• şiddetle tavsiye ettiğim e kitap okutucusu.

türkçe dahil 26 dilde arayüzü var. ayrıca kitap okuma özelliği var. türkçe okuması gps aletlerinin iticiliği kadar olmasa da onları andırıyor ama ingilizcesi ve rusçası mükemmel ve okuma hızı ayarlanabiliyor.

bir çok sözlük yüklenebiliyor. tabi obreey denen kendi sitesinden ücretli olarak. türkçe ingilizce sözlük henüz yok.

tavsiye ettiğim model touch versiyonları. 6 inçlik olanı gayet ideal. 5 inçlik touch minileri çok tatlı görünüyor. basic modeli fazla ilkel. ayrıca 9.7 inçlik pro 902 versiyonundan kaçınmak gerek. hem ağır hem de pili yetersiz kalıyor.

not: bu entry seytan ayrintida gizlidir isimli yazara atfen girilmiştir.
  • sadece android de bulunan .epub .pdf gibi formatlari destekleyen uygulamadır. tabletten e-book okumak için birebirdir.
  • rusya'dan bu cihazı 1800 rubleye aldım. yaklaşık 110 lira falan. çok ince ve yaklaşık iki saatlik şarjla iki hafta gidiyor. ekranına mürekkep gibi bi şey zerk ediyor böylece elektrik kullanmıyor ve şarjı çok uzun süre gidiyor. çok hafif bir cihaz her türlü formatı tanıyor. içinde beş farklı ülkenin klasikleriyle geliyor. yanı kısacası verdiğiniz paraya değer.
  • sık kullanılan tüm formatları destekleyen bir e-kitap okuyucu/uygulama. android uygulamasını sorunsuz kullanıyorum. aylarca kullandığım ve övdüğüm lithium'u, sahip olduğu birçok seçeneğiyle benim adıma gölgede bıraktı. arayüzü gayet kullanışlı, ekran parlaklığı ayarları, aynı zamanda saman ya da beyaz kağıt gibi sayfa rengi ve not alma seçenekleri, çeşitli sayfa geçişi ayarı, seçili alanı alıntı olarak direkt readrate vs. bağlantısıyla paylaşabilme, belirleyeceğiniz uygulama içi ya da dışı bir çeviri programıyla kelime çevirisi yapabilme ya da google (biz kullanamasak da wikipedia seçeneği de var.) üzerinden kelime/kelime öbeği aratabilme gibi seçenekleri mevcut. telefonda kitap, makale okumak genel olarak zor ve yorucu bir eylem ama bu program denediklerim içinde en kullanışlı ve verimli olan şimdilik.

edit: kitap okuyucuyu kullanmadım arkadaşlar, android uygulamasını kullandım. saygılar.
  • koreader vs zımbırtılarla uğraşmaya gerek kalmadan her tür dosyayı açabilen kitap okuyucudur. bu yüzden uğraşmak istemeyenler kobo ve kindle(ki bu konuda bu worst ever) yerine bunu tercih etmeliler.
  • keşfettiğim ilk günden beri severek kullandığım bir e-kitap okuyucu android uygulamasıdır.

gece modu olması, ekranın sol kenarından görünmez bir slide bar ile ekran ışığını kolayca ayarlayabilmek, bir sürü farklı font seçeneği, sayfa çevirirken verdiği görüntü ile gerçek bir kitaba dokunuyormuşsunuz hissi, okunan kitaba notlar ekleyebilme, altını çizebilme, highlight edebilme, kitabın içindekiler kısmı varsa oradaki bölüm başlıklarına dokunarak direkt oraya gidebilme v.s. aklıma gelmeyen bir sürü kullanışlı özellik ve seçenekleri sayesinde hayatı kolaylaştıran uygulamalardan biridir.
    bunların yanı sıra, cihaz hafızasına yükleyeceğiniz kitap adedince sahip olabileceğiniz bir kütüphaneniz de olabilmekte ki bu, çok yer kaplamayan epub formatı sayesinde ayrı bir kolaylık sağlamaktadır. örneğin benim telefonumda 3000 civarında kitap şu anda var ve bu kadar çok kitabı yanınızda taşıyabilmek muazzam bir şey bence, sırf bunun için bile kullanılası uygulamadır, sevin sevdirin.
  • calibro adıyla babil.com tarafından türkiye'de de satışa sunulmuştur.
  • korkarım artık yok.
hesabın var mı? giriş yap