şükela:  tümü | bugün
 • pc üzerinden oynanabilen pokemon'un kart oyunudur. indirmesi ve oynaması bedavadır. şiddetle tavsiye edilir.
  http://www.pokemontcg.com/
 • yeni ipad uygulamasını reklam amaçlı bir çok pokemon sitesine özel promo kodlar dağıtılmış oyundur. bu kodlarla flashfire,furious fists, en olmadı legendary treasures paketleri alınıyor. kodlara toplu olarak şuradan ulaşılabilir:
 • 5 kişilik bir arkadaş grubuyla düzenli olarak oynadığımız oyun. gayet keyifli ve eğlenceli. buralarda oynayan varsa yeşillendirsin, olmadı şöyle bir lig turnuva falan kurarız kendi aramızda.
 • buna bulaştım ve cidden bağımlılık yapıyor. günde iki saat oynuyorum. oyunun temel prensibi belli. çocukken biriktirdiğimiz kartlar ile rakipleri yenmek. online başka rakiplerle oynuyoruz. hem versus hem turnuva modu var.

  oyun zor. hem iyi deste kurmalısınız hem de ingilizceniz biraz iyi olmalı. deste satın alabiliyorsunuz oyun kazandıkça biriken coinlerle. oyun biraz şans biraz taktik işi. şans işi çünkü bazı saldırılarda yazı tura atılıyor yine keza desteniz kapalı ve kartlar karışık dağıtılıyor. destenizdeki en iyi kart denk gelmeyebilir.

  üye olunca size bir karışık deste veriyor. içinde lapras falan articuno var. deste kendiniz de yapabiliyorsunuz hazır deste de alabiliyorsunuz. versus modda coin ve hediyeler kazanıyorsunuz yendikçe.

  bazı görevler var onlar bitince de paket veriyorlar.

  bu paketler nedir dersen. içinden kart çıkıyor 10 tane. şansızına ne çıkarsa. karışık çıkıyor.

  energy kartları- pokemon kartları ve trainer kartları var

  tranier kartları çok karışık. hepsinin milyon tane işlevi var. oyun sırasında kullanıyorsanız.

  pokemonu geliştirdim artık charizardım var gibi bir seçeneğim yok oyun kart oyunu. oyun sırasında charizard kullanmak için önce charmender-sonra charmelon kartı koymalısınız ve en son charizard

  istisna yok mu evet var mega evrim geçirmiş basic charizard kartı var eğer elinizde o varsa dire koyabiliyorsunuz.

  benim şu anda iki destem var biri su ve normal diğer çimen ve normal türü ağırlıklı

  su türünden olan desteden örnekler. böyle karışık anlattığıma bakmayın evet oyun karışık ama öğrenirsiniz hemen.

  http://i.hizliresim.com/l3zm4z.jpg

  http://i.hizliresim.com/r9knv3.jpg

  http://i.hizliresim.com/7vn5bn.jpg

  http://i.hizliresim.com/go0eao.jpg

  http://i.hizliresim.com/9l105n.jpg
 • oyunu en iyi şekilde kendiniz öğrenirseniz ama ben şöyle bir türkçe kaynak buldum en azından yeni başlayanlar için temeli anlamalarına yardımcı olur.

  https://www.youtube.com/…pobxhqophbhkfjnqqckjvqfilv

  oyunda desteyi iyi kurmak gerekiyor ama yine şans işi. atıyorum destenizdeki çok iyi pokemonlar gelmeyebilir desteden sonlara doğru gelebilir. ya da yazı tura atılıyor bazı saldırılarda yine oyunun gidaşatı değişiyor. ama bu oyunu zevkli yapan kısım zaten. karşınızda sizden daha güçsüz biri elindekilerle ve biraz şansı ile sizi yenebilir.

  sistemin son hali bu görsel olarak

  https://youtu.be/…lf2u8zdpobxhqophbhkfjnqqckjvqfilv
 • dün başladığım, en az 15 maç yaptığım ve çok büyük kısmını kaybettiğim oyun.

  sebebi ise çok basit, bu strateji oyunu değil şans oyunu, kimse maval okumasın. eğer desteden enerji kartı gelmezse hiç bir bok yiyemiyorsun. enerji kartı gelsin de bişeyler yapayım bari diye önde paso basit pokemon siktiriyosun. rakip 2 tane pikachu'sunu raichu yapmış, onlara da 3'er tane enerji kartı basmış, ben hala bekliyorum enerji kartı gelecek diye.

  sikerler böyle "strateji" oyununu.
 • elindeki güçlü basic pokemonlar ile enerji kartı ağırlık bir deste kurarsan oyunları kazanma şansın artar. zaten oyunun güzel tarafı desteyi nasıl kurduğun ve o an eline nasıl geldiği. destene hiç tranier kartı almayıp onun yerine enerji kartı doldurursun sıkıntın olmaz. ama yine dört dörtlük olmaz bu sefer hep enerji kartı gelir pokemon gelmez. kıssadan hisse dengeli ve iyi desteler kurmalısınız.

  genelde kullandığım deste su ağırlıklı. 130 maçın 67 tanesini kazanmışım

  http://i.hizliresim.com/r3wrv1.jpg

  26 pokemon 11 tranier 23 enerji kartım var. deste 60 olmak zorunda istersem tranierları kaldırıp enerjiyi de arttırabilirim. ama traniler lazım.

  http://i.hizliresim.com/gzdx52.jpg

  bu evolve gerektirmeyen gyrasodum

  http://i.hizliresim.com/nezjgx.jpg

  iki su enerjisi ve iki istediğin enerji ile çalışıyor. mesela ben de dört tane çiftli enerji kartı var renksiz

  http://i.hizliresim.com/l1mrvj.jpg

  bu gelirse destemden iki tur beklememiş oluyorum iki enerji yerine geçiyor.

  kıssadan hisse oyun muazzam taktik gerektiriyor. şans faktörü de var ama zaten zevkli yapan bu oyunu. çabuk sıkılıp bırakmayın öyle 15 maç ile oyunun kavranılması imkansız. çok aşırı detaylı bir oyun
 • pokemon go hilecileri yüzünden uzun zamandır merakla beklediğim oyunu bıraktım, şimdi buna sardırdım. hakkaten çok eğlenceli ve insanı bağlıyor. arkadaşları da sardırdım, sürekli oynuyoruz.

  gerçek kartlara da sardırdım tabi ki bir yandan, sipariş vermeye başladım, toplamaya başladım. hazır pokemon go bu kadar popüler olmuşken tcg'ye de sardıranların sayısı artsa da gerçek hayatta da kart turnuvaları düzenlesek.
 • genel olarak deste kurarken,

  8-15 pokemon
  0-12 enerji kartı
  33-52 trainer kartı

  şeklinde gitmeniz en sağlıklısıdır. ne yaptığınızdan çok emin değilsiniz bu kaideden şaşmamak gerek.

  kendi ürettiğiniz destelerle meta deckleri yenebilirsiniz. ayrıca "şans oyunu" denmesi garibime gitti, oyundaki şans faktörü yazı/turadan ibaret. desteye bi ton kart çekme mekanizması koymadıysan tabi ki istediğin kartlar gelmeyince patlarsın.

  şans oyunu isteyen hearthstone'a baksın. discover gibi, iki tarafın da destesinde olmayan kartları oyuna sokan saçmasalak bir mekanik mevcut.

  magic ile karşılaştıranlar var. çok magic oynamadım ama aradaki en büyük farkın pokemon'da kart çekme mekanizmalarının çok daha güçlü olması. ilk 3 turn'de destenin dibini görebilirsiniz doğru kartlarla. onun dışında kazanma şartları da pokemon tcg'yi diğer kart oyunlarından ayıran büyük bir farktır. "surat"a vurmak yoktur, prize cardları tüketmemek adına çok fazla pokemon kaybetmeyi göze alamazsınız, bu yüzden oyun kendinizi değil kilit kartlarınızı hayatta tutmaya odaklanır.

  çok fazla deste yapma seçeneği sunan, birkaç kanser deck içerse de (night march/trevenant) metası oldukça zengin olan bir oyun. her hamlede düşündürüyor. oynayın, oynattırın.
 • ben genelde desteleri

  20-25 pokemon
  10 tranier
  20 civarı enerjiden kuruyorum

  elimde kendi yaptığım üç deste var.

  su-normal karışık deste

  çimen-dark karışık deste

  ateş-çelik-normal karışık deste

  bunu dışında hazır destelerden

  gears of fire ve destruciton rush var. turnuvalara bunlarla katılıyorsunuz en azından benim şimdilik çözebildiğim kadarı.

  oyunda karşılaştığım en değişik pokemon pyroar. sanırım kendisine saldırılmıyor kesinlikle. ee direk kaybeiyorsun zaten saldıramadğın için. bunu da daha çözemedim

  http://www.pokemon.com/us/pokedex/pyroar

  bahsettiğim kart şu

  http://assets.pokemon.com/…ds/web/xy2/xy2_en_20.png

  sanırım basic pokemonlar saldıramıyor. evolve olanlar ile saldırabiliyoruz. bilemiyorum altan

  genelde kullandığım trainler

  http://assets.pokemon.com/…ds/web/bw4/bw4_en_86.png

  http://assets.pokemon.com/…s/web/xy1/xy1_en_123.png

  http://assets.pokemon.com/…ds/web/xy2/xy2_en_94.png

  http://assets.pokemon.com/…s/web/xy5/xy5_en_142.png

  http://assets.pokemon.com/…ds/web/xy6/xy6_en_90.png