şükela:  tümü | bugün
 • şiddetle tavsiye ettiğim e kitap okutucusu.

  türkçe dahil 26 dilde arayüzü var. ayrıca kitap okuma özelliği var. türkçe okuması gps aletlerinin iticiliği kadar olmasa da onları andırıyor ama ingilizcesi ve rusçası mükemmel ve okuma hızı ayarlanabiliyor.

  bir çok sözlük yüklenebiliyor. tabi obreey denen kendi sitesinden ücretli olarak. türkçe ingilizce sözlük henüz yok.

  tavsiye ettiğim model touch versiyonları. 6 inçlik olanı gayet ideal. 5 inçlik touch minileri çok tatlı görünüyor. basic modeli fazla ilkel. ayrıca 9.7 inçlik pro 902 versiyonundan kaçınmak gerek. hem ağır hem de pili yetersiz kalıyor.

  not: bu entry seytan ayrintida gizlidir isimli yazara atfen girilmiştir.
 • rusya'dan bu cihazı 1800 rubleye aldım. yaklaşık 110 lira falan. çok ince ve yaklaşık iki saatlik şarjla iki hafta gidiyor. ekranına mürekkep gibi bi şey zerk ediyor böylece elektrik kullanmıyor ve şarjı çok uzun süre gidiyor. çok hafif bir cihaz her türlü formatı tanıyor. içinde beş farklı ülkenin klasikleriyle geliyor. yanı kısacası verdiğiniz paraya değer.
 • calibro adıyla babil.com tarafından türkiye'de de satışa sunulmuştur.
 • sadece android de bulunan .epub .pdf gibi formatlari destekleyen uygulamadır. tabletten e-book okumak için birebirdir.
 • sık kullanılan tüm formatları destekleyen bir e-kitap okuyucu/uygulama. android uygulamasını sorunsuz kullanıyorum. aylarca kullandığım ve övdüğüm lithium'u, sahip olduğu birçok seçeneğiyle benim adıma gölgede bıraktı. arayüzü gayet kullanışlı, ekran parlaklığı ayarları, aynı zamanda saman ya da beyaz kağıt gibi sayfa rengi ve not alma seçenekleri, çeşitli sayfa geçişi ayarı, seçili alanı alıntı olarak direkt readrate vs. bağlantısıyla paylaşabilme, belirleyeceğiniz uygulama içi ya da dışı bir çeviri programıyla kelime çevirisi yapabilme ya da google (biz kullanamasak da wikipedia seçeneği de var.) üzerinden kelime/kelime öbeği aratabilme gibi seçenekleri mevcut. telefonda kitap, makale okumak genel olarak zor ve yorucu bir eylem ama bu program denediklerim içinde en kullanışlı ve verimli olan şimdilik.

  edit: kitap okuyucuyu kullanmadım arkadaşlar, android uygulamasını kullandım. saygılar.