şükela:  tümü | bugün soru sor
 • trading card gamede cigir acmi$ kart oyunudur. renkli falandir ama, 10 ya$indan kucuklerin oynamasi kasar cunku bilinen salak "benim hedemin hedesi seninkinden daha yuksek. kazandim!", kart oyunlarindan cok farklidir. sirf strateji kasarsiniz. taktiksiz oynarsaniz yenilmeniz i$ten bile degildir. icinde bir ton weakness, level, flip coin, resistance, energy type, vb. icerir. oynayin, farkini anlayacaksiniz. kartlarini buyuk oyuncak magazalarinda bulmaniz mumkun.
 • magic the gathering boosterı almaya gittiğimde fark ettiğim ve merak edip bir deck alarak oynamaya başladığım ve yüz tane rare ı klasröme dizene kadar bırakamadığım. en sonunda bir anlık göz kararması ile charizard'larımdan birisi hariç bütün kartlarımı sattığım oyun.
 • deckler 40, boosterlar 4 milyondu yamulmuyorsam. deckler 60 kart içerirken, boosterlardan 1 rare 4 uncommon 6 common olmak üzere 11 kart çıkardı. normal, fosil, dark, gym falan derken envai çeşit pokemon ve kart türü gelmişti. çığrından çıktı o noktadan sonra.
 • hatırlıyorum ilk booster'ımdan rare olarak trainer card çıkmıştı "pokemon search" diye, vulpix, sandshrew vardı bir de. nasıl bir etki bırakmışsa artık. deckler 40 milyondu da o zaman isteyememiştim ailemden. sonra lise 1'de dark deck'i aldığımı hatırlıyorum, parlak dark arbok çıkmıştı..sonra bir ton booster şu bu derken baya bir birikmişti..sonra baktım ben evde yokken çöpe atmışlar..peh.
 • bir dönem bağımlısı olduğum, deli gibi para döktüğüm kart oyunu. hatta kart seçimi limitli olsa da fena sayılmayacak bir bilgisayar oyunu da vardı. 14 temmuz 2010 sözlükte pokemon çılgınlığı sırasında atlanmaması gereken şeylerden biri.
 • ben bunlardan gordum iki gun once, hem de hic alakasiz bir yerde, bir sokak saticisinin tezgahinda. zamaninda yaklasik bir ay boyunca sabah gazetesine gunde 250 bin lira vererek aldigim kartlarla fiyatlarini kiyaslayinca o kadar ucuz kaldilar ki... alacaktim ama hep yeni pokemonlarin desteleri vardi. ne diye aliyorsam oynayacak adam, kurallari hatirlayan bir bellek kalmadiktan sonra, onu da bilemedim.
 • deste kurarken sağlam strateji gerektiren bir oyun. 60 tane karttan olan desteye 25-30 enerji kartı 15 -20 tane pokemon kartı 10 civarıda trainer kart koyulur. psişik deste her zaman kraldır, abra oyalar kadabra parçalar, alakazam ise arkadan can taşır ama önde çok etkili değildir, desteye serpiştirilecek drowzee, mr. mime farklı stratejiler uygulamanızı sağlayabilir. mewtwo karizmasının yanında fazla etkili değildir.
 • bugün dayanamayıp yine bir kaç booster aldım. lakin kartların dizaynları değiştiği gibi orijinal 150'yi geçtim, 250'den bile pokemon yok. hep şu black and white dalgası. bazı kartlar shiny pokemon bazında parlak olmuş hp'leri yükselmiş, bazıları normal parlak eskisi gibi. yine de tatlı bir heyecan çocukluğuma döndüm. orijinal 150 veya 250 çıkan booster bulsam...ki var galiba.
 • 1. nesil kartlardan cevahir'in yanındaki oyuncakçıda vardı en son gördüğümde, toys e toys olmalı adı, deck'ler 20 lira, booster'lar 5 liraydı.

  reklamlar bitti..