şükela:  tümü | bugün soru sor
 • antakya uzun çarşı içinde bulunan ve özellikle kağıt kebabı yemek için uğranılması gereken mekan.
 • hatay'da uzun çarşı içinde bir süre ilerledikten sonra sağınızda* göreceğiniz kasap.

  antakya halkı kebabı restoranlarda servis etmeyi sevmiyor. kebabın hasının kasapta yenilmesi gerektiğine dair son derece net düşünceleri var. ve genelde de buna uygun davranıyorlar. ben hatay'a gittiğimde önce harbiye'deki kule restoranda çeşit çeşit yöresel lezzeti tattım. mezelerde kısmen ön planda olsa da kebapta pöç kasabı kesinlikle her yerden daha iyiydi. tokken gittiğim için çok yiyemedim. ama tadını, lezzetini, muhteşemliğini anlayabilecek kadar çok yediğimi de söyleyebilirim.

  öncelikle sizi son derece büyük bir güleryüzle karşılıyorlar. daha içeri girerken siparişini verebilirsiniz. çok geçmeden masanıza ince bir kıyma topu gibi görünen, aslında doğan görünümlü bir şahin olan kağıt kebabı geliyor. üzerinde közlenmiş domates ve biber... eti bıçak kıyması. ve etten hiç anlamasanız bile o hayvanın dağlarda koşturarak, kekik yiyerek beslendiğini anlayabiliyorsunuz. pidelerini de biraz daha geliştirirlerse dünya birinciliğine oynar o kebap.

  özledim nitekim.
 • antakya uzun çarşıda kesinlikle ziyaret edilmesi gereken mekan. st pierre kilisesi, mozaik müzesi, titus harabeleri affan kahvesi, harbiye, pöç kasabı

  bir çok yerde kağıt ve tepsi kebabı yedim, en iyisi.
  200 gr dedikleri zaman sadece eti kastediyorlar, içindeki zerzevat hariç
  güleryüz muhteşem, hatta abartı.
  et inanılmaz lezzetli, zaten sahibi haydar usta, bu işi 50 senedir yapıyor, ilkokullardaki kitaplardaki tonton güleryüzlü kasap amca
  vedat milör amca ziyaret etmiş. trt mutfak, show, iz vb hep orada. televizyoncu, gazeteci ağzının tadını bilir düşüncesi de olabilir.

  geniş ferah duvarlarında eski antakya resimleriyle keyifli bir ortamı güzel. ben tepsi kebabını tercih ettim, tadı damağımda

  www.pockasabi.com adresinden ulaşılabilir tarihi lezzet durağı
 • son uğradığımda restoran olarak kullandıkları ikinci ve üçüncü katı kapatıp dükkanı arka tarafa doğru genişleterek çok daha nezih bir ortam oluşturduklarına sevindiğim şirin lezzet mekanı.girişte her zamanki gibi haydar bey olanca nazikliğiyle karşılıyor müşterilerini.gidiniz,görünüz,tanışınız,tadınız efendim.
 • efsane lezzet duragi. izlenimlerle ilgili bir fotolu neyli bi yazi okumak isteyenler buyursun pöç kasabi
 • kardeşimin yemin töreni için gittiğim hatay'da yediğim en güzel şey buradaki kağıt ve tepsi kebabıydı. üstelik hem çalışanları güler yüzlü hemde çok ucuzdu. keisnlikle gidilmesi ve kebaplarının tadılması gerekir.
 • hatay'da gidilmesi gereken yerlerden. tepsi kebabını yedikten sonra 20 saat kadar acıkmadım. fiyatını söylememe gerek yok zaten bedavaya doyuyorsunuz. çalışanları da aşırı güler yüzlü.
 • hatay'da gidilmesi gereken yerlerin başında geliyor. künefe olayı ayrı ama güzel bir yemek yemeden de olmaz. (bkz: anlatılmaz yaşanır)
 • kimse de burada lahmacun da yapılıyor dememiş. lahmacun 2 tane geliyor bir porsiyonunda. hafif kalın bir hamuru var ama böyle bir tat yok. her milimi et ile dolu. yanında taze maydanoz ve nane ile limon dilimliyorlar. biz üç tanesini iki kişi zor bitirdik. bıçakla çekilmiş kıymalı lahmacun yemek isterseniz de en iyi adres burası.
 • dün, kağıt kebabı yeme şansı bulduğum güzel kasap.
  kasap dediğime bakmayın siz; 3 katlı gayet geniş bir lokanta, küçük bir mekan beklerken bu kadar büyük mekan çok şaşırttı.
  içeri girdiğimde, ustalar bıçakla, elde kıyma yapıyorlardı. küçük temiz bir tezgahı var, baya baya ev mutfağı gibi görünüyordu; demir bir leğen içinde soyulmuş soğanlar ve yıkanmış maydanozlarla.
  pideleri de çok lezzetli ve doyurucu. bakır bir tepsi içinde pişmiş domates ve biberle servis ediliyor kağıt kebabı ve tepsi kebabı. aralarındaki tek fark; tepsi kebabının domates ilavesiyle pişmesi, yoğun et tadı sevmeyenler için daha ideal. fiyatları çok uygun, 14 lira bir meblağ ödüyorsunuz ve mutlu mesut ayrılıyorsunuz kasaptan.