• vay canına.

bunların vokalini, grubun tarihini falan araştırırken vokalin wiki sayfasından ne öğrendiğime bakın.

2002 yılında vokalimiz marko saaresto'nun bir grubu var, birkaç şarkı kaydediyorlar ama piyasaya süremiyorlar ve grup dağılıyor. daha sonraları max payne oyununun yazarı sam lake marko abimize gelip diyor ki "hacı bizim 2. oyun çıkacak, bize bir şarkı yapar mısın?"

marko abimiz olur diyor ve sam lake kendi yazdığı bir şiiri ona veriyor, marko abimiz de dağılan grubundan tanıdığı üyelerden birini yanına alıyor o ara sam lake de başka bir fin müzisyeni tanıştırıp diyor ki "alın işinize yarar bu adam belki" ve oturup late goodbye'ı kaydediyorlar.

şarkı ve oyun büyük bir hite dönüşüyor, dünyanın her köşesinden oyuncular şarkının ayrıca yayınlanmasını istiyor (o dönem malum mp3 var ama spotify gibi uygulamalar yok) bu fin abilerimiz de oyuncuları kıramıyor ve poets of the fall adı altında toplanıyorlar.

ben hikayenin böyle olduğunu bilmiyordum, sam lake'le aralarındaki ilişki bu yüzden böyle iyi demek. ey oyuncular, gurur duyun kendinizle, piyasadaki en iyi gruplardan birinin toplanmasına siz sebep olmuşsunuz.

edit: debe'ye sokmuş şairlerimiz beni, ben de o zaman dünden beri manyak gibi klipteki dansını yapmaya çalıştığım şarkılarının linkini bırakayım.

şöyle

bir de birileri çıkıp şu marko abimizi oyuncu olarak kullansa mükemmel olacak, adam kliplerde bile ne derece yetenekli olduğunu gösteriyor.

edit 2 : bu giriye oy veren ya da favorilere alan herkesle tek tek tanışmak isterdim, biliyorum ki çok iyi insanlar onlar.
  • hakettiğinden daha az ilgi gördüğünü düşündüğüm müzik grubu.fazla iyiler.
  • pandemi döneminde 'alexander theatre sessions' adında bir projeyle seçtikleri şarkıları, çok zarif ve sanatsal bir şekilde icra etmekte olan ve bir dizi halinde, bölüm bölüm bu performanslarını sevenlerine kendi youtube kanalları üzerinden ulaştıran gruptur.
    bugün episode 11 olarak rebirth gelmiştir. izlemek isterseniz: potf-rebirth
    playlistin hepsine ulaşmak isterseniz: potf-alextheatresessions
    youtube kanalları: potf-official

edit: 11 aralık tarihinde episode 12 olarak bu dizinin (belki de en çok beklenen) son şarkısı da gelmiştir: carnival of rust (izlemek için: carnival of rust)
    triosis grubuyla birlikte çok güzel bir kapanış peformansı olmuştur.
    ayrıca şarkıların bu performanslarının olduğu albüm alexander theatre sessions adıyla dijital platformlarda yayınlanmıştır.
    spotify üzerinden dinlemek için: potf-ats
    bence bu albüm, 2020'de başımıza gelebilecek sayılı güzellikteki şeyden biri olmuştur.

edit: angel ve rebirth çok güzel olmuştur.
  • ef-sa-ne bir grup. 2-3 yıldır biliyorum kimseye bahsetmedim. hem dünyanın her yerinde ünlü olmayı hakediyorlar hemde yolda altın bulmuşum gibi hissettiğim için kimse bilmesin istiyorum. kimseden duymadım bu zamana kadar, kesinlikle underrated bir grup. solist, gitaristler, davul hepsi ayrı efsane. parçalarda ki solo gitarlar bile ayrı kalite. solistin ses rengi her dinlediğimde daha lezzetli geliyor ki hayranları tanrının sesi diyor (o kadar şayyapmayalım da) bilmeden yolunuz buraya düştüyse bir şans verin.
  • zamanında max payne 2* ile tanıdığım, ünide finallere lift ve everything fades away ile umutla gitmemi sağlayan*, signs of life albümleri çok iyi olan grup. popüler olamadılar, olmasınlar böyle daha iyi zaten.
  • bir çok kişi gibi tesadüfen ve geç tanıdığım grup, * 2000 lerin 90 ların alternatif rock havasını günümüze taşıyan indie rock furyasına kapılmamış ender gruplardan. ancak müziklerinden ziyade en dikkat çeken yanları * kliplerinin çok karanlık olması yarasalar, çarklar, yıldırımlar, karanlık sirkler vs.. böyle parlak parlak kliplere sahip değiller, kesinlikle etkileyici ve underratedlar .
  • bu sene içerisinde yeni albüm çıkaracak favori grubum. birkaç single bitirmişler diye duydum hatta.
  • bu kadar az bilinmelerine ve hakettiği değere sahip olamamasına** sebep olan herkesin dünyayı daha yaşanmaz bir yer haline getirdiğini düşündüğüm harika grup.
  • eylül ayında yeni albüm çıkartacak olan grup, muhteşemlik, güzellik.
  • son albümleri clearview'e ait ilk single olan drama for life şarkısı yayınlandı. yine güzel bir albümün geliyor olduğunun habercisi. leziz.
hesabın var mı? giriş yap