şükela:  tümü | bugün
 • parents music resource center
 • seksenlerin ortasinda al gore'un karisi trf. kurulmus bir sansur familyasi.. ana hedefleri, plak sirketlerini ve sanatcilari lirik acidan kontrol altina almak, onlari filmler gibi* kodlatip cocuklarimizi zararli sozlerden korumak vb..

  (bkz: parental advisory)
 • her bir rage against the machine elemani vucuduna bunun bir harfini yazarak cirilciplak sahneye cikmisti.. agizlarini birer siyah bantla kapatip ellerini arkalarina baglayip oyle poz vermislerdi.. pmrc'den cevabi bir hareket gelmedi..
 • özellikle 80li yıllarda pekçok metal grubuyla uğraşan,bu gruplar aleyhinde kamuoyunu kışkırtmaya çalışan kurulumunda yanılmıyorsam nancy reagan ın başı çektiği bir nevi bizdeki papatyalara benzeyen grup. judas priest,wasp gibi gruplar aleyhinde yürüttükleri kampanyaları pek meşhurdur.wasp ın ilk albümü 'animal,i fuck like a beast' in kapağını basın toplantısında medyanın gözüne sokup çocuklarımızı bu tip şeylerden korumalıyız diye ciyaklamaları üzerine blackie lawless ın yorumu süperdir:'pmrc ye çok teşekkür ederiz,bizim reklamımızı çok iyi bir şekilde yaptılar.reklam için ayırdığımız bütçemizi şimdi daha başka şeylere harcayabiliriz.'gerisi malum wasp hala ortalıkta ve hala harika bir grup.pmrc yi gören varsa söylesin.
 • basarili olduklarini soylemek mumkun, nitekim bugun abd'de cikan bazi albumlerin uzerine parental advisory yazilmasi, bu "papatyalar" guruhunun cabalari ile olmustur. albumlerin "clean" versiyonlarinin cikmasi da..
  bunun kanunlasmasi aleyhine yogun lobi yapan frank zappa'nin 1986'da cikardigi enstrumantal jazz from hell albumunun de parental advisory almasi da, inanilmasi guc olaylar kategorisine sokulabilir..
 • megadeth'in so far so good so what albümünde bu kurum için yazılmış hook in mouth adlı bir şarkı bulunur.
  şarkı boyunca bu kuruma laflar sokulur, nefretler dile getirilir ve denilir ki;
  "pmrc oldukça, özgürlüğün benim için bir manası yok"

  ayrıca mustaine baba pmrc'yi ağzın içindeki bir çengele benzetmiştir.
 • nancy reagan'ın başını çektiği dönemlerde ailelerin çocuklarını özellikle wasp ve onun tehlikeli müziğinden uzak tutmaları için türlü oyunlara girmiş kurum.
 • blackie lawless'in live...in the raw albümünde, harder faster şarkısından önce çok güzel giydirdiği kuruluş.
hesabın var mı? giriş yap