şükela:  tümü | bugün
 • point hotel'in gayrettepe, yildiz posta caddesi uzerinde acmak uzere oldugu 210 odali karde$i. caddeye 45 derece aciyla kondurulan bir bina. istanbul dedeman'in tam kar$isina kondurulan bu rakibin yaz-ki$ kongre turizmi ve istanbul deplasmanina gelen futbol takimlarina ev sahipligi yapacagi du$unulmu$. tam altina da bir piola pizza $ubesi bulunacak.
 • bu yaz konferans icin gittigim istanbul'da kaldigim otel. once telefonla aradim, rezervasyon yaptiricam. acildi, ouu point otelll, aaahh poointt otell, ha ho, ole bi sesler sanirsin ki 900lu hatti aradin. bi acayip. sonra otelin onunde taksi durunca bu ne lan dedim. kapinin onunde 4-5 tane kurtlar vadisinden firlamis tip duruyor. siyah tsort, siyah ceket, siyah pantalon. canladir simdi kafanda. hah iste cok kotu de mi? taksiciye caktirmadan devam et desem mi bu ne bicim otel derken polatin adamlari taksinin kapisini acti inmek zorunda kaldim. iceri girdim 3 kisi cevremi sardi. ayy hos geldiniz, bes geldiniz. bir ihtimam, bir ilgi, bir sefkat. noluyo ayol dedim. simdi sanirim bu otel yeni acilmis o yuzden pek musterileri de yoktu, musteri basina 3 gorevli seklindeydi. otele girip cikmaktan korkar oldum. cunku girerken, cikarken etrafimi sariyolar, herkes adimla hitap ediyor, surekli pesimdeler, adeta unluyum be. alisabilirim aslinda ama birden bunye hazir olmayinca fena. kahvalti ediyoruz 3 kisi lokmamizi izliyor, portakal suyundan son damla midene ulasmadan biri masanin basinda bitiyor hemen geri dolduruyor. adamlarin oldugu tarafa bakmiyoruz ki gelip bisey mi istedik diye sormasinlar. sefil akademisyenleriz ilgiye alisik degiliz, sonra ayrilcaz burdan gercek hayata uyum saglayamicaz dedim. aynen de ole oldu simdi bakiyorum kimse pesimden kosmuyo, post-pointhotel sendromu yasiyorum, ilgi istiyorum, elimi siklatiyim usak gelsin, polatin adamlari kapimda dursun istiyorum.
 • otelde misafirleri cok fazla ilgi gösterildiği doğrudur hatta ben ilk kapıda 6 tane güvenlik görünce şaşırdım heralde başka bişi var dedim ama sonradan otelde çalışan arkadaşlarım bilgilendirdi beni otel aslında açılış yapmamış ufak bir açılışla ilk önce ilk 5 katını açmış şu anda da 10 kat açık galiba ama otelin spa*sı havuzu ve olması gereken restorantları açık değilmiş. bundan mütevellit otel pek dolu değil yapıcak pek bir iş yok ondan dolayı bilumum personlde gereğinden fazla ilgi gösteriyor.
 • ilgi miktarinin calisan sayisinin coklugundan degil servis standartlarinin yuksekliginden kaynaklandigi, spa, havuz, spor merkezi ve dijital oyun merkezi (atari salonu degil tabi ki) the game for big kids'in yakın zamanda hizmete girecegi, bunyesinde 250 parcadan olusan surekli bir serginin ve sureli sergilerin de bulundugu turkiye'nin ilk art-tech oteli
 • 31 aralık gecesi nazan öncel'in sahne alacağı otel.
 • istanbul yıldız posta caddesinde, dedeman otelin tam karşısında konumlandırılmış; "sweetdreams" uyku konseptli, ses yalıtımlı ve yataş etiketli visco pocket yaylı yatakları ile uyumaya doyulamayan , odalarında bulunan 42’’ sony lcd lerde ister oyun oynanıp ister video konferansı yapılabilen, katlarda gezinirken resim sergisi geziyormuş izlenimi uyandıran, microsoft , sony, nintendo ,istanbul modern ve yataş sponsorluğunda işletmecilik sınırlarını zorlayan türkiye’nin ilk "art tech" oteli.
 • bu otel kendisine ait olmayan ve sabahları çok yoğun olan yolu da kendilerininmiş gibi kullanıp her sabah trafigi alt üst edip, onlarca insanı bekletiyor, mağdur ediyor. her sabah müşteri veya çalışanları -bilemiyorum artık- otelin önüne kadar arabayla gelip, arabayı otel çalışanlarına veriyor, çalışanlar alıp park etmeye vs çalışıyor. bu arada otoparka geçiş yolu ile ana yolun bir kısmı kapanıyor. onlarca insan bekliyor, trafik yığılıyor. kornaya vs basıyorsun ama umurlarında olmuyor. ve bu sadece bir güne veya bir ana mahsus değil, her sabah sürekli bir şekilde oluyor. bu nasıl bir anlayıştır! ayrıca otoparkın vs olmadan nasıl yapıyorsun bu şekilde bir oteli şehrin göbeğine. arkasında ne vardır bilemiyorum ama sonuçta burası turkiye. üç tane mercedesli için yüzlerce insan mağdur olabilir yani.. normal. anormal olan benim galiba.
 • giriş katında istanbul'daki en iyi pizzacılardan piola bulunduran, oyun odalarında guitar hero oynayabileceğiniz, haftada en az 1 gün, 3-4 helikopterli misafire ev sahipliği yapan otel.
 • türkiye'nin en büyük dijital oyun merkezini* ve istanbul'un en iyi pizzasını yapan restoranı * bünyesinde barındıran, hiçbir masraftan kaçınmadan 26 türk sanatçının eserlerini bir araya getirerek türk çağdaş sanatı'nın en özgün yapıtlarını ve teknolojinin son donanımlarını bir araya getiren, ilk art-tech oteldir.

  ayrıca "bulunduğu şehrin en iyi hizmet veren oteli" mottosunu benimsemiş ve bunu da çalışanlarına en iyi şekilde yansıtmayı ve yansıttırmayı başarmış otel. belki istanbul'un en büyük, en görkemli, en şaşaalı otellerinden olmayabilir*, ama iddialı oldukları ve bunu gayet de başarılı bir şekilde yerine getirdikleri* bir konu varsa, o da hizmettir. zira otelin sloganı da "always a pleasure"dır.
 • the game konsepti ile teknolojik takipcileri oldugu gibi icinde barindirdigi halka acik kutuphane sahaf* ile de istanbul asiklarina ve arastirmacilara hizmet veriyor.