  • gote giren semsiyedir.

artik acar misin

yok acmaz sabaha mi birakirsin o sana kalmis.
  • gri hücre düşmanıdir.
  • son versiyonundaki * en buyuk fark; agile metodolojisinin eklenmesi olan, efsane kitap.

proje mudurlerinin, proje yonetimi ile ilgilenen herkesin mutlaka elinin altinda olmalidir.
  • daha 100. sayfasına gelmeden bünyeye ufaktan balataları sıyırtmaya başlayan kitap.
  • sadece pmbok ile kalmayıp agile, prince2, lean, sceum ile hibrit bir model oluşturarak uniq projede kullanılması gereken metodolojilerden birisidir pmbok.
hesabın var mı? giriş yap