şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şimdi pokemon direct'te tanıtılmış olan, yeni pokemon sun ve moon oyunu. 3ds'e 17 kasım'da çıkış yapacak. pokemon black ve white 2 gibi daha büyük harita ve birkaç yeni pokemon eklecektir.

  pokemon gold ve silver'ın da virtual console versiyonları tanıtıldı.
 • hala doğru düzgün bir emülatörü geliştirilememiş olursa beni mecburen 3ds almaya itecek olan yeni pokemon oyunları.

  buradan can dostum visualboyadvance nam-ı diğer vba'ya selam olsun.
 • pokemonumuz hearthgold taki gibi yanımızda gezebilecek diye bir söylenti var. hadi hayırlısı. umarım olur. fusion olacakmış. yeni pokemonlar olacak, şapkalı pikachu var. nintendo bir sürpriz yapsa da gelse güzel ülkemize.
 • keşke switch'e de gelse dediğim oyun. zelda ve mario bana konsol aldıramaz, yeni oyun nasıl olacak belli değil bu oyun gelsin ertesi gün alırım switch'i.
 • pokedex tamamlamanın eski oyunlara göre bir nebze daha kolay olduğu oyun. sos battle denen sistem sayesinde normalde başka bir oyuncu ile takas yöntemiyle gelişen pokemonu elde etmek mümkün oluyor. ( örnek olarak politoed ve slowking)

  daha önce de oyunlarda olan gts (global trading system) ile bazıları bulunabiliyor ancak daha değerli olanları için gts'yi kullanan insanlar ya abuk subuk legendary pokemon istiyor ya da 1-10 seviye arası charizard istiyorlar ki 10. seviyede charizard yapmak imkansız, sadece kendilerinde bu pokemonun olduğunu göstermek amaçlı yapıyor.

  oyuna gelecek olursak genel olarak sun ve moon'daki hikayeyi takip ediyor gibi gözüküyor ancak farklılıklar da mevcut ve bence bu farklılıkların hepsi çok yerinde olmuş. önceki oyundaki xp farm ihtiyacını da kapatmışlar. genel olarak oyunu çok beğendim. artık bir sonraki oyunu switch'e gelecek, o yüzden bu oyunun ömrünün sun ve moondan uzun olmasını bekliyorum. o yüzden sun ya da moon almamış kişilere de direkt bunu almalarını tavsiye ediyorum.
 • çok güzel bitirdiğim oyun. roket takımını da yerin dibine soktum since 1999.
  sonrasında sırf mewtwo bulabilmek için warmholeda günlerdin uğraşıyordum ki trade aklıma geldi.
  verdim elimdeki diğer pokemonları 3 tane mewtwom oldu sonunda. ne yapacağım oğlum ben bunlarla! sağı solu uçuruyorlar.
 • 45dk savaştıktan sonra mewtwoyu masterball kullanmadan yakalayıp sevinçten havalara uçtuğum oyun.

  aynı hissi moltreste de yaşadım.

  hemen hemen catch rate'i en düşük bütün pokemon'ları yakalamış olarak hala masterball'ı saklıyorum. çoluğumu çocuğuma veririm artık hatun izin verirse. *